Naviin NVN 531 Ön Kamera Beyni yakar mı?

Smoch

0
Naviin NVN 531 takılı aracıma ön kamera aldım. Fakat yetkili servisimle görüştüğümde navigasyonun beynini yaktığını ve taktırmamam gerektiğini söyledi. Naviin cihazının ana distrübütörüyle görüştüm onlar AUX girişine bağlayarak kullanabileceğimi ve garantisinin bozulmayacağını söyledi.

Bir de bunu en uyguna nereye taktırırım?

Linkteki ürünü satın aldım.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6144027867.html

Aracınız
Ynt: Naviin NVN 531 Ön Kamera Beyni yakar mı?

Benim aracımda da Navitech NX214F cihazına AUX girişinden ön kamera takılmış durumda. AUX girişleri zaten bu nedenle hem kamera hem de harici cihaz bağlanmak için kullanılıyor. Cihzaınızı tanımıyorum ama servis burada biraz atmasyon bilgi vermiş.

Ancak yine de aracınız yeni olduğundan dışarıda kurcalatmamanızı tavsiye ederim. Servisi ikna edip oarada taktırın veya firmanın yetkili personeli gelip orada taksın.

Ayrıca eklediğiniz linkteki ürün arka kamera olarak gözüküyor. Eğer ön kamera şeklinde aktifleştirilme özelliği yoksa bu kamerayı bağladığınızda ön tarafta ters görüntü verecektir. Bunun mutlaka ön görüş özellikli kamera satın almanız gerekir.

[quote author=Smoch link=topic=529.msg8455#msg8455 date=1404735786]
Naviin NVN 531 takılı aracıma ön kamera aldım. Fakat yetkili servisimle görüştüğümde navigasyonun beynini yaktığını ve taktırmamam gerektiğini söyledi. Naviin cihazının ana distrübütörüyle görüştüm onlar AUX girişine bağlayarak kullanabileceğimi ve garantisinin bozulmayacağını söyledi.

Bir de bunu en uyguna nereye taktırırım?

Linkteki ürünü satın aldım.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6144027867.html

[/quote]

Hocam bende de Naviin marka navi var yalniz değilmisim. Peki dvd yada flash bellek ile film izleyebiliyor musunuz ?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Takılmaması için bir sıkıntı yok, servis acaba sürekli görüntü alınacağını düşünerek mi bu yorumu yaptı sadece park etme de kullanacağınızı söyleyin hatta montajda kameraya açma kapama tuşu bağlamalarını isteyin daha sağlam olur ;)

Smoch

0

[quote author=Gelendostlu link=topic=529.msg8456#msg8456 date=1404739671]
Benim aracımda da Navitech NX214F cihazına AUX girişinden ön kamera takılmış durumda. AUX girişleri zaten bu nedenle hem kamera hem de harici cihaz bağlanmak için kullanılıyor. Cihzaınızı tanımıyorum ama servis burada biraz atmasyon bilgi vermiş.

Ancak yine de aracınız yeni olduğundan dışarıda kurcalatmamanızı tavsiye ederim. Servisi ikna edip oarada taktırın veya firmanın yetkili personeli gelip orada taksın.

Ayrıca eklediğiniz linkteki ürün arka kamera olarak gözüküyor. Eğer ön kamera şeklinde aktifleştirilme özelliği yoksa bu kamerayı bağladığınızda ön tarafta ters görüntü verecektir. Bunun mutlaka ön görüş özellikli kamera satın almanız gerekir.
[/quote]

Arka on diye pek onemsemedim

Benim amacim onceki arabayla aramdaki mesafwyi gormek arka kamera da olsa aux a bagladigimda bunu saglamaz mi?

Honda Civic 2014 Elegance Eco Smart Otomatik - Naviin 534

Aracınız

[quote author=Smoch link=topic=529.msg8495#msg8495 date=1404793177]
Arka on diye pek onemsemedim

Benim amacim onceki arabayla aramdaki mesafwyi gormek arka kamera da olsa aux a bagladigimda bunu saglamaz mi?

[/quote]Aux girişine olur. Ancak bence ön/arka kamera konusunu önemsemeniz yararınıza olur. İleride canınız sıkılır. Sonuçta bunun takılması için cihazın sökülmesi gerekecek.

Bu kamerayı öne taktığınızda ön tarafta solu sağ/sağı sol diye görürsünüz. Dalgınlığınıza geldi mi park ederken Allah göstermesin kaza yaparsınız.

Smoch

0

[quote author=Gelendostlu link=topic=529.msg8500#msg8500 date=1404800047]
Aux girişine olur. Ancak bence ön/arka kamera konusunu önemsemeniz yararınıza olur. İleride canınız sıkılır. Sonuçta bunun takılması için cihazın sökülmesi gerekecek.

Bu kamerayı öne taktığınızda ön tarafta solu sağ/sağı sol diye görürsünüz. Dalgınlığınıza geldi mi park ederken Allah göstermesin kaza yaparsınız.
[/quote]

Esasen benim amacim ondekiyle mesafeye bakarak gerekirse araci biraz one dogru salmak

Geri