Fb7 LPG'de stop etme

Aracınız
Herkese merhaba.Hayırlı ramazanlar. Forumu epey bir gezdim dolaştım hatta birkaç arkadaşa özel mesaj attım ama benzer bir yazı bulmadım, o yüzden yeni konu açmaya karar verdim. 2015 honda civic econ at mi 2016 başında aldım. Talihsiz bir kaza dışında şu ana kadar hiçbir sıkıntım sorunum olmamıştı. Son uzun yolumdan dönüşte her zaman shell den gaz almama rağmen yol ortasında rastgele bir petrol ofisi istasyonundan gaz almak zorunda kaldım ve her şey bununla başladı. o zamana kadar aracım hiç stop etmemişti. Çok geçmeden herhangi bir kırmızı ışıkta durmak için yavaşladım ve araç duruverdi. Tekrar çalıştırdım sorun kalmadı ama muhtelif zamanlarda araç bu şekilde stop etmeye başladı. Ayrıca araçta fazlasıyla gaz olmasına rağmen yerli yersiz gaz bitme uyarı sesi ötüyor ve kendi kendine benzine geçiyor. LPG'yi açıp kapatınca geçiyor bu bir sonrakine kadar. Tabii daha önce olmadığı için yol ortasından aldığım gazı suçladım ve hemen gidip en yakın shellden gaz aldım üstüne. Yine oldu. O gazdan arta kalan yapıyordur diye o depoyu da son metreküpüne kadar harcadım. yeniden gaz doldurdum ama maalesef yine oldu ve gittikçe bu olay sıklaşıyor. Yaşattığı can sıkıntısının yanında aracın yol ortasında giderken aniden stop etmeleri beni kaza riskinden dolayı epey bir tedirgin ediyor. Stop ettikten sonra aracın marş alması da zorlaşıyor yani uzuyor. Tabii çare olarak benzine aldığımda hiç böyle bir problem yaşamıyorum. Buna benzer bir durumu yaşayan var mı acaba ve tabii ne önerirsiniz? Elbette en kısa zamanda servise gitmeyi düşünüyorum ama gitmeden bir fikrim olsun istiyorum servislere çok güvenmediğim için [MENTION=3]NoFeaR[/MENTION], [MENTION=6]Trust[/MENTION], [MENTION=442]Hakan Uzun[/MENTION], [MENTION=1440]gocebes7[/MENTION], [MENTION=106]JZG[/MENTION]

Son düzenleme:
Aracınız
Kayhan beyin dedigi gibi, sizin bahsettiğiniz tarzda ariza benim aracimdada olmuştu, sorunu lpg ecusunun benzin enjektörlerini etkilemesinden kaynaklandigi tespit ettiler...

FB7 2012 Elegance Otomatik

Hocam, lpg sistemini komple bir iptal ertirip, birde öyle deneyin...

FB7 2012 Elegance Otomatik

Mayısta servise gireceğim o zaman her şeyi didik didik kontrol ettireceğim iyice kızdırmaya başladı bu durum beni, daha da kızarsam paraya kıyıp FC5 alıcam :p

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
benim de bu gün başıma aynısı geldi.araç yavaşlamaya başladığımda stop etti.ilk kez oldu 2013 model aracım.brc servisine gittim bişey bulamadılar,herhangi bi arıza yok dediler.bi arkadaşa aynısı olmuştu gaz beyninden yapıyormuş,değiştirdiler.siz nasıl çözdünüz?

anemon

0
Hocam sen haklısın sanırım. Daha önce dikkat etmemiştim ama bu durum ya sarsıntı sonrasında ya da fren sonrasında oluyor. Düz kaymak yolda sorun yok çünkü. İlgilenip yazan diğer herkese teşekkür ederim. Bu böyle olmaz mutlaka servise gideceğim fakat öğretmenim ve şu an izin alıp gitmem bir hayli zor. Benzinle kullanıyorum. Fırsatını bulur bulmaz servisteyim. Gelişmelerden sizi de haberdar edeceğim. Şimdi aşağıya inip bakacağım hemen enjektörlere dokununca bir şey olacak mı?
Aynı durum bendede oluyordu. Servis 3 kez beyin değişti. Daha neleri denedi olmadı. Brc iyi bir BRC servisine gittim en sonunda. Elektrik kablosu şanzumana alttan sürtünerek deforme olmuş.Bu tabiki bir teşhis ti. Her silkelemede saçmalıyor du araba. Sebep. Hatalı montaj tesisatı. Sonuç.. Garantiden tüm elektrik tesisatı değişti. O gün bu gün1yıl geçti TIK YOK. Tüm ihtimalleri sıfırlamanın tek yolu tesisat değişimi. Yada o kabloyu bulacaklar.

F3111 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri