Ön cam yıkama (su atmıyor)

ocelot

0
Merhaba arkadaşlar,
Aracım 2013 elegance civic. Bugün ön cam yıkamanın çalışmadığını farkettim. Su var kontrol ettim. Far yıkama sorunsuz çalışıyor. Sizden ricam aracı benimki gibi olanlar şu yıkama motorunun sigortasının hangisi olduğunu söyleyebilir mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Ön cam yıkama (su atmıyor)

[quote author=OcEloT link=topic=148.msg1459#msg1459 date=1391974342]
Merhaba arkadaşlar,
Aracım 2013 elegance civic. Bugün ön cam yıkamanın çalışmadığını farkettim. Su var kontrol ettim. Far yıkama sorunsuz çalışıyor. Sizden ricam aracı benimki gibi olanlar şu yıkama motorunun sigortasının hangisi olduğunu söyleyebilir mi?
[/quote]

Araç içinde bulunan sigorta kutusu 28 numaralı sigorta, ama tahminim bütün yıkama araçları tek sigortadan çalışıyor olabilir.
Silecek motorlarıyla yıkama motorunun sigortası da bir olabilir, 46 numarayı da kontrol edin.
Fıskiye ağızları kireçlenmişte olabilir silecek koluna bastığınızda motor sesini duyuyorsanız büyük ihtimal tıkanma vs. olmuş olabilir.

KjIksTF.jpg

aynı sorunla karşılaştım. düğmesine bastığımda motor sesi geliyordu fakat kapaklar yukarı açılmıyordu. 5-6 gün hiç dokunmadım ve bu sabah aklıma geldi denedim. kapak açıldı ve su sıktı. sebebini bende anlamadım. haftaya 20.000 bakımına gidicem. artık orda kontrol ettiricem.

[quote author=khelrun link=topic=148.msg3821#msg3821 date=1398713362]
aynı sorunla karşılaştım. düğmesine bastığımda motor sesi geliyordu fakat kapaklar yukarı açılmıyordu. 5-6 gün hiç dokunmadım ve bu sabah aklıma geldi denedim. kapak açıldı ve su sıktı. sebebini bende anlamadım. haftaya 20.000 bakımına gidicem. artık orda kontrol ettiricem.
[/quote]

Bende ise su atıyor ama silecek çalışmıyor ama ara sıra bazende çalışıyor kafasına göre takılıyor :)

[quote author=Attila Khan link=topic=148.msg3825#msg3825 date=1398713574]
Bende ise su atıyor ama silecek çalışmıyor ama ara sıra bazende çalışıyor kafasına göre takılıyor :)
[/quote]

hocam kusura bakma ben yanlış anlamışım. ben far yıkama olarak algıladım bir an, far yıkama ile alakalı sorunu dile getirmiştim.
bende ön camla ilgili sorun olmadı anlayacağın :eek:k:

far yıkamayı silecekler otomatikte değilde normal 1 konumunda sürekli çalışırken denedinizmi. bende fıskiye çalışmıyor diyordum. aklıma geldi. silecekleri manuel olarak açtım. düğmesine basınca su yan camlara kadar vurdu . :)

[quote author=khelrun link=topic=148.msg3821#msg3821 date=1398713362]
[/quote]

hocam kapak derken siz far yıkamadan bahsediyosunuz herelde yıkama suyundaki seviye azalınca cam suyu çalışsa bile farlarınki çalışmaz sebebi far yıkama suyu yüksek basınçla çalışır depodaki su seviyesi düşükse yeterli basınıcı sağlayamadığı için far yıkama sistemini çalıştırmaz

+hatırlatmakta fayda var far yıkama farlar açıkken çalışır

[quote author=hakko modelistlik link=topic=148.msg3830#msg3830 date=1398713803]
hocam kapak derken siz far yıkamadan bahsediyosunuz herelde yıkama suyundaki seviye azalınca cam suyu çalışsa bile farlarınki çalışmaz sebebi far yıkama suyu yüksek basınçla çalışır depodaki su seviyesi düşükse yeterli basınıcı sağlayamadığı için far yıkama sistemini çalıştırmaz

+hatırlatmakta fayda var far yıkama farlar açıkken çalışır
[/quote]

Tşkler yeni birşey daha öğrenmiş oldum farlar açıkken çalışması.

rica ederim atilla :eek:k:

su azken çalışmamış olabilir. bak bu kesin doğru :) suyu sabah fulledim çünkü.
farlar açık değilken far yıkama çalışmıyor onuda test ederek öğrenmiştim.

ama honda hakkaten arabaymış.

1 haftalık hondacıyım, bunca yıl boşa farklı modellerde gezmişim.

Geri