LPG gösterge problemi

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar
Son bir ay boyunca LPG gostergem sapıttı,3 dış gozukurken ertesi gün arabayı calistirdigimda 5 diş oluyor ,tabi ki mutlu oluyorum. Kullanıp gösterge ışığı yandığında yakıt alıyorum bu sefer LPG ışığı sönmüyor ,hiç almamış gibi oluyor.mecburen psikolojik olarak tekrar yakıt alıyorum.
Kalibrasyon mu yaptırmak gerekir? Garantiden yapılır değil mi

Ad Soyad
volkan yılmaz
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhabalar
Son bir ay boyunca LPG gostergem sapıttı,3 dış gozukurken ertesi gün arabayı calistirdigimda 5 diş oluyor ,tabi ki mutlu oluyorum. Kullanıp gösterge ışığı yandığında yakıt alıyorum bu sefer LPG ışığı sönmüyor ,hiç almamış gibi oluyor.mecburen psikolojik olarak tekrar yakıt alıyorum.
Kalibrasyon mu yaptırmak gerekir? Garantiden yapılır değil mi
Lpg mode tusuna basili tut duzelecek

SM-G780G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
LPG gostergem artık tamamen arızalı,iki çubuk gösterdiğinde tamamen bittiğini gösteriyor ve sürekli ötüyor. Aracım daha iki sene oldu alali ama bir kaç arıza baş gösterdi
Sağ ön cam acilip kapanıyor sürekli,on takımdan ses geliyor vs vs
Yetkili servis bunları garanti kapsamında yapıyor değil mi??

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
LPG gostergem artık tamamen arızalı,iki çubuk gösterdiğinde tamamen bittiğini gösteriyor ve sürekli ötüyor. Aracım daha iki sene oldu alali ama bir kaç arıza baş gösterdi
Sağ ön cam acilip kapanıyor sürekli,on takımdan ses geliyor vs vs
Yetkili servis bu karı garanti kapsamında yapıyor değil mi??
FC5 Model 2016-2020 arası modellerde her LPG alımında LPG tuşuna LPG açıkken 10 sn kadar basılı tutun ses gelince bırakın ..Bingo LPG göstergesini kalibre ettiniz..

Diğer sorunlarınızı Yetkili servise iletin yardımcı olmak zorundalar aracınız garantili ise..İyi günler..

Son karar tabiki sizin. Saygılar

Aracınız
Civic FC5 2020
FC5 Model 2016-2020 arası modellerde her LPG alımında LPG tuşuna LPG açıkken 10 sn kadar basılı tutun ses gelince bırakın ..Bingo LPG göstergesini kalibre ettiniz..

Diğer sorunlarınızı Yetkili servise iletin yardımcı olmak zorundalar aracınız garantili ise..İyi günler..

Her LPG alımında yapıyor muyduk? Ben hiç böyle bilmiyordum,bu sefer bende böyle yapayım o zaman. Inşallah yine iki diş kaldığında bitmez👍

Ad Soyad
Enes Ekinci
Aracınız
Civic FC5 2017
Her LPG alımında yapıyor muyduk? Ben hiç böyle bilmiyordum,bu sefer bende böyle yapayım o zaman. Inşallah yine iki diş kaldığında bitmez👍
Hocam ben her lpg doldurduğumda araç çalışır ancak durur vaziyetteyken kalibrasyonu yapıp göstergedeki km'yi sıfırlıyorum. Böylece ne kadar gidebileceğimiz aslında yaptığım yoldan da takip edebiliyorum ortalama olarak. Bu şekilde deneyin, umarım başka bir sorununuz yoktur ve çözülür.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam ben her lpg doldurduğumda araç çalışır ancak durur vaziyetteyken kalibrasyonu yapıp göstergedeki km'yi sıfırlıyorum. Böylece ne kadar gidebileceğimiz aslında yaptığım yoldan da takip edebiliyorum ortalama olarak. Bu şekilde deneyin, umarım başka bir sorununuz yoktur ve çözülür.
LPG dolduruken çalışır vaziyette yani değil mi?

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
LPG dolduruken çalışır vaziyette yani değil mi?
Hayır....Hocam araç yakıt alırken stop konumunda olacak....

LPG yı aldınız...LPG doldu...parayı ödedin...Slipi pompacıya verdin...
Aracı başka bi yere park ettin...

2016-2021 FC5 ise...

Aracı çalıştır...Aracın LPG ye geçtikten sonra araç çalışır vaziyette iken.... LPG tuşuna 10 saniye basılı tut...Bir ses gelecek bu ses gelince butonu bırak... Direksiyon içindeki LPG çizgi yada baloncukların olması gerektiği yere geldiğini göreceksin... Kalibrasyonu yaptınız..Bravo. Tebrikler..Aşağıda Video link i attım bakınız iyi günler dilerim...

Hazır yapmışken A ve B km göstergeni de sıfırla bakalım aracın 1 depo full gazla şehir içi yaklaşık ne kadar gidiyor...Öğrenmiş olursun...İyi günler

Son düzenleme:
Geri