Lpg yakıt tüketimi ve devir takometresi

Aracınız
Merhaba arkadaşlar,

Yeni olduğumdan hem araç, hemde forumda öncelikle konu açmada hatam varsa öncelikle affola. Merak ettiğim bir konu üzerine yazma gereksinimi duydum.

Aracım 2011 Otomatik Elegance modeli bu arada. Her gaz aldığımda kilometreyi mutlaka sıfırlayıp kendimce hesaplamalar yapıyorum. 38 litre gazda 250 km kadar gidiyor araç. Bana biraz fazla gibi geldi. Normali ne kadar olmalıdır ? Bir sorun var mıdır ?

En son 2,47'den Opet Aygaz'dan aldım gazı 94 liraya 38 litre doldu ancak yaptığım km 250-270 arası değişiyor İstanbul şehir içinde kullanıyorum tabiki etkisi vardır.

Birde ek olarak devir takometresi 0'a indiğini hiç görmedim araç boşta olsa bile 0'6 ayarlarında duruyor hep buda bir sorun mudur ? Yakıtı etkiler mi ? Bobinlerden birinin arızalı olduğu söylendi yakıtı ne kadar etikeyebilir ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar,

Yeni olduğumdan hem araç, hemde forumda öncelikle konu açmada hatam varsa öncelikle affola. Merak ettiğim bir konu üzerine yazma gereksinimi duydum.

Aracım 2011 Otomatik Elegance modeli bu arada. Her gaz aldığımda kilometreyi mutlaka sıfırlayıp kendimce hesaplamalar yapıyorum. 38 litre gazda 250 km kadar gidiyor araç. Bana biraz fazla gibi geldi. Normali ne kadar olmalıdır ? Bir sorun var mıdır ?

En son 2,47'den Opet Aygaz'dan aldım gazı 94 liraya 38 litre doldu ancak yaptığım km 250-270 arası değişiyor İstanbul şehir içinde kullanıyorum tabiki etkisi vardır.

Birde ek olarak devir takometresi 0'a indiğini hiç görmedim araç boşta olsa bile 0'6 ayarlarında duruyor hep buda bir sorun mudur ? Yakıtı etkiler mi ? Bobinlerden birinin arızalı olduğu söylendi yakıtı ne kadar etikeyebilir ?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Merhaba
Devir göstergesi 600 d/d göstermesi gayet normal. Devir göstergesi araç stop ettiğinde 0'ı görür.
Yakıt tüketimine gelince de, aracınız otomatik ve şehir içi trafiğinde sürücünün de kullanım tarzına bağlı olarak değişir. Sürekli çok yoğun trafikse bence tüketim normal.
Siz yinede bir lpg servisine gidip ayar yaptırırsanız iyi olur bence.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
[MENTION=3785]ugurkartal[/MENTION] , devir normal hocam. Ama şehir içi de olsa bence yakıt fazla. 38 lt gaza en az 350 km gitmesi gerekiyor. uzun yolda 450 görüyorum ben o litreye. Bence bir gösterin aracınızı.

Aracınız
yakıtınız fazlaymış gerçekten. benim sert kullanmama rağmen 27 kuruş gibi bir şeye geliyordu lpgde (lpgyi 2.09dan alıyordum, ona da zam gelmiş). litre bazında hesaplayınca da sizinki biraz fazla yakıyor. Ayarına baktırırmanız iyi olacaktır

Aracınız
Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ben gazı devamlı olarak Aygaz'dan alıyorum. 2.47 gibi bir fiyatı var şuan. Önerebileceğiniz başka marka var mıdır ? Ayrıca cevaplardan sonra mutlaka gaz ayarı yaptırmam gerektiğini anladım.

Subap ayari ,bobin arizasi yakiti etkiler once bunlari duzeltip bir brc ayari yaptirirsaniz yakit düşer

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Trust

0
Aracınız
Çok trafikte kalıyor iseniz değer normal.

Aracınız
Marka olarak yüzde 90 oranında opet kullanan biriyim. Önceki aracımızda acemiliğimizden 40 bin km üzerinde ilk kez filtre değiştirmiştik ona rağmen iyi durumdaydı. Bunu gördükten sonra opetten vazgeçemedik.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hocam İstanbul bayi fiyatlarını bilmiyorum ama Ankara Opet istasyonlarında 2,00 ile 2,35 arasında değişiyor. Ben 1,99 dan alıyorum. Oturduğum yerde 2,17. Yolunuzu biraz değiştirip daha ucuza aynı kaliteden yararlanabilirsiniz.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=3785]ugurkartal[/MENTION] kardesim sorunu cozebildin mi. Eskisehir trafiginde sakin kullanimda 38 litre lpg ile 250 km gidebiliyorum. Sorunu cozduysen bana da yardimci olur musun?

Geri