Civic FB7 FB7 için Motor Yağı Ana Konu

ANGANS

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar aracım bakıma giricek 2015 civic otomatik. LPG yok. lakin bir çok motor yağı kodu var 5w30, 10w40 vs. şeklinde. Bunların anlamları nedir ? hangisi daha iyidir ? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Merhaba Hocam.

Dört mevsimlik bir yağda ilk sayının ardından normalde kış anlamına gelen W gelir. İlk sayı, yağın kış mevsiminde nasıl akacağının bir göstergesi olarak, düşük sıcaklıklar altındaki yağ viskozitesini temsil eder. İlk sayı ne kadar düşükse, yağ düşük sıcaklıklarda o kadar incedir.

W'den sonra gelen ikinci sayı ise, yüksek sıcaklıklar altındaki yağ viskozitesini temsil eder. Sayı ne kadar yüksekse, yüksek sıcaklıklarda yağ o kadar kalın olacaktır. Motorunuz için doğru viskoziteyi kullanmak motor performansını arttırır, motor aşınmasını azaltır ve yakıt verimliliğini arttırır.

Ek olarak, sentetik yağlar genellikle mineral yağlardan daha düşük ve yüksek sıcaklık özelliklerine sahiptir. Bu, daha iyi yakıt ekonomisi ve soğuk çalıştırma sağlayarak korumayı sürdürür.

Ben fabrika 0w-20 koyduğu için ondan devam ediyorum. Hatta söylediklerine göre 100km'de 0,2 lt ekonomi yaptığı bile oluyormuş.visko1.JPGvisko2.JPG

Aracınız
Malum 0w20 yağ seçenekleri az onun yerine 0w30 koymanin zararı olur mu eneos 0w20 var kullanicilari memnun mu

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hocam oncelikle her isi kitabina uygun yapmakta fayda var.
kitap ne diyorsa onu yapin bence, fb7 lerin yagi kitapciginda da yazildigi uzere 0/20 dir.
son 2 bakimindan beri eneos 0/20 kullaniyorum, gayet memnunum, arabayi sonuna kadar zorladigim dab oluyor. Allaha sukur hic bir sorun yasamadim, ayrica yakit sarfiyatinda %10 civari bir azalma oldugunu belirteyim.

Aracınız
[MENTION=245]tombilibu[/MENTION] hocam Teşekkürler ben de eneos konusunda karasizdim bunu duyduğum iyi oldu bundan böyle yağ filtresini orj servisten alıp bakımı dışarda yaptiracagim. Bu arada tam 4lt yetiyor mu eneos yoksa +1 lt almalimiyim?

@tombilibu hocam Teşekkürler ben de eneos konusunda karasizdim bunu duyduğum iyi oldu bundan böyle yağ filtresini orj servisten alıp bakımı dışarda yaptiracagim. Bu arada tam 4lt yetiyor mu eneos yoksa +1 lt almalimiyim?

hocam, ben iki defa da bu saticidan aldim.
eneos bayisiymis bunlar.
http://urun.n11.com/motor-yagi/japo...-premium-ultra-0w20-4-lt-motor-yagi-P29349088
ekstra 1 lt almaniza gerek yok. gelen yetiyor.
kolay gelsin.

erss

0
Aracınız
serviste honda 0w-20 koydurabilirsiniz. başa marka kullanmamalarına dikkat edin.

eneos 0w-20 tecrübe etmedim ama kullananlar memnun.

benim tavsiyem Mobil 1 0w-30 olur .

Mobil 1 bu işin en iyilerindendir. çoğu yağ üreticisine ham maddeyi mobil 1 (exxon) in bağlı olduğu.

aralaraındaki akışkanlık gibi farkınada bakar yazarım.

Aracınız
ben 20 bin bakiminda petronas 0 20 kullandim sikinti yok internette satiliyodu bakarsaniz bulursunuz

Aracınız
Servis 5W30 koyuyor. İkidir söylüyorum, "Hocam fabrika yağı bu" diyorlar. Garanti seneye bitecek, sonra daha da girmem servise.

Ben Castrol EDGE 0W30 kullanmaktan yanayım. Bakım aralıkları uzun araçlar için genelde tavsiye edilen bir yağ.

Aracınız
Servis 5W30 koyuyor. İkidir söylüyorum, "Hocam fabrika yağı bu" diyorlar. Garanti seneye bitecek, sonra daha da girmem servise.

Ben Castrol EDGE 0W30 kullanmaktan yanayım. Bakım aralıkları uzun araçlar için genelde tavsiye edilen bir yağ.
[MENTION=785]Martenzit61[/MENTION] Hocam fb7 yeni kasa ya 0w20 haricinde koyan servis ilk defa duydum. Ucuz olduğu için koydukları belli. Kitapta 0w20 yoksa alternatif 0w30 ve 5w30 yazıyor onlarda bunu bahane ederek ucuz yağı koyuyorlar. Hangi servismis merak ettim.

Geri