Lpg'li Otomatik Aracım Stop Ediyor

Öncelikle hepinize hayırlı geceler, sorunum başlığa da yazdığım gibi 2 sefer hafif yokuşta durmam gerektiğinde araç vites D konumunda iken stop etti. Sübap ayarı yeni yapıldı, yapıldığı gün rölantide sıkıntı vardı 400lere hatta 300lere düşüyordu devir gidip onu da yaptırdım ama şimdi böyle bir problem yaşıyorum. Aracım FB7 2012 model 65.000 km'de. Daha önce yaşayan ya da sorunun ne olduğunu/olabileceğini bilen varsa yardımcı olabilir mi?

kayhanbozkus

Super Moderator
Yönetici
Biz aracimizi aldigimizda bu sekilde bi sikintiyla karsi karsiya kalmistik. Gazdan hafif ayagimizi cektigimizde arac stop ediyordu. Brc marka tuplu aracimiz. Yetkili bayide kontrolunu yaptirdigimizda aracin ECU yani tupun beyninin arizali oldugu tespit edildi. Beyin degisince sikintimiz giderildi.

HUAWEI MT7-L09 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kayhan beyin dedigi gibi, sizin bahsettiğiniz tarzda ariza benim aracimdada olmuştu, sorunu lpg ecusunun benzin enjektörlerini etkilemesinden kaynaklandigi tespit ettiler...

FB7 2012 Elegance Otomatik

Aracınız
Ecu garantiden degisti ve sorun giderildi...

FB7 2012 Elegance Otomatik

kayhanbozkus

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba baslikta belirtilen sorun bende de klima acikken oluyor..araci alali 2 hafta oldu ve 3 kez isiklarda durdugumda bunu yasadim..Basinc biraz dusukmus dedi ankara mavidenizler brc bayi yeniden ayarlandi fakat bugun bir kez daha stop etti isiklarda durdugumda.. eger kisa zamanda sorunu cozemezsem araci satacagim..

Aracınız
Civic FB7 2013
Aynı sorun bendede oluyor 2012 fb7 otomatik civic eco paket arac sahibiyim. ancak ara ara oluyor ayda 1 oluyor. ışıklarda durduğumda araç stop ediyor benzine alıp bir süre devam edip tekrar lpgye geçtiğimde sorun ortadan kalkıyor. ancak stop ettiken sonra lpge çalıştırmaya devam ettiğimde araç çalışıyor gibi oluyor ama çalışmıyor mecbur benziye alıp bir süre devam etmem gerekiyor. ustaya vs. götürmedim böyle idare ediyorum. arada lpg gözlerinin 4 ışığıda yanıp sönüyor bunuda neden yapıyor bilmiyorum. tanımadıgım bilmeğim ustalara kurcalatmak istemiyorum arabamı. adanada yaşıyorum. sorun hakkında bilgisi olan yada adana bildiği güvendiği ustası olan varsa yardımcı olursa mutlu olurum. BRC LPG var araçta