Ön camda silecek izleri

J3udu

0
Ynt: Ön camda silecek izleri

[quote author=Attila Khan link=topic=802.msg14240#msg14240 date=1412846247]
Merhaba Arkadaslar,

Aracimda bulasik deterjanı ile karisik su kullaniyorum camlar cizilmesin diye Clio 2 Rxt den beri yaklasik 13 senedir malum Civic tede aynı sekilde kullaniyorum fakat farklı olarak silecekler calismazken ön camda durduklari yerde kapalı pozisyonda yani ön camda silecek izleri cizgi halinde olusmus defalarca islak ve kuru bezle sildim, bastırdım ama olmali hala izler öylece duruyor. Acaba sizinde araclarda ön camda silecek cizgileri var mi vede cikatmanin bir yolu var mi en basit olarak kaynar su ile falan mi silmek lazim onu denemedim ama ise yarar mi acaba ? .duv.
[/quote]
Uygulamadim ama cam suyu haznesine sirke koyan servis soforu biliyorum ozellikle cam olusan silecek ve su izini yok ettigini soylemisti ne kadar dgru bilmiyorum :/

[quote author=J3udu link=topic=802.msg16223#msg16223 date=1414042355]
Uygulamadim ama cam suyu haznesine sirke koyan servis soforu biliyorum ozellikle cam olusan silecek ve su izini yok ettigini soylemisti ne kadar dgru bilmiyorum :/
[/quote]

Doğru ya bu hic aklima gelmemisti bu ise yarayabilir tşkler.

Aracınız
Civic FB7 2012

Hangi sirke?

Üzüm sirkesi, elma sirkesi?

:D

Sirkenin kireç sökücü özelliği var. Kireç tutmuş çaydanlıklarda sirkeli su kaynatıldığında kireçler ortadan kalkar. Bu özelliğinden dolayı seyrelterek cam suyuna sirke konulabilir bence. Özellikle de üzüm sirkesi daha asidik olduğu için tercih edilebilir. Sonuçta doğal bir karışım, seyrelterek kullanılmalı bence.

Sent from my iPad using Tapatalk

Sirkenin kireç sökücü özelliği var. Kireç tutmuş çaydanlıklarda sirkeli su kaynatıldığında kireçler ortadan kalkar. Bu özelliğinden dolayı seyrelterek cam suyuna sirke konulabilir bence. Özellikle de üzüm sirkesi daha asidik olduğu için tercih edilebilir. Sonuçta doğal bir karışım, seyrelterek kullanılmalı bence.

Sent from my iPad using Tapatalk

Bildiğim kadarı ile çaydanlıklarda tursil kaynatıldığında kireç çizik hiçbir şey kalmıyor bizim bahçıvan hanım böyle yapıyordu. Bence silecekleri belli bir zamandan sonra mutlaka değiştirmek gerekli.

Bildiğim kadarı ile çaydanlıklarda tursil kaynatıldığında kireç çizik hiçbir şey kalmıyor bizim bahçıvan hanım böyle yapıyordu. Bence silecekleri belli bir zamandan sonra mutlaka değiştirmek gerekli.
Bahcivan sofor.. usak da var mi sizin malikanede? Icten ice babanizin ne is yaptigini merak etmiyor degilim :)

O kaynatılan sirkeli su. Tursil tehlikeli sirke doğal.

Camlar için de nano ürünler var bir defa sürünce 4-5 ay gidiyor ve profesyonellik falan gerekmiyor. cam sil gibi sıkıp siliyorsun. hem yağmur kaydırıyor hemde leke yapmıyor. konuyu görünce aklıma geldi. daha önce buğulu gibi izler olurdu şuan 3-4 aydır olmuyor. sanırım bundan dolayı?

Geri