Civic FC5 LPG Göstergesindeki Saçmalık

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar 2018 Executive sahibiyim, 19.000' de aracım,
LPG aldım dün, menzil 260 gösteriyordu benzinlikten çıkınca, 15 dakika şehir içinde gittim 270-275 yükselmeye devam etti menzil (tüketim değerinin virgülden sonraki kısmında artı eksi 1-2 değer oynayarak),
akşam arabayı parkettiğimde ki nerden baksan 15-20 km yol katetmiştim 280 km gösterir oldu menzil,
sabah aracı çalıştırdım bir kaç km sonra 282 ye çıktı, eksileceğine artıyor,
tüketim değerlerim çok farklı olsa anlayacağım, hemen hemen aynı agresiflikte belli hız limitlerinde sürdüm aracımı,
göreceğiz bakalım ne olacak bu artış sonunda, birden küt diye düşecek sanırım
tamam tutarsız biliyoruz LPG gösterge verileri de bu kadar da saçmalamaması lazım sanki.

Aracınız
Civic FC5 2019
Sanırım anlık sürüş değerlerine göre menzil yeniden hesaplanıyor, Bende de oluyor zaman zaman, ki Gösterge de mesela 9,2 Lt/100 km yazıyorsa, Yakıt alınca 100 de 10 Lt. falan çıkıyor, yani 0,5-1 Lt arası gösterge ile alınan LPG arasında fark var. Bende durum böyle..

Aracınız
Civic FC5 2018
merhabalar bende geçen hafta benzer sıkıntı yaşadım benim araç 2018 executice eco , eğer farklı benzinliklerde lpg alınınca basınç farklarından dolayı farklı değer gösterebeilirmiş, bu gibi durumda araç lpg ye geçince lpg tuşuna 10 sn basıp göstergeyi resetlemek ve sistemi kalibre etmek gerekiyormuş ,( servis söyledi) benim 1,5 yıldır bir kere başıma geldi durum...

Aracınız
Civic FC5 2017
Araba ile yokuslu ve seri hırcın bir sürüş saglıyor isenız. Bu normal buna yapacak bişi yok LPG nın karakteri böle uygun olmasa kapıdan kımse sokmaz ama maalesef uygun diye tutuluyor LPG iyi bi yakıt değildir...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 eco exe var bende de ama menzil gözükmüyor.Siz nereden görüyorsunuz.
merhaba bizim arabada lpg de menzil gözükmüyor ama haritalarda/uygulamalar/ eco route sekmesinde araç profili yazan yere ben şehir içi 10lt, otoban 5,5lt ve lpg birim fiyatını girince aynı uygulamanın yakıt tüketimi bölümü (yanlış hatırlamıyorsam) size nekadar lpg tükettiğinizi litre ve fiyat olarak gösteriyor, ben şimdiye kadar maksimum benzinlik pompası ile 1tl farkla bunu gördüm, çok kullanışlı bir uygulama denenizi tavsiye ederim detaylı bigi için navigasyon kitapçığına bakınız, yada yazınız yardımcı olmaya çalışırım, iyi günler

Geri