Lütfen araç seçimine yardım

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Allah kimsenin alın teri ile dişinden tırnağından arttırıp aldığı arabasına taş değdirmesin, bu zamanda para kolay kazanılmıyor Allah herkesin yardımcısı olsun ama Honda nın %51 ortağı gibi de konuşamam

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Kesinlikle @Honda_Cıvıc_ hocama katılıyorum. Ya yemin ederim 1.8 hybrid corolla var 1.5 turbo cıvıc ın yanında, kayınpederim 60 yaşında ve araba hastası birisi muhtemelen 20. Arabası felandır, arabayı sürüyor rampa çıkarken diyor ki “arabanın bağırmasına bak hızı 65 te”
Yani tamam Honda ya saygımız var zamanın güzel arabalarıydı ama 125 beygir 152 tork un artık hiç bir esprisi yok.
Basarsın gider ama o gürültü
1.8 hybrid corolla da aynı ses var görüntü yok.
Bana bizzat Trabzon yetkili servisteki arkadaş söyledi, 1.5 turbo alırsan o seni sırtında taşır, 1.6 atmosferiği sen sırtında taşırsın.

Hocam biraz da bu kullanıcıyla alakalı durum fazla beklentiye girmekle alakalı dogrusu gitmemek durumu.

Ayrıca Toyota 1.8 gitmıyor o aracta ... Sadece ekonomik..

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam biraz da bu kullanıcıyla alakalı durum fazla beklentiye girmekle alakalı dogrusu gitmemek durumu.

Ayrıca Toyota 1.8 gitmıyor o aracta ... Sadece ekonomik..

Hocam ekonomik bölümü de beni çok tatmin etmedi vergi olayı abartı çünkü, gereksiz bir 1.8 bence.
Beklenti konusunda kesinlikle katılıyorum size.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam ekonomik bölümü de beni çok tatmin etmedi vergi olayı abartı çünkü, gereksiz bir 1.8 bence.
Beklenti konusunda kesinlikle katılıyorum size.

Aynen öle vergi den dolayı ekonomik değil sadece sehırıcı km / l bazında ekonomik demek istedim

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Gerçi şimdi kafan karma karışık olmuştur ama elimizden geldiğince naçizane fikirlerimizi paylaştık artık ölçüp tartıp karar vermesi sana kaldı

Aracınız
Civic FC5 2018
Naçizane bir iki kelam da ben edeyim . Araç seçiminde şu şundan iyidir demek herkese pek uymaz; beklenti, şartlar, geleceğe yönelik adımlar vs. Kişiler üzerinde seçimin pek çok unsuru etki eder. Hali hazırda satılan Civic FC5 kasa için 1.6 Eco elegance ve Eco executive ile 1.5 elegance ve exe plus donanım paketleri içerisinde,hiç bir ücret ödemeden sahip olma fırsatı verilse sanırım grubun çok büyük bir kısmı 1.5 exe plus paketi seçecektir. 1.6 ile 1.5 arasında sadece yakıt değişkeni ile motor farkı mi vardır bu yönüyle bakacak olursak; adaftip hız sabitleyici, otomatik fren ve park çıkış acil durum freni, şerit takip ve kör nokta gibi güvenlik ekipmanları exe plusı bu noktada başka bir seviyeye getirmektedir.Yilda yapılan km ve sürüş alışkanlığınizi bilmiyoruz, bu aracı 5 yıl kullanacağınızı varsayarak 10.000 km/ 1 yıl için 1.5 exe plusı öne çıkarırken 20-25 bin km / 1 yıl ise 1.6 Eco exeyi seçtirir.Her şartta yakıt sorun edilmeyecek ise düşünmeden 1.5 exe plus ideal seçim olur.Burda en önemli unsur şu ,misal 1.6 Eco elegance ile 1.5 exe plus arasında ilk alımda 40-50 bin lira gibi bir fark oluşuyorsa ,en ucuz olanı tercih ederdim ama 5-10-15 bin gibi farklar ile paketler arası geçiş imkanı varsa, tercihim belli :) Hakkınızda hayırlı olmasını niyaz ediyorum.İnsallah hayırlısı ile olsun.

Geri