Civic FC5 Lpg ve benzin tüketimi

ywzckr

0
Arabamı Ankara dan aldım Adana ya getirdim hafta sonu lpg değerleri şöyle:

6 km de 2 diş yanan lpg yi 105tl ye (28 lt civarı) Ankara da fulledim. ( 8 kademenin ısığıda yandı )
63 km de 7diş kaldı (57km)
110 km de 6 diş kaldı (57km)
175 km de 5 diş kaldı (55km)
235 km de 4 diş kaldı (60km)
291 km de 3 diş kaldı (56km)
348 km de 2 diş kaldı (57km)
401 km civarında turuncu lpg simgesi yandı 425 km de 104 tl ye shell den fulledim ( 28 lt civarı yakıt aldım)

475 km de 7 diş kaldı (50km)
553 km de 6 diş kaldı (Pozantı yokusunu çıktıktan sonra uzunca bi süre yokuş aşağı indim 78 km gitmesi beni şaşırttı.)
616 km de 5 diş kaldı şu an. (63KM)

bin km boyunca arabayı zorlamayın dendiğinden olabildiğince 3 bin devri geçmedim 80 ila 110 arasında çoğunlukla 95 civarı bir hızla gittim. yolda tuz gölüne ve Ereğli ye uğradım ( o kadar yolu 95 le nasıl geldiniz derseniz bence de iyi sabırdı :)) ( bir ara yokuş aşağı 2500 devirde 135 i gördü.)

benzinde kullanmadım, 4-5 depodan sonra daha da az yaktığını söylediklerinden değerler şimdilik beni mutlu etti.

İlk depolar mi hocam bu ?
Ben 50 km nin ustunde hic gidemedim 1 dis ile hizim da 110 sabit olur. Hangi istasyondan aliyorsunuz yakiti?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
İlk depolar mi hocam bu ?
Ben 50 km nin ustunde hic gidemedim 1 dis ile hizim da 110 sabit olur. Hangi istasyondan aliyorsunuz yakiti?

ikisini de shell den aldım ama gelirken ceza yemeyim diye 50 ise 50 km 90 ise 95 km ile geldim uzun yolda da 100 civarı ondandır diye düşünüyorum 120 lere çıktığımda bakalım nasıl olacak
ilk depo ile cumartesi arabayı sıfır aldım.

[MENTION=2650]h.k_ahmet[/MENTION] [MENTION=11776]ywzckr[/MENTION] Ben gaz istasyonlarına güvenmiyorum sanki 100 TL gazda 10 TL eksik veriyorlar gibi hissediyorum.
İstanbul altunizadede opetden 45 litre maksimum olan depoma 46.5 litre gaz bastılar. Fişi bir gördüm şok oldum siznapıyorsunuz dedim sizi mahkemeye vereceğim dedim git nereye şikayet edersen et dediler. Adamlar her türlü rezilliği yapıyor. Arkadaslar aracta sıkıntıyıda fazla aramayın bence

ywzckr

0
İstanbul altunizadede opetden 45 litre maksimum olan depoma 46.5 litre gaz bastılar. Fişi bir gördüm şok oldum siznapıyorsunuz dedim sizi mahkemeye vereceğim dedim git nereye şikayet edersen et dediler. Adamlar her türlü rezilliği yapıyor. Arkadaslar aracta sıkıntıyıda fazla aramayın bence

Hocam 46.5 litre gaz basmasi mumkun olacagini sanmiyorum, buyuk ihtimalle gostergeyle oynayip %20 fazla gosteriyordur. Bunu opete iletseniz bile fark yaratirsiniz, bimerden bile sikayet yazabilirsiniz fisiniz duruyorsa. Gaz ayarindan mi fazla yakiyoruz bilemiyorum artik shell bile cok kaliteli yakit uretmiyor artik bidona doldurup aliyorum bazen eskiden traktore,tirpana yakiti koyarken bi renkleri olurdu yesil mavi arasi simdi sanki suya yakin bi rengi var lpg de goremedigimiz icin isler daha kotudur eminim. Ama aracta gaz ayari bozuk olsa da anlayamayacagiz nasip diyelim artik.

Aracınız
Civic FC5 2018
43 lt full depo zaten guvenlik tedbirli yuzde 80 doluyo depo o da 34.25 yapiyo sanirim en fazla basilmasi gereken de bu oluyo

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fazla almasının sebepleri:
1 > Şamandıra bozuktur.
2 > Pompada basınç fazladır.
Bende bir kez farklı tecrübe yaşadım. Kışın iyi soğuklarda daima aldığım yerden yakıt aldım. Normalde Max 35'te atması lazım iken. 44-45 lere geliyor. Pompacıyı çağırdım gazı kestirdim. Tank 48lt. Alıyor bu nedir dedim. Abi şamandıran bozuk olabilir dedi. Bende şamandıra yeni dedim. Bir dahaki sefere hiç yapmadı. Tahmin ediyorum aracın dışarda beklemesi direk yakıt almaya gitmem. Şamandıra donmuş olabilir diye düşündüm. ?

