Map Sensörü arızası.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bugün aracımı çalıştırdığımda lpg olmasına rağmen lpg bitti uyarısı aldım. lpg ustama gittiğimde hatalı montaj sonucu map sensörünün su aldığını bozulduğunu öğrendim. map sensörünü motorun arkasına alta doğru bağlamışlar. onun üzerinden de lpg filtresi monte edilmiş. her neyse sorunu kavga dövüş çözdük. yakıt sorunu map sensöründen kaynaklanabilir miydi. veya mapın filtrenin üstünde olması gerekirken alta konulması yakıtı etkiler mi? bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim.

Hocam lpg map sensörü arızasının en büyük belirtisi yüksek devirlerde benzinden gaza geçme veya hiç gaza geçmeme ve aracın performansının düşük olması sonrasında da rolantisi bozulmasıyla belli olur. Son olarakta rolantide stop etme ve nadirende olsa aracın fazla yakması yanısıra motor arıza lambasının yanmasına sebep olur ama bildiğim kadarıyla altta ya da üstte olması farketmez sensörün kalitesi ve yırtık olup olmamasıyla alakalı olur..

E6853 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
[MENTION=5894]Menzil26[/MENTION] anladım kardeşim. ne yaptın dediğim yere baktın mı subap ayarı için

Geri