Lpg tüp tankı gecerlilik tarihi hakkinda

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaslar 2014 fb7 aracın tüp tankınin kullanım süresi varmidir. Diğer tuplü araclarin tüp tanki 10 yil benim araç fabrika çikis tuplü bunlarin ki de 10 yil sonra degismesi zorunlumudur.

Ben aldığım sattığım bindiğim
Ya da eş dost akraba arkadaşa ait olan FB7 leri hep kontrol ettim, henüz denk gelmedim fabrikasyon olanına.

Siz var diyorsanız denk gelmissinizdir.

Eyvallah derim, zira güncelliğini yitirmiş bir konu bu.

Ama kendi aracını kontrol ettirmek isteyenler, herhangi bir yetkili BRC bayisine gidip araç ruhsatı ile şasi numarası ile kontrol ettirebilir.

Aracınız
Ya da eş dost akraba arkadaşa ait olan FB7 leri hep kontrol ettim, henüz denk gelmedim fabrikasyon olanına.

Ama kendi aracını kontrol ettirmek isteyenler, herhangi bir yetkili BRC bayisine gidip araç ruhsatı ile şasi numarası ile kontrol ettirebilir.
Hocam benim komşuda var 2015 siyah fabrikada montajlı eco olandan. Ama benim 2016 sonradan taktırdım. Dediğiniz gibi konu tartışılır ama fabrikasyonda olsa sonuçta araç banttan indikten sonra brc desteği ile fabrikanın farklı bir yerinde montaj yapıldı.
Çünkü bildiğim kadarıyla hiçbir üretici bantta seri üretimde lpg işine girmedi, hatta onay bile verilmedi ama ülkelere özgü yapıldı bu iş.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar, motor üst kapakta LPG ibaresi varsa fabrikasyon lpglidir. Eğer fotodaki lpg yazısı yoksa, fabrikada veya bayide araç banttan indikten sonra lpg montajı yapılmıştır.
Screenshot_20210601_135937.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar, motor üst kapakta LPG ibaresi varsa fabrikasyon lpglidir. Eğer fotodaki lpg yazısı yoksa, fabrikada veya bayide araç banttan indikten sonra lpg montajı yapılmıştır.
Ekli dosyayı görüntüle 265321
Hocam o yazı aracın Eco model olduğunu gösteriyor (bendeki 2013 modelde de mevcut) yani arac LPGye özel parçalara sahip ve üst silindir kapağı da bunlardan biri. Ancak FB7lerin Eco modellerinde 2015 Ekimden sonra araçlar fabrikadan hazır LPG montajlı geldi, bu tarihte önce montajlar araç satışından önce bayilerde yapılıyordu. Mesela Eco modelli Civic alıp LPG montajı yaptırmama seçeneği de vardı :)

FC5te zaten bu ayrım olmadı Eco modelse hepsi fabrikadan montajlı :)

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Fabrikadan hazır montajli gelme durumu 2015 Ekimden sonra satılan FB7lerde söz konusuydu. FB7nin satış adetlerinin döneminde çok olmadığını düşünürsek karşılaşmamaniz normal :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam o yazı aracın Eco model olduğunu gösteriyor (bendeki 2013 modelde de mevcut) yani arac LPGye özel parçalara sahip ve üst silindir kapağı da bunlardan biri. Ancak FB7lerin Eco modellerinde 2015 Ekimden sonra araçlar fabrikadan hazır LPG montajlı geldi, bu tarihte önce montajlar araç satışından önce bayilerde yapılıyordu. Mesela Eco modelli Civic alıp LPG montajı yaptırmama seçeneği de vardı :)

FC5te zaten bu ayrım olmadı Eco modelse hepsi fabrikadan montajlı :)
Bir şey daha öğrendik ???

Aracınız
Civic FB7 2014
Bu hikaye çok uzun... Ve gerçek kahramanlarını tanıyorum. 2011 den itibaren bu sürecin canlı tanıklığını da yaptım.

Burada tek tek firma ismi zikretmek yanlış olur, Honda Türkiye ye çok fazla destek oldular.

Fabrikasyon LPG olayını fc5 civic ile gerçekleştirdiler. ( Brc nin yazılimcıları ile koordineli bir şekilde. )

Haber ve fotoğraf doğru ancak olay gerçekleşmedi.

Ben bu güne kadar BRC nin bayi sayfasından 10 larca fb7 kontrol ettim, ettirdim hiç birinde montaj yeri fabrika değil di... Ki... araçlar bayilerce muayeneye tabu tutuluyordu.

Bu konuda aracının Fabrikasyon LPG olduğunu düşünen biri varsa Muayene bilgilerini kontrol etsin... görecek ki araç daha 50 - 60 km ye gelmeden tuvturk muayenesine girmiş...
Tesekkur ediyorum. Bi konuda varsa tecrubenize danismak istiyorum aracimin airbag lambasi yandi koltuğu çekerken.bosch servisinde bilgisayara baglattim yolcu hava yastigi yuksek direnç gibi birsey yaziyodu arizayi sildiler ama geri gorus ekraninin orda araci ilk calistirdigimda passerger off yaziyor servise gitmeye zamanim da yok neden yanmis olabilr ki

Aracınız
arkadaşlar merhaba,konudan biraz farklı bir soru olacak ama yarına araç muayenesi için randevum var fakat sonradan aklıma geldi , 2015 model fabrikasyon lpg li araç için lpg muayenesi ne zaman yapılır, sanki aklımda 0 araç için ilk 5 yıldan sonra yapılır gibi bişi canlandı , eğer öyleyse yarınki randevuyu iptal edip önce lpg muayenesinemi gitmem gerek olacak, geçmez değil mi muayeneden

Geri