Civic FC5 LPG tankını büyütmek istiyorum

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım.
İstanbul şehir içinde 1 depo ile 250-300 km civarında yol yapıyoruz. Zırt-pırt benzinciye uğramak istemiyorum. Mevcut 40 litrelik tankın daha büyüğü takılamaz mı? Takıldığı zaman göstergelerin vesaire işlevselliği korunabiliyor mu? Bilgisi veya fikri olan varsa paylaşırsa memnun olurum.
Saygılar
Alierman

Aracınız
Civic FC5 2019

burada konu varmış ama cevap gelmemiş diye düşünebiliriz.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Deponun takılacağı yer müsait mi, yada tankın kapasitesine göre montajda farklılık oluyor mu? Bu konuda bence bir lpg bayisiyle birebir görüşün en sağlıklı o şekilde bilgi alabilirsiniz.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım.
İstanbul şehir içinde 1 depo ile 250-300 km civarında yol yapıyoruz. Zırt-pırt benzinciye uğramak istemiyorum. Mevcut 40 litrelik tankın daha büyüğü takılamaz mı? Takıldığı zaman göstergelerin vesaire işlevselliği korunabiliyor mu? Bilgisi veya fikri olan varsa paylaşırsa memnun olurum.
Saygılar
Alierman
Simit olarak 45 litre var. Fakat sığarmı bilmiyorum. Lpg tankı silindir olsun bagaj problem değil derseniz seçenek sayınız daha çok artar. Yalnız tank değişimi ucuz değil!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
Cevaplar için teşekkürler. Alana sığacak boyutta tank bulsak örneğin 50 litre.
Bu tank takıldığı zaman göstergelerin vesaire işlevselliği korunabiliyor mu? Bence buna cevap bulmamız lazım öncelikle.
saygılar

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cevaplar için teşekkürler. Alana sığacak boyutta tank bulsak örneğin 50 litre.
Bu tank takıldığı zaman göstergelerin vesaire işlevselliği korunabiliyor mu? Bence buna cevap bulmamız lazım öncelikle.
saygılar
Aynı marka şamandıra olursa göstergede problem olmaz diye düşünüyorum. Biraz ustalara danışmak lazım. Önce stepne için max. tank bakılır olmaz ise ince uzun silindir tanklardan max. uygun olana bakılır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Benim araçtaki LPG tankı 55 litre, güvenlik payıyla beraber 45-46 litre alıyor tam depoda. Uzun yolda gayet iyi oluyor.

Geri