Civic FC5 Ön camım sizlere ömür :(

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar dün gece Ankaraya gelirken öndeki kamyondan gelen taş sonucu cam gördüğünüz hale geldi.

Daha önce hiç başıma böyle birşey gelmedi. İlk sıfır arabam zaten. Şimdi ne yapmalıyım ? Honda dan randevu almam gerekiyor sanırım. Kaskodan yaptırsam hasar kaydı işler mi ? Aracımda sıfır hata var zaten. Hasar kaydı görünsün istemem açıkcası.

tecrübeli abilerimden yorum bekliyorum teşekkürler :)

Ekli dosyalar

• 0B1BE171-164C-41D1-83E4-D053DCE86DF6.jpeg
    0B1BE171-164C-41D1-83E4-D053DCE86DF6.jpeg
    116.3 KB · Görüntüleme: 193
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar dün gece Ankaraya gelirken öndeki kamyondan gelen taş sonucu cam gördüğünüz hale geldi.

Daha önce hiç başıma böyle birşey gelmedi. İlk sıfır arabam zaten. Şimdi ne yapmalıyım ? Honda dan randevu almam gerekiyor sanırım. Kaskodan yaptırsam hasar kaydı işler mi ? Aracımda sıfır hata var zaten. Hasar kaydı görünsün istemem açıkcası.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Normalde kaskolarin yılda 1 cam değişim hakkı var hasar haydı işlenmeden. Onu kasko şirketinize sorup öğrenebilirsiniz.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Normalde kaskolarin yılda 1 cam değişim hakkı var hasar haydı işlenmeden. Onu kasko şirketinize sorup öğrenebilirsiniz.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Cevabınız için teşekkür ederim. Sigortacımı aradım. Kendiside dediğiniz gibi yılda 1 ücretsiz cam değiştirme hakkınız var dedi ama bu hasar kaydı olarak işlenir dedi. Haa kaza olarak görünmez ama yinede cam değişimi diye hasar kaydına işlenir dedi. Sizde hasar kaydına işlenmeden olur dediniz kafam karıştı valla

Aracınız
Civic FC5 2018
Öncelikle geçmiş olsun. Kaskonuzda yıllık 1 cam değiştirme hakkınız varsa bu hasarsızlık indirimini etkilemeden kasko üzerinden değişim yapmanıza olanak sağlar.

Bazı