Lütfen araç seçimine yardım

Aracınız
Civic FC5 2020
Sayın hocam nasip oldu aldık 2 aydır 1.5 ov elegance kullanıyorum. Öncesinde 2007 LPG’li elegance ım vardı 13 sene kullandım. İnanın arada çok fark var özellikle uzun yolda araç sollamada ve yokuşlarda. Dizel araçtan sonra 1.6 atmosferik LPG Li aracın torkunun sizi tatmin edeceğini sanmam. Bence 1.5 ov alın keyifle binin.
Selamlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
1.6 exe eco alın pişman olmazsınız. sırf kaçsın diye araca yakıta fazladan para vermenin anlamı yok. her taraf radar zaten. artı kimse sürekli yokuş çıkmıyor. 1.6 çekişi düşük demek haksızlık. tamam beklentinizi üst seviyede karşılamaz ama gayet tatmin eder. 1-2 litre fazla yaksın demek her 10.000 kmde bir asgari ücret parası. ben 1.6 exe eco kullanıyorum bir kere bile pişman olmadım. köye gidince de lpg bitince benzinde kullanıyorum. çift deponun avantajı var ayrıca. ecoyu satarken de hemen satarsınız müşterisi hazır. 1.6 exe eco sizi üzmez. tercih sizin.

SM-A605F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
O yazdığınız cevaplar için hepinize teşekkür ederim değerli dostlar.Aslına bakarsanız benim de içimden 1.5 Turbo geçiyor ama en iyisi Bayiye gidip ikisinide test etmek istiyorum.Sonucuda sizlerle paylaşacağım inşallah tekrardan hepinize teşekkür ederim

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Seçimde kullanım tarzınız, beklentileriniz ve yılda yapacağınız kilometre önem arz etmekte. Bunun dışında 1.5L RS daha iyi bir motora sahip araçtır. Yakıt verimliliği olarak da bazı donanımlar olarak da daha iyidir. Yakıt konusunda sıkıntı yaşarsanız ve çok kilometre yaparım derseniz bu araca da LPG taktırabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Birde 1.6 motor u bıraz kotuledık gibi oldu ama avantaj ları var bu motorun mesela yag yakmıyor bozulmuyor turbo olmadığı için bozulma derdi yok yağını suyunu koy bir milyon km yapmam demez . Ayrıca diğer marka atmosferik motor araclardan da daha atik . Biz 1.5 e göre yorum yaptık hondanın 1.5 motoruda öle basıt motor değil 182 beygir verıyor yani yani affedersiniz hayvan gibi beygir var bırakalım da gitsin bi zahmet .

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Civic 1.5 Turbo CVT kullanıcısı olarak tavsiyem .Bayiye gidip bayinin satmak istediği arabayı alma.1.5 turbo CVT executive plus al,keşke en iyi donanım olsaydı pişmanlığın olmasın.Donanım fiyat farkı,ÖTV ödemiyeceğin için iyice azalıyor zaten.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam ne yaptınız deneme şansınız oldu mu karar verebildiniz mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri