lpg yakıt tüketimi hakkında..

krmmrt

0
Aracınız
Hocam şehir içi 0,19 kuruşu çevre yolun da trafiksiz yerlerde giderek mi yaptınız?
1 kere bornovadan gaziemire otobandan gectim.gerisi bornova alsancak hatay arasi gecti.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
1 kere bornovadan gaziemire otobandan gectim.gerisi bornova alsancak hatay arasi gecti.

Hocam söylediğiniz değer neredeyse şehirdışı yakıt değeri gibi, bu kadar az yaktıysa size de araca da bravo diyorum :)

krmmrt

0
Aracınız
Hocam söylediğiniz değer neredeyse şehirdışı yakıt değeri gibi, bu kadar az yaktıysa size de araca da bravo diyorum :)
Hocam bu deger biraz daha yukarı çıkabilir. Cünkü genel rotam ve gidis gelis saatlerim trafigin biraz daha aktığı, cok cok dur kalk yapılmayan zamanlara denk geliyor. Örnegin sabah 8 civarı Ankara asfaltı akıcı oluyor. 8.30a kalırsam baya dur kalklı olur. Ama ben daha erken gittigim icin Alsancak da Ankara asfaltı da akıcı oluyor. Akşam da 5te çıktığımdan Alsancak gara kadar biraz dur kalk yapıyorum. Sonrası manisa kavşağına kadar durmuyorum. Rotam ve saatlerim de etkili. Bir de devir saatini 2000 üzerine neredeyse çıkarmıyorum. Hatay tarafına gittigimde biraz trafikte zaman geciyor. Genel kullanımım bu sekilde. 0.19 kurusu gorunce ben de cok mutlu oldum ama normal olanı bence 0.20-0.25 arasıdır. Sonrası bence fazla

Aracınız
İlk LPG depom bitti
71 tl ile 245 km

Anlamadığım tank 44lt ama 26 lt civar aldı. En az 34 lt alması gerekmiyor muydu

onancc

0
Aracınız
Aldığınız benzinliğin gaz basıncı da etkiliyor tanka ne kadar lpg dolacağını. gaz basıncı düşükse 26 da depo doldu diye atmıştır. genelde 44 lük simitler 32-35 civarı alıyor, forumda ayar yaptırıp daha fazla almasını sağlayan arkadaşlarda var. güvenlik açısından %80 ine kadar dolacak şekilde montaj yapılıyor genelde. farklı bir benzinlikte almayı deneyim yada gazın tamamen bittiğinden emin olun. gaz bitti uyarısı geldikten sonra benzine geçtiğinde herhangi bir düzlükte sakin giderken aracı tekrar gaza geçirin öyle bir miktar daha gidebiliyor ve depoda kalan gaz iyice azalıyor.

Mousto

0
Aracınız
merhaba arkadaşlar 224km yol yaptım şehir içi 72tl lpg(2.99tl/lt) 26 tl benzin(5.20tl/lt) yaktı.Aracım 2016 fb7 kasa 4000km de.Sizce bu yakıt değeri normalmi acaba?

Geri