Civic FB7 Şoför kısmından su gelmesi (LPG montaj hatasından dolayı)

Trust

0
Aracınız
Daha önce forumda konusu oldu bazı arkadaşlar yoğun yağmurda aracın şoför kısmında su alması şikayeti var idi.
Geçenlerde benim de başıma geldi ufak bi araştırma sonucu motor kısmından lpg kabloları içeriye aktarım sırasinda delinen yerin silikon ile kapatılmaması sonucu çamurluk kısmından gelen suyun kablolar üstünden süzülmüş olduğunu fark ettik.oda suyun içeri girmesine sebep oluyormuş.

Olurda silikon kullanılmamış olan var ise mutlaka silikon yapsın illaki birgün o su girer içeriye. Yerin resmini paylaşıyorum

cf4ffde39cda869efc02ad25d5b54489.jpg

Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] abi teşekkür ederim konuyu güzel anlatmışsın yarın ilk iş sunroof giderini kontrol edeceğiz

E5303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
arakadaşlar tamda benim sorunumda bu bugün arabamı temizlerken şoför paspasını kaldırdım baktımki paspasın altı ıslanmış fakat yağmur yoktu baktığımda ama paspas altı döşeme ıslaktı hafiften nemli gibi. havalandırıp kurumasını sağladım sonra yağmur yağdı biraz dolaştım paspası kaldırdım yine ıslaklık var. acaba sorun nedir araştırmalarımda farklı marka araçlarda aynı sorunu yaşayanlar klima hortum tıkanıklığı sonucu veya radyatör delindiğinde kaçaktan kaynaklı olabilceğinden bahsetmiş aynı sorunu yaşayan başka var mı yağmurlu veya güneşli havada? bu arada aracım FB7 2012

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Araç lpg li ise trust hocamın fotoğrafını attığı yere bir bak derim

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
arakadaşlar tamda benim sorunumda bu bugün arabamı temizlerken şoför paspasını kaldırdım baktımki paspasın altı ıslanmış fakat yağmur yoktu baktığımda ama paspas altı döşeme ıslaktı hafiften nemli gibi. havalandırıp kurumasını sağladım sonra yağmur yağdı biraz dolaştım paspası kaldırdım yine ıslaklık var. acaba sorun nedir araştırmalarımda farklı marka araçlarda aynı sorunu yaşayanlar klima hortum tıkanıklığı sonucu veya radyatör delindiğinde kaçaktan kaynaklı olabilceğinden bahsetmiş aynı sorunu yaşayan başka var mı yağmurlu veya güneşli havada? bu arada aracım FB7 2012

Hocam öncelikle bu konu içerisinde geçen iki yeri kontrol edin, lpg montaj deliği ve sunrrof su giderleri.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
yok halledemedim dünyanın suyunu döktüm aracın içine gözle görülür su gelmiyor...tahliye borularının nereden geçtiğini bulamıyorum davlumbazlar dan geçmiyor söktüm baktım...ön silecek plastiğinizde söktüm ordada yok .

Sent from my iPad using Tapatalk

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
yok halledemedim dünyanın suyunu döktüm aracın içine gözle görülür su gelmiyor...tahliye borularının nereden geçtiğini bulamıyorum davlumbazlar dan geçmiyor söktüm baktım...ön silecek plastiğinizde söktüm ordada yok .

Sent from my iPad using Tapatalk

Sunroof havuzundan döktüğün su aşağıdan çıkmıyor ise kaçak sunrooftan olmayabilir.
Sunrooftan olduğunu düşünüyor isen tavan döşemesini biraz aralayıp hortumun gittiği yola bakabilirsin.

Sunroofdan suyu döküyorum davlumbazin arkasın dan çıkıyor dağınık bir sekilde..sorun a sütunundan geçen tahliye hortumu nereye gidiyor..

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri