Lpg Gösterge Hatası

Aracınız
Arkadaşlar hayırlı geceler. Aracımda lpg göstergesi en sona düşünce kalibrasyon yapıyorum daha sonra gösterge 2-3 diş artıyor. Ancak bi 70-80 km gittikten sonra 2 dişteyken bir bakıyorum ötmeye başladı. Video yüklicem ama kalitesi çok düşük beceremedim :(z bu ötme sesi lpgnin bittiği anlamına gelmiyor mu? Eğer öyleyse o zaman benim aracın lpg göstergesinde mi sorun var yoksa şamandırada mı alabilir miyim fikirlerinizi? Yoksa bitmek üzereyken mi ötmeye başlıyor ?
Videoyu şuraya ekliyorum kalitesi düşük kusura bakmayın lütfen

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@systemturk Depoyu fulleyip kaç km gittiğini deneyin, fulleme sonrası gösterge doğru gösteriyor ise ellemeyin. Halen normalde gitmeniz gereken km den erken biterek benzine geçiyor ise filtreler de tıkanıklık olabilir veya almış olduğunuz gaz çok kalitesiz olabilir.

Aracınız
@systemturk Depoyu fulleyip kaç km gittiğini deneyin, fulleme sonrası gösterge doğru gösteriyor ise ellemeyin. Halen normalde gitmeniz gereken km den erken biterek benzine geçiyor ise filtreler de tıkanıklık olabilir veya almış olduğunuz gaz çok kalitesiz olabilir.

Hocam peki bittiği zaman tamamen bitmişken mi lpg gaz ışığı yanıyor yoksa tek dişteyken mi lpg az uyarısı için yanan turuncu lpg uyarısı yanıyor? Bu arada bir ara denedim 480 km civarı gittm bir depoyla o zamanda önce ışık yandı sonra kalibrasyon yaptım fakat kalibrasyon yaptıktan sonra bu şekilde tek ya da iki diş varken bitti uyarısı çalmıştı. Ama uzun bi süre lpg ışığı yanarak gittm sonradan yaptım kalibrasyonu

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@systemturk Tek diş kalınca ışık yanıyor, sonrasında o dişte gidiyor ancak hemen benzine geçmiyor bir süre daha bu şekilde gidiyor.

Aracınız
@systemturk Tek diş kalınca ışık yanıyor, sonrasında o dişte gidiyor ancak hemen benzine geçmiyor bir süre daha bu şekilde gidiyor.

Teşekkür ederim hocam yardımınız ve bilgilendirme için. Dün serviste garanti kapsamında deponun üstündeki okuyucu değişti. Denemek için yakıt almadım dediğiniz gibi tek dişe düşünce lpg lambası yandı bakalım bu şekilde kaç km gideceğim ? İnşallah tekrar sorun yaşamam

Geri