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

ywzckr

0
Hocam arac 100 tl benzini 1 ayda harcadi yaklasik 13 lt.
600kusur km yapmisim yari depo daha lpg var 2 depo kusur lpg harcadim yaklasik yaklasik 70lt ortalama olarak 100 km de 11.5-12litre lpg +1.9 litre benzin harciyor bana fazla geldi bu tuketim. Cunku son kullanimlarim dayim vefat etti 60 km git 60km gel cinsinden bolunmus yolda 110 hizla ortalama hiz bazen 70 bazen 80 kusur oldu lpg her 40 km de 1 dis yemeye basladi 4 kisi bazen 5 kisi bos bagaj. bu bakimdan sonraki degerler 11 bin kusurde araba bu durumda olmamali diye dusunuyorum cunku kullanimimda marsa basinca bekliyorum 2-3 dk lpygye gecince isinincaya kadar 2000 deviri de asmiyorum, agresif demeyin colde kagni moduyla sehir icinde kullandigimda araba 270-300 km anca gidiyor genelde 280 i gecemiyorum, agresif kullandigimda 250 o kadar agresiflesebiliyorum anca genelde shell kullandigim istasyon bana aytemiz 10-20 km daha fazla gidiyor gibime geldi. Uzun yolda hic 400-420 nin uzerine cikamadim(10 bin km yazin yaptim) 110 a sabitler sehire girince hiz limiti neyse ona sabitlerim gaza pek dokunmam yani ama yine de arkadaslarim tuketimini elde edemiyorum nerede sorun vardir fikirlerinizi belirtin ona gore bir cozum ureteyim

zero

0
Verileri çok ayrıntılı olarak inceleyen arkadaşlarımız var. Fizikçi ya da matematikçi gibi valla emeklerine sağlık... Çok bilgilendirici oluyor. Teşekkürler...(y)
Kendi deneyimlerim ise şöyle: Şehirler arası yakıt tüketimim, bazı arkadaşların aksine olumlu. Bir tam depo LPG ile 500 km.yi hem de birkaç kere gördüm. Rekorum 517 km. Genelde 450-480 km. civarı gidiyorum. Bunda yol, yük ya da sürüş elbette ki çok belirleyici. Ama şikayeti olan arkadaşlarımın 300 km. "anca" gidiyor olmasını çözemiyorum:unsure: Benim arabam yoksa "special edition" falan mı:) Bence bir araştırmak lazım... Belki de basit bir ayar sorunu:unsure::unsure::unsure:
Şehir içinde full depom 370 km. civarında bitiyor. Genelde 350-360 km. Bir depo ile 400 km. yaptıramadım hiç. (Econ modu denemelerim de cevap vermedi):ROFLMAO:

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam arac 100 tl benzini 1 ayda harcadi yaklasik 13 lt.
600kusur km yapmisim yari depo daha lpg var 2 depo kusur lpg harcadim yaklasik yaklasik 70lt ortalama olarak 100 km de 11.5-12litre lpg +1.9 litre benzin harciyor bana fazla geldi bu tuketim. Cunku son kullanimlarim dayim vefat etti 60 km git 60km gel cinsinden bolunmus yolda 110 hizla ortalama hiz bazen 70 bazen 80 kusur oldu lpg her 40 km de 1 dis yemeye basladi 4 kisi bazen 5 kisi bos bagaj. bu bakimdan sonraki degerler 11 bin kusurde araba bu durumda olmamali diye dusunuyorum cunku kullanimimda marsa basinca bekliyorum 2-3 dk lpygye gecince isinincaya kadar 2000 deviri de asmiyorum, agresif demeyin colde kagni moduyla sehir icinde kullandigimda araba 270-300 km anca gidiyor genelde 280 i gecemiyorum, agresif kullandigimda 250 o kadar agresiflesebiliyorum anca genelde shell kullandigim istasyon bana aytemiz 10-20 km daha fazla gidiyor gibime geldi. Uzun yolda hic 400-420 nin uzerine cikamadim(10 bin km yazin yaptim) 110 a sabitler sehire girince hiz limiti neyse ona sabitlerim gaza pek dokunmam yani ama yine de arkadaslarim tuketimini elde edemiyorum nerede sorun vardir fikirlerinizi belirtin ona gore bir cozum ureteyim

sizinle aynı düşüncedeyim. hatta ben aracımla ankara içerisinde lpg de 260 km üzerini göremedim malesef. acaba lpg ayarını kendi ustama yaptırsam garanti etkilenirmi. ben ayarında bir sorun olduğunu düşünüyorum. aracımın gidişinde herhangi bir sıkıntı yok. yetkili servise lpg tüketimimin fazla olduğunu söylemiştim. orada usta demeyelimde bankoda duran bir görevli. aracı lpg de kullanırken eco modu kapalı tutun, eco modu benzinde kullanırken açın demişti. sebebini sorduğumda lpg de eco modu açık olunca aracın performansı düşer sizde performans için daha fazla gaza basarsınız bu nedenle lpg tüketiminiz artar dedi. deneyelim dedim. şimdi eco modu kapalı kullanıyorum. tekrar ölçüm yapıp değerlendireceğim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Mrb 2018 model civic sedan elegance eko 1.6 otomatik navigasyonlu modeli alali 2 hafta oldu arac 100 km de lpg de yaklasik 13.75 lt gaz yakiyo. Gostergede km de ortalama surekli 13-14 lerde gosteriyo gunluk yaptigim yol yaklasik 25 km ve sehir ici ankara trafigi kisa mesafe ortalama hiz da 45-50 bol isikli ortam bu sartlarda aracin yakiti normal mi 10 lt yakanlar var bu kadar fark bana normal gelmedi...

Geri