LPG’de iken Benzin ibresinin de düşmesi??

Aracınız
MERHABALAR

2007 makyajlı accord sahibiyim lpgde kullanırken başlıkta belirttiğim gibi benzin ibreside düşüyor..

Lpg ustasına sorduğumda ise araç benzin tüketiyor gibi oluyor ama tüketmiyor cevabı aldım. Aracı akşam bırakıp sabah kontak açtığımda benzin ibresi bıraktığım gibi oluyor tüketmese tekrar eski yerine gelmezmi??

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba. Aracınınz fabrika çıkışlı lpg'li değilse maalesef yaşadığınız durum normal. Araç lpg de iken benzin tüketmez ama siz aracı kullandıkça benzin göstergesi azalır. Digital göstergeli tüm hondalarda dediğim gibi eğer lpg sonradan monte edilmişse aynı sorun var. Bu sorunu gidermek için bir parça takıyorlarmış ama ben yaptırmadım.
Aracı çalıştırdığınzda depodaki güncel durumu göstermiyor ancak benzin aldığınızda depodaki gerçek benzin durumunu gösteriyor. Bu hususta kullanıcının biraz dikkatli olması gerekiyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Öncelikle lpg sisteminiz benzin ve lpg beraber olarak kullanımı açık mı kontrol ettirin. Bazı markalarda tek lpg veya benzin+lpg seçenekleri vardır.
> Fb7'lerde de bu durum var. Fakat sabah tekrar çalışmada eski haline gelir.
> Bazı lpg markaları benzin göstergesinin düşmemesi için aparat bağlar. Bunuda bir araştırın.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2012
Geri