Motül motor yağı ve orijinal şanzıman yağı ?

Merhaba arkadaşlar
Yetkili servisin 60 bin bakımına 780 tl demesi üzerine özel servis yolu göründü bana.

Aracım: 2012 FB7 elegance

Aradığım özel servis ;
Motor yağı
Bütün filtreler
Fren Diskleri bakim onarım
Motor temizliği için 280 tl fiyat verdi.

1- motor yağını motül marka 0*20 kullandığını ve piyasadakinin en iyisi olduğunu söyledi.motül marka yağ nasıldır ?

2-şanzıman yağını değiştirmeye gerek olmadığını (yetkili servis değiştiriyor) değiştirsem bile piyasada, yetkili servisteki orijinal yağ kadar kaliteli yağ bulamayacağımı, illaki değiştirmek istersem sadece yetkili servisteki yağı kullanmam gerektiğini söyledi.

Kıymetli yorumlarınızı bekliyorum.
Kazasız sürüşler..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motul en iyi yağ üreticisidir abi bunu biliyorum bitek :) Motul - Eni - Mobil1 en kaliteli yağ üreticileri :clap: motul motorsiklet kullanıcıların baş tacıdır :D arabada pek bi bilgim yok ama .muha.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Motulu bende motorda duydum araba için durumunu bilmiyorum, mümkünse fb7 de kullanılan eneos 0 20 kullanmasını isteyin derim.

Aracınız
ENEOS premium ultra 0w-20 kullandıktan sonra farkı hissedersiniz hocam. En azından yakıtta çok fark yaratır...

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Her ne kadar FB6 kasaya sahip olsam da 20 bin bakımın da araca Motul yağ koydurdum... Tavsiye ederim araç rahatladı... (yakıtı bilmiyorum test edemedim henuz) [ Benden evvel ki sahibi ne koydurduysa bilmiyorum da ] Yağ 10 binlik ama kaça kaç onu hatırlamıyorum :) Çok net bir bilgi veremedim idare edin :(

Yorumlarınız icin teşekkürler
Başka motül ve şanzıman yağı yorumu olanları bekliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Eneosu nereden temin ettiniz ve üretim tarihi nedir ?

Son düzenleme:
Aracınız
Ben Motul kullanıyorum Eneosdan iyi olduğunu düşünüyorum. Tabi Eneos da çok iyi özellike sustinia versiyonu ama motulun ester katkılı olanından iyi olamaz motulun aslında kullanılabilecek en iyi yağı Motul Competetion 300V ben motul 5w40 kullanıyorum adana koşullarında kullandığım için zira erzurum ağrı ve diğer sıcaklık ortalaması düşük yerlerde yaşamış olsaydım 0w30 veya 0w20 tercihim olurdu. Yağ olayı çok önemli bence 2 tane toyota corolla ae92 de 20w50 ünlü bir markanın yağını kullandım tesadüf olamaz iki aracımda da yağ değişiminden bir kaç yüz km sonra tık tık diye sibop sesleri duyulmaya başlandı. Motulun şanzıman yağları ve hidrolik sistem yağlarıda mükemmel.

Geri