Civic FC5 Ön cam değişiminden sonraki sensör sorunları

Merhabalar. Aracım 2019 eco execıtive. Yaklaşık 3-4 ay önce park halindeki aracımın ön camında kırık farkettim. Sonrasında kasko şirketimi aradım ve basit onarım kapsamında Doraglass ta değiştirdim.
Malum kış mevsimi geldi ve silecek ihtiyacımız epey arttı. Ancak şunu farkettim ki,silecek birçok zaman yağmursuz havada dahi çalışıyo. Hatta bazen otomatik modu kapatıyorum durması için.
Ayrıca farlar da açık havada yanıyo birçok zaman. Denemek için yoldaki diğer yeni araçlara bile bakıyorum farları açık mı diye :))
Bu konuda tecrübeli veya bilgi sahibi arkadasların yardımlarını rica ediyorum
Şimdiden teşekkürler

Aracınız
Civic FC5 2019
sanırım kronik sorun diyorlardı bunun için cam değişimi ile alakalı olmayabilir. benim araç da 2019 exe plus fakat böyle bi sorunum yok. sensörlerin camın temizliği etkiler diye düşünüyorum. bi servise danışın yine.

Aracınız
Civic FB7 2013
cam değişirken sensör ile cam arasında jel dedikleri bir madde var o özelliğini yitirmiş veya tam oturmamış olabilir. bende aynı sıkıntıları yaşadım. jeli değiştirdiler sorunum ortadan kalktı camı taktırdığınız yer ile görüşün jeli değiştirtin muhtemelen sonuç alırsınız.

Aracınız
Civic FC5 2017
benim de aracımın ön camı yetkili serviste orjinali ile değişti, ama sizin yaşadığınız sorunların tam tersi olarak cam değişmeden önce silecekler kararsız çalışıyordu düzeldi. Bence sizin aracınızın cam montajında bir sorun olabilir.

Geri