Civic FB7 Şoför kısmından su gelmesi (LPG montaj hatasından dolayı)

Trust

0
Aracınız
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
merhaba arkadaslar..aracim sofor o tarafi ve yan tarafi su aliyor..tahliye giderlerinden zannetmistim..servise gotirdum..sol ön cam kenarindan aliyormus suyu..test yapmislar..mail atmislar arac garamtide oldugu icin maik cevabi bekliyoruz..ön cam fiilleri degisecekmis..simdi bu arac sol taraftan su aliyorsa sag taraf paspas neden islaniyor?servisten yanit bekliyorum ben simdi..ama havalar yagisli..arac bana lazim..ben bu aracin sol cam kenarini elekteik bandiyla iyice bantladim..su alma olur mu daha?bu hondadan biktim gercekten..inallar servis ..yardimci olabilir misiniz?

Sağ cam fitili de değişmeyecek mi?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

Geçenlerde hava yağmurluydu araca bindim baktım ki şoför kısmı paspas üzeri ıslanmış. Resimdeki yeri elimle yokladığımda siyah hortum çevresi ıslaktı, muhtemelen sizin dediğiniz olay benim araçta da var. Neresini nasıl silinkon yapacaz bilgilendirirseniz memnun olurum.

Trust

0
Aracınız
Geçenlerde hava yağmurluydu araca bindim baktım ki şoför kısmı paspas üzeri ıslanmış. Resimdeki yeri elimle yokladığımda siyah hortum çevresi ıslaktı, muhtemelen sizin dediğiniz olay benim araçta da var. Neresini nasıl silinkon yapacaz bilgilendirirseniz memnun olurum.
Hocam telefonun flaşını açın fren pedalı üstünde motordan içeri giren kablolar var. Zaten göreceksiniz. Yada servise gidin onlar halleder. Yerini biliyorlar .

SM-A520F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013

ukirdi

0

Aynisi benim basıma geldi Fb7 kasada yan çamurluk la kaput arasından giden su lpg kablolarıyla içeriye gelip fren ordan damlıyor camurlukta lastik var o düşmüştür servise gidin takıyorlar ucretsiz

Arabalara fısıldayan adam vol.2
u.kirdi_workscivic_blue_exe

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Aynisi benim basıma geldi Fb7 kasada yan çamurluk la kaput arasından giden su lpg kablolarıyla içeriye gelip fren ordan damlıyor camurlukta lastik var o düşmüştür servise gidin takıyorlar ucretsiz

Arabalara fısıldayan adam vol.2
u.kirdi_workscivic_blue_exe

Teşekkürler, servise gittiğimde söyleyeceğim..

Bende de ayni sorun var paspas alti islak elimle bastirinca su çikiyor sanki sünger sikiyormuşum gibi. Ama o kadar suyun ordan gelmesi mantikli gelmedi .ayni islaklik bende de var dediğiniz yerde resmini çektim. Başka bi problem olmasin.? Sunroof giderlerini denedim ikisindende su akiyor.20180306_174623.jpg

Geri