Motor Arıza Işığı ve Gaz Yememe Sorunu!!

Aracınız
Arkadaşlar sabah işe giderken ışıklara yaklaşıp yavaşlayınca birden motor arıza ışığı yanıp sönemeye başladı ve araç gaz yememeye başladı.. Aracı uzun süre çalıştırmayıp ilk çalıştırmada bunu yapar oldu bu aralar..

Bulunduğum yer sabahları baya
bir soğuk acaba bununla mı alakalı bilmiyorum ama öğleden sonra aracı çalıştırdığımda ne ışık ne de gaz yememe gibi bi durum oluştu..

Daha önce benzer sorunlarla karşılaşan oldu mu acaba nedeni ne olabilir?

Aracınız
bence bir kaç gün daha dene.sabahları özellikle dediğin gibi.düzelmezse bilgisayara bağlatırsın kardeş.başta yakıt olmak üzere çeşitli nedenleri var çünkü.

SM-N900 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
bence bir kaç gün daha dene.sabahları özellikle dediğin gibi.düzelmezse bilgisayara bağlatırsın kardeş.başta yakıt olmak üzere çeşitli nedenleri var çünkü.benzinden lpg ye gecerken mi oluyor ?lpg deyken mi oluyor?birde sadece benzinle kullan bir gün.acaba lpg den mi benzinden mi anlaşılır.

Aracınız
Bugün yine aynı sorunu yaşadım..Sanırım lpgye geçtikten sonra oldu..Aracı stop edip tekrar çalıştırdım bu sefer de motor arıza ışığı,vsa vb. 2-3 ışık daha yandı..Biraz daha ilerledikten sonra tekrar çalıştırdım sadece motor ikaz ışığı yanık kaldı..Daha sonra aracı benzine aldım aynı sıkıntı devam ediyordu..1-2 saat sonra kontrol için tekrar çalıştırdım ışık sönmüştü..1-2 gün benzinde kullanayım aynı sıkıntıyı yapacak mı kontrol edeyim olmadı cihaza bağlamak şart oldu..

Kardesim ayni sorunla 1 sene evvel ben ugrastim. Hareket halinde gaza geciste arac gaz yemiyor stop ediyor ariza lambasi yanip sönüyordu. Arac duruken dip gazda 3bine kadar cikiyordu kesiciye girmiyordu. Araca subap ayari yapildi gergi bilyasi degisti bijiler degisti ama DUZELMEDI. Sıkıntı regülatör ve gaz kesicide ymis meger. Regulatorun uzeri her zaman islak ve nemli bir gorunumu vardi. Diyaframla ilgili bir sıkıntısı var mis.Suna ne zaman gectigini anlamiyorum bile. Benim basima gelen bu. Allah kolaylkk versin

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Kardesim ayni sorunla 1 sene evvel ben ugrastim. Hareket halinde gaza geciste arac gaz yemiyor stop ediyor ariza lambasi yanip sönüyordu. Arac duruken dip gazda 3bine kadar cikiyordu kesiciye girmiyordu. Araca subap ayari yapildi gergi bilyasi degisti bijiler degisti ama DUZELMEDI. Sıkıntı regülatör ve gaz kesicide ymis meger. Regulatorun uzeri her zaman islak ve nemli bir gorunumu vardi. Diyaframla ilgili bir sıkıntısı var mis.Suna ne zaman gectigini anlamiyorum bile. Benim basima gelen bu. Allah kolaylkk versin

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun hocam..Ben de lpgden kaynaklandığını düşünüyorum ama birkaç gün benzinde deneme yapayım bakalım yakacak mı ışığı..Umarım basit bir şekilde kurtuluruz..

Arkadaşlar sabah işe giderken ışıklara yaklaşıp yavaşlayınca birden motor arıza ışığı yanıp sönemeye başladı ve araç gaz yememeye başladı.. Aracı uzun süre çalıştırmayıp ilk çalıştırmada bunu yapar oldu bu aralar..

Bulunduğum yer sabahları baya
bir soğuk acaba bununla mı alakalı bilmiyorum ama öğleden sonra aracı çalıştırdığımda ne ışık ne de gaz yememe gibi bi durum oluştu..

Daha önce benzer sorunlarla karşılaşan oldu mu acaba nedeni ne olabilir?

Kardeşim gazın dıyaframı ölmüştür yada pislık vardır benım basıma da geldı 250 tl ye yaptırdımm

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri