Civic FK7 Manuel şanzımanlı Honda Civic Hatchback Türkiye'de!

Aracınız
Honda daha önce sadece otomatik şanzımanla satışa sunacağını duyurduğu beş kapılı Civic modeline manuel şanzımanlı kardeş ekledi. Bu model, Avrupa'da zaten sunulmaktaydı.

Hatchback gövdede sunulan en üst donanım paketi olan Sport+ Güvenlik Paketi ile satılacak olan otomobilin fiyatı 205.000 TL olarak belirlenmiş. 1.5 litre hacimli, turbo beslemeye sahip benzinli motoru 182 beygir güç üretebilen otomobilin teknik verilerinde bazı güzel gelişmeler de bulunuyor.
Türkiye'de kataloglarda henüz yer almadığından Avrupa'da sunulan broşürler arasında yaptığımız incelemeler sonucunda aracın maksimum tork değerinde, CVT'li araca göre 20 Nm'lik bir artış olduğunu görebiliyoruz. 240 Nm'yi 1.900 ile 5.000 d/d arasında veren ünite maksimum gücünü de 500 d/d daha aşağıda verebiliyor.

6 ileri vitesli manuel şanzımanla 0'dan 100 km/s sürate ulaşma süresi 8.3 saniye olarak açıklanan modelin maksimum sürati de 200 km/s'ten 220 km/s'e yükselmiş. Ayrıca resmi yakıt tüketim verileri karşılaştırıldığında CVT'li aracın 6.7 litre/100 km'sine karşılık manuel model 6.1 litre/100 km'lik performans gösteriyor. (Alıntıdır)
IMG_20200711_015855.jpg

Aracınız
Civic FC5 2017
paylaşım için teşekkürler . beklediğim arabaydı zamanında deng gelseydı keşke hondanın manuelleri bir başka oluyor her zaman

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Yavru TypeR ya da Si diyelim biz ona :)) Yazılımsız ufak tefek oynamalarla bile bir çok arabaya kafa tutar. Japon oyuncakları hep zevklidir sürüş odaklıdır. Bu pazara neden 1.0 Turbo benzin sunmazlar o garibime gidiyor yoksa var bu FC kasanın 1.0 motoruda.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Honda daha önce sadece otomatik şanzımanla satışa sunacağını duyurduğu beş kapılı Civic modeline manuel şanzımanlı kardeş ekledi. Bu model, Avrupa'da zaten sunulmaktaydı.

Hatchback gövdede sunulan en üst donanım paketi olan Sport+ Güvenlik Paketi ile satılacak olan otomobilin fiyatı 205.000 TL olarak belirlenmiş. 1.5 litre hacimli, turbo beslemeye sahip benzinli motoru 182 beygir güç üretebilen otomobilin teknik verilerinde bazı güzel gelişmeler de bulunuyor.
Türkiye'de kataloglarda henüz yer almadığından Avrupa'da sunulan broşürler arasında yaptığımız incelemeler sonucunda aracın maksimum tork değerinde, CVT'li araca göre 20 Nm'lik bir artış olduğunu görebiliyoruz. 240 Nm'yi 1.900 ile 5.000 d/d arasında veren ünite maksimum gücünü de 500 d/d daha aşağıda verebiliyor.

6 ileri vitesli manuel şanzımanla 0'dan 100 km/s sürate ulaşma süresi 8.3 saniye olarak açıklanan modelin maksimum sürati de 200 km/s'ten 220 km/s'e yükselmiş. Ayrıca resmi yakıt tüketim verileri karşılaştırıldığında CVT'li aracın 6.7 litre/100 km'sine karşılık manuel model 6.1 litre/100 km'lik performans gösteriyor. (Alıntıdır)
Ekli dosyayı görüntüle 260488

Beklediğim araba buydu manuel hb tadından yenmez. Uzun zamandır hayalini kuruyordum. Tabi fiyatlar böyleyken almamız çok zor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Araç galeriye bile düşmüş. 205 bin liste fiyatı olan arabaya 242 bin tl fiyat yazmış. Tek ihtiyacımız ahlak...
IMG_20200711_024202.jpg

Aracınız
Haziran ayından beri araç bekliyorum. Bayiye özellikle bu aracı sorduğumda böyle bir araç yok diyordu. Bende, bana teklif ettikleri araçları istemedim.

İnş bayiye ralli kırmızı düz vites hatchback gelirde alırım yaa. :)

Civic alacağım diye, bekleye bekleye saçlatıma ak düştü. :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2017
Haziran ayından beri araç bekliyorum. Bayiye özellikle bu aracı sorduğumda böyle bir araç yok diyordu. Bende, bana teklif ettikleri araçları istemedim.

İnş bayiye ralli kırmızı düz vites hatchback gelirde alırım yaa. :)

Civic alacağım diye, bekleye bekleye saçlatıma ak düştü. :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
kırmızı hatback gercekten başka duruyor manuel vites bide tadından yenmez hocam

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri