Ne yapacaz bu rampalarda?

Herkese slmlr 2011 fd6 elegance otomatik benzin-lpg aracım uzun yolda rampada istediğim hıza ulaşmıyor. Otomatik araç yeni kullanıcısıyım. Rampalarda 4k 5k 6k ya kadar çıkıyor araç acaba benim kullanım hatamdan olabilir mi? Rampa çıkarken yapılması gereken ayrıca bi eylem var mı ?

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
F1 sanzuman degil mi araciniz ? Direksiyon da + , - kulaciklar var onunla rampaya geldiginizde vites kucultup yolunuza devam edebilirsiniz.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Atmosferik araç böyledir. Uzun soluklu, yüksek devir cevirir. İstediğiniz Torku 4000 devirden sonra alırsınız. Rampada düşük vites yüksek devir ile üst hızlara çıkarsınız. Yakıt tüketimini gozardi ederseniz o araç 2. Viteste 100 ün üzerini görür.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

pasha

0
Aracınız
Otomotik vites rampada kendi ayarlıyor yeterki gaza gerektiği gibi yüklenin . Düz yoldaki gibi düşük devirde gitmesini beklemeyin.
Not : yeni kullanıcısınız rampa aşağı D modunda - (eksi ) kulakcığa tıklarsanız motor freniyle rampadan inersin.

Oguz6

0
Aracınız
Samuraii bence de zorlanıyor yokuslarda araç kalabalık olduğunda s ye aliyorum ama zorlanıyor aracın sesinden belli lakin turbo yok araç LPG li normal herhalde

Herkese slmlr 2011 fd6 elegance otomatik benzin-lpg aracım uzun yolda rampada istediğim hıza ulaşmıyor. Otomatik araç yeni kullanıcısıyım. Rampalarda 4k 5k 6k ya kadar çıkıyor araç acaba benim kullanım hatamdan olabilir mi? Rampa çıkarken yapılması gereken ayrıca bi eylem var mı ?

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hemen söyleyim ne yapcana 4 bin ve üstü kullancaksın neden dersen sadece honda değil 1.6 atmosferik hele birde otomatik araçların hepsi aynıdır... örnek olsun diye söylüyorum abimde 3.0 v6 otomatik araba var o bile rampalarda vites düşürmeden yürümüyor atmosferik arabaların hepsi aynı manuel olsa rampalarda daha iyi yürür oran kısa örneyin fd6 manuel 3 bin devirde 105 kmh yapıyor,otomatikte ise bu değer 3 bin devirde 150 kmh oran uzun ben fd6 "manuel" aracımla hiç bi rampada bastım gitmiyo demedim

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

Aracınız
Hemen söyleyim ne yapcana 4 bin ve üstü kullancaksın neden dersen sadece honda değil 1.6 atmosferik hele birde otomatik araçların hepsi aynıdır... örnek olsun diye söylüyorum abimde 3.0 v6 otomatik araba var o bile rampalarda vites düşürmeden yürümüyor atmosferik arabaların hepsi aynı manuel olsa rampalarda daha iyi yürür oran kısa örneyin fd6 manuel 3 bin devirde 105 kmh yapıyor,otomatikte ise bu değer 3 bin devirde 150 kmh oran uzun ben fd6 "manuel" aracımla hiç bi rampada bastım gitmiyo demedim

Merhaba , şimdi bazı cümlelerinizden dolayı insanlara yanlış bilgi vermis oluyorsunuz . Mesajınızın sonlarına doğru "hiç bir rampada bastım gitmiyor demedim demişsiniz" yanlış! İnsanlar benim aracım rampada gitmiyor aracımda bir sorun mu var acaba diye düşünebilir .
Atmosferik arabanın rampalarda vites düşerek basıp gitmesi için rakım seviyesinin minimumda olması şarttır . Rakım seviyesi 1200 metrelerin üzerine çıktığında birde o zaman rampa çıkın ne demek istedigimi anlarsınız . Üste birde 4 kişi birazda bagaj olduğunu düşünün , rampalar eziyet .
Durum bundan ibaret , ne yapılabilir sorusuna gerekli cevaplar gelmiş ,bende birşeyler ekleyim . Rampaya girmeden deviri ve vitesi ayarlamak şarttır , birazda yolu bilmek gerekir .

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba , şimdi bazı cümlelerinizden dolayı insanlara yanlış bilgi vermis oluyorsunuz . Mesajınızın sonlarına doğru "hiç bir rampada bastım gitmiyor demedim demişsiniz" yanlış! İnsanlar benim aracım rampada gitmiyor aracımda bir sorun mu var acaba diye düşünebilir .
Atmosferik arabanın rampalarda vites düşerek basıp gitmesi için rakım seviyesinin minimumda olması şarttır . Rakım seviyesi 1200 metrelerin üzerine çıktığında birde o zaman rampa çıkın ne demek istedigimi anlarsınız . Üste birde 4 kişi birazda bagaj olduğunu düşünün , rampalar eziyet .
Durum bundan ibaret , ne yapılabilir sorusuna gerekli cevaplar gelmiş ,bende birşeyler ekleyim . Rampaya girmeden deviri ve vitesi ayarlamak şarttır , birazda yolu bilmek gerekir .

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Beyfendi ben kullanmadan yorum yapmıyorum rakım 1.200 değil 1.500 olanada çıktım sıkıntı değil hemde araçta 4 kişi değil 6 kişiydik devir çevirmem yetti, ne bekliyorsunuz anlamadım rampada çok rahat dizelleri kovalarım denemesi bedava izmirdeyim deneyelim kullanmadığım araç için yorum yapmıyorum hergün bindiğim araba

Geri