LPG Kalan Yakıt Göstergesi

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar; bir kaç yerde yazılmış forumda konu, tekrardan hortlatmak gibi olacak,
lakin sormak istiyorum,
aracım 2018 model, 1200 km de civic executive otomatik (lpg+benzin)
55 Km LPG kaldı gösteriyordu gösterge, kontağı kapatarak fulledim, 230 km olarak verdi yeni değeri (340-350 km civarı veriyordu fulleyince),
daha önce de başıma gelmişti, 8 sn basılı tutmuştum park konumundayken LPG düğmesine, düzelmiş gerçek değeri vermişti,
bu sefer defalarca denedim, gerçek değeri yansıtmadı bir türlü, hala 230 km olarak gözüküyor.
başına gelen/önerisi olan varmı, 8 sn kuralından başka nasıl kalibre edecek gerçek değeri gösterecek gösterge?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ozgur_ozguc Lpg göstergesi benzin göstergesi gibi doğru çalışmıyor bu yüzden olabilir, ayrıca trip km sini sıfırlayıp deneyin yeni bir ortalama yakıt tüketimi hesaplasın.

@cihat44 2018 üretimi civicler gösterge panelinde gösteriyor eski üretim civicler de hiç biri yok.

ywzckr

0
Ben araci yeni aldim sifir bendede gostermiyo menusune nasil giriliyor bilen varmi

G3221 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ruhsati ac bak hocam muayene tarihinden arac uretimi onemli olan ruhsatta muayene 08.08.2021 gibi yaziyorsa olmasi lazim. Siz araci simdi alabilirsiniz ama arac ne zaman uretildi ? Agustos 2018 sonrasinda uretildiyse bu ozellik kendiginden var sizin acmaniza gerek yok. Ama nisan uretimli araci simdi aldiysaniz bu ozellik olmaz. Benimki mayis uretimli bendede yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ruhsati ac bak hocam muayene tarihinden arac uretimi onemli olan ruhsatta muayene 08.08.2021 gibi yaziyorsa olmasi lazim. Siz araci simdi alabilirsiniz ama arac ne zaman uretildi ? Agustos 2018 sonrasinda uretildiyse bu ozellik kendiginden var sizin acmaniza gerek yok. Ama nisan uretimli araci simdi aldiysaniz bu ozellik olmaz. Benimki mayis uretimli bendede yok.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ruhsatta sadece ilk tescil tarihi yazıyor faturasinda yazarmi bu arada kulakcik mevcut arabada

G3221 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri