Civic FB7 Lpg'de Giderken Benzin Göstergesi Düşüyor..

yau

0
Bende sahibinden.com da 225 gorunce fiyatin bu kadar artisini manasiz bulmustum..

Aracınız
ben kit taktırdım her kontak açışında düzelme olmadı. Sonra usta benim de fikrimi alıp söktü parayı iade etti. Önce manuel olarak kabloları ayırıp kontağı açtıktan sonra birleştirerek çözüm bulunca bun yapan bir devre tasarladım ve şu an dört dörtlük çalışıyor. 25-30 TL civarına mal ettim. Her kontak açtığımda yaklaşık 30 sn sonra ire yerine geliyor.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
ben kit taktırdım her kontak açışında düzelme olmadı. Sonra usta benim de fikrimi alıp söktü parayı iade etti. Önce manuel olarak kabloları ayırıp kontağı açtıktan sonra birleştirerek çözüm bulunca bun yapan bir devre tasarladım ve şu an dört dörtlük çalışıyor. 25-30 TL civarına mal ettim. Her kontak açtığımda yaklaşık 30 sn sonra ire yerine geliyor.

böyle yaratıcı çözümler hoşuma gidiyor. zaman ayarlı role mi kullandınız yoksa pic ile mi yaptınız hocam?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV

Bu arada bunun detaylı anlatımını yapacağınız bir çalışma olursa ayrı başlık altında konu açılabilir. Elinize sağlık.

Aracınız
Sadece kondansatörle. Kondansatör dolunca iletime geçen transistör ile röleyi sürdüm. o kadar. 5-6 eleman ancak kullandım

Aracınız
Sadece kondansatörle. Kondansatör dolunca iletime geçen transistör ile röleyi sürdüm. o kadar. 5-6 eleman ancak kullandım

Aracınız
Özel bişey değil bu. Tüm elektronikle uğraşanları bilir. Turn on delay diye artırsanız örneklerini görürsünüz. Emulatör takılıyken ölçü aletiyle ölçüp kontak on durumundayken 12 volt vererek kabloyu besleme olarak kullanacaksınız. Siyah renkli eksiyi de kullanacaksınız. Bir de turunu ve yanındaki kabloyu da rölenin uçların bağlayacaksınız. Şu an elimde devrenin fotosu olmadığı için koyamadım.

Aracınız
Arkadaslar merhabalar. 2015 model honda civic eco modeli sahibim ve 15 aydır bitmeyen bir yakıt göstergesi sorunum var. Benim sorun sabah yada arabayı ilk açtığımda ( 30sn bekledikten sonra bile ) yakıt göstergesi 0 gösteriyor. yada yarım gösteriyor. çeyrek gösteriyor yakıt full olmasına rağmen. Arabamı her 10 çalıştırmada 4 kere falan doğru gösteriyor ve her sabah araçta yakıt 0 gidilcek yol sıfır şeklinde kilometrelerce araç kullanıyorum. Bir yıldır antalyada servise gitmeme rağmen servis bu arızayı yol giderken yakıt seviyesinin düşmesi ile bir tutuyor ve normal yapçak birşey yok diyor. defalarca emilgatör değiştirdiler. Hatta emilgatör değişimi harici hiçbir şey yapmıyolar ve fazla birşey bekleme diyorlar.
Honda türkiyeyi aradım ve durumun normal olmadığını söylediler. Bir tavsiyeniz varmı? Normal mı kabul edeyim ? Yoka honda türkiye ile iletişime mi geceyim ? Araç garantide olduğu için ygm düşünmüyorum . yardımlarınız için teşekkürler

Arkadaslar merhabalar. 2015 model honda civic eco modeli sahibim ve 15 aydır bitmeyen bir yakıt göstergesi sorunum var. Benim sorun sabah yada arabayı ilk açtığımda ( 30sn bekledikten sonra bile ) yakıt göstergesi 0 gösteriyor. yada yarım gösteriyor. çeyrek gösteriyor yakıt full olmasına rağmen. Arabamı her 10 çalıştırmada 4 kere falan doğru gösteriyor ve her sabah araçta yakıt 0 gidilcek yol sıfır şeklinde kilometrelerce araç kullanıyorum. Bir yıldır antalyada servise gitmeme rağmen servis bu arızayı yol giderken yakıt seviyesinin düşmesi ile bir tutuyor ve normal yapçak birşey yok diyor. defalarca emilgatör değiştirdiler. Hatta emilgatör değişimi harici hiçbir şey yapmıyolar ve fazla birşey bekleme diyorlar.
Honda türkiyeyi aradım ve durumun normal olmadığını söylediler. Bir tavsiyeniz varmı? Normal mı kabul edeyim ? Yoka honda türkiye ile iletişime mi geceyim ? Araç garantide olduğu için ygm düşünmüyorum . yardımlarınız için teşekkürler
Hocam bende de 2015 var. Lpg takilali bir ay oldu. Bende burda sordum. Yarim depo altinda birakma sikinti olmaz dediler. Bende hep yarim depo ustu kullaniyorum ve normal degerlerde gosteriyor hep.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
full depoda kullanıyorum aynı şekilde devam ediyor. Şu anda yarım depodan 3 çizgi fazla var ve yakıt full ikende yada daha az ikende aynı sorun devam ediyor. Canımı sıkan servisin ilgisizliği bu böyle sıfır gösterir tam gösterir yarım gösterir takma yaww . yapçak birşey yok yaklaşımı. Honda türkiyeyi aradım . bir arıza oldugunu ve bakılması gerekiyor dedi. servise gidiyorum hepsi böyle yapçak birşey yok diyor. sistemde sadece emilgatör varmış gibi her seferinde emilgatör değiştirdik kullanın bir bakın diyolar. Bu gün birde değişçeğini zannetmiyorum dediler. Çıldırttılar beni. Honda türkiyeyi arayıp arızanın durumunu tam anlattım. Yol gittikçe azalma durumu olmadığını söyledim. şirkette 10 tane honda civic var sadece benimki bu şekilde olduğunu anlattım. Açıkça söyledim "siz honda türkiye olarak bu modeller böyle diyorsanız serviside rahatsız etmeyeceğim "dedim. Arıza olduğunu sabahları yol gitmeden yakıtı göstermesi gerektiğini söylediler. Servise bu durumu anlatabilecekmiyim bakalım. Emilgatör baktık siz bir kullanın bakından başka cevap alabileceğimi zannetmiyorum. Bide ısrarla bu durumun normal olduğunu kabul ettirme cabası içindeler. Bakalım ne olacak :(:(

Geri