Civic FC5 Motul 8100 0w20 hakkında

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba arkadaşlar aracım 2017 eco exec,

Bir alışveriş sitesinde 10.000 bakımları için hazır satılan set gördüm Motul 8100 0w20 4lt dexos var pakette

Motul'ün iyi olduğunu biliyorum fakat bazı yorumlarda LPG li araçlara gelmez diyo okudum ama öncesinde 5w30 castrol magnatec kullanıyordum antalya sıcağında şimdi vanda ikamet ediyorum.

sizce bu paketi alsam mı bu paketin bir diğer varyasyonu eneos lusu,

motul.JPG

eneos.JPG

Motul 10 tl daha pahalı sizce LPG için hangisi ?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bosch'un ürünlerinin geneli sahte piyasadaki. Olabildiğine ben uzak durmaya bakıyorum. Filtreleri Mann veya Filtron seçebilirseniz daha iyi olur.
Van için 0w20 şart elbette bu mevsimde. Eneos'a göre de Motul eco-lite 0w20 daha iyi bir seçim olur.

Oil viskozite olarak üreticinin " tavsiye edilen"in den çıkmamaya özen gösterin. Bütün filtrelerin sahteleri çok Mann, Fil,Bosch.
Zaten Bosch orjinal bile olsa alınabilecek bir ürün değil kalitesi pek yok, yetkili servisten yağ filtrenizi alın ve dışarıda bakım yaptirabilirsiniz

Aracınız
Civic FC5 2017
Bosch'un ürünlerinin geneli sahte piyasadaki. Olabildiğine ben uzak durmaya bakıyorum. Filtreleri Mann veya Filtron seçebilirseniz daha iyi olur.
Van için 0w20 şart elbette bu mevsimde. Eneos'a göre de Motul eco-lite 0w20 daha iyi bir seçim olur.

LPG için Motul sıkıntı yaratır mı birde 0w20 LPG için çok mu ince ?

Servisde 0w20 koyuyorlarmı LPG li araçlara acaba

Aracınız

Benim aracım 110.000 de ve fabrikasyon LPG li 2013 model. Hep 0w20 Eneos koydum. Ama son bakımda motul koydum. Sanki daha sessiz ve rahat çalışıyor motor.

Kün feyekün..

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Evet 0w20 ince bir yağ ancak bu yaz sıcaklarındaki performanslı kullanımlarda ancak ve ancak lpg'li kullanımda veya turbo motorlu araçlara sıkıntı yaratabilecek düzeyde bir incelik. Bunun dışında sizin gibi kışı uzun ve sert geçen yerlerde, normal bir kullanım tarzına sahip kişilerde bu yağ gayet uygun. Eğer yüksek devirli bir kullanım tarzınız varsa ya da zorlu denilebilecek şartlarda kullanacaksanız motul 0w30 eco-nergy alabilirsiniz. Bunun dışında tüm lpg'li ya da benzin fb7, fc5 ya da rs araçlara konulan garanti süresince genelde konulan yağ 0w20'dir... Bir de yağın teknik veri sayfasında da lpg'li araçlara uygun olduğunu görebilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2017
Evet 0w20 ince bir yağ ancak bu yaz sıcaklarındaki performanslı kullanımlarda ancak ve ancak lpg'li kullanımda veya turbo motorlu araçlara sıkıntı yaratabilecek düzeyde bir incelik. Bunun dışında sizin gibi kışı uzun ve sert geçen yerlerde, normal bir kullanım tarzına sahip kişilerde bu yağ gayet uygun. Eğer yüksek devirli bir kullanım tarzınız varsa ya da zorlu denilebilecek şartlarda kullanacaksanız motul 0w30 eco-nergy alabilirsiniz. Bunun dışında tüm lpg'li ya da benzin fb7, fc5 ya da rs araçlara konulan garanti süresince genelde konulan yağ 0w20'dir... Bir de yağın teknik veri sayfasında da lpg'li araçlara uygun olduğunu görebilirsiniz.

Değerli bilgiler için çok teşekkür ederim bende bu bilgilere ek olarak Motul 8100 eco lite teknik pdf verisini paylaşayım pdf de LPG ve CNG lerde kullanılabilir diyor.

“MOTUL 8100 Eco-lite 0W-20 meets all these very highly demanding requirements of performance and durability set by GM, including in particular for dexos1TM standard, the full compatibility to biofuels use such as LPG (Liquefied Petroleum Gas), CNG (Compressed Natural Gas), and bioethanol (as available at the station), when using ethanol biofuel at a mix ratio of up to 85% (Bioethanol – E85).”

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri