MAN FİLTER vs BOSH vs ORJİNAL FİLTRE vs FİLTRON

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Cümleten iyi günler . Özel servislerde yapacağımız bakım için filtre grupları hakkında görüş öneri deneyim bilgileri paylaşabilir miyiz.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kalite sıralaması Hava ve yağ filtreleri için Orjinal>Mann>Bosch>Filtron diyebilirim, kampanyalı bakımlarla orjinal parça ile bakım yapmak mantıklı, olmazsa Mann Filter’de kalite olarak bence iyi (y)
Polen filtresi olarak orjinali pek beğenmiyorum, Mann filter’in karbon ya da bio filtreleri ya da uygun markaların karbon filtreleri bana daha kaliteli ve mantıklı geliyor.
Parça bilgileri hakkında linkteki konuya bakınız,

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Orijinal hava filtresi toyo roki, yağ filtrelerini de purflux ve filtech üretiyor hondaya diye biliyorum.
Yağ filtresinde Filtron üretimi duymadım ama purflux üretimi doğru, avrupa pazarı için purflux tarafından Fransa’da üretiliyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Forum araştırmalarıma istinaden hava ve yağ filtresini mann aldım polen filtresini waben diye bir marka aldım. Suan aracın üstünde bosch polen filtresi var gelen waben daha kaliteli duruyor. Polenide mann alsaydım 55tl fazla vericektim gerek duymadım.

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Orjinal filtre alabilecğeim bi servis yok yakınımda. Tercihim mann olacak o halde. Tavsiye ve bilgiler için teşekkürler herkese.

2010 FD6
2014 FB7
ELBET BİRGÜN FC5

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Hamid abi link çok faydalı oldu. Aramıştm bulamamıştm teşekkürler.

2010 FD6
2014 FB7
ELBET BİRGÜN FC5

Aracınız
Civic ES7 2003
Kalite sıralaması Hava ve yağ filtreleri için Orjinal>Mann>Bosch>Filtron diyebilirim, kampanyalı bakımlarla orjinal parça ile bakım yapmak mantıklı, olmazsa Mann Filter’de kalite olarak bence iyi (y)
Polen filtresi olarak orjinali pek beğenmiyorum, Mann filter’in karbon ya da bio filtreleri ya da uygun markaların karbon filtreleri bana daha kaliteli ve mantıklı geliyor.
Parça bilgileri hakkında linkteki konuya bakınız,
Bu konu 2003 honda civic aracım için de yol gösterici olacak hocam bu konu
Teşekkürler

Aracınız
Ben de bakımlarda yağ filtresini mann, hava filtresini filtron marka kullanıyorum.Orijinali dışında kullanılabilecek en iyi filtreler bence bunlar.Bu arada sadece mann ve filtron satan yeni bir satıcıya denk geldim.Fiyatları çok uygun arkadaşlar bir bakın

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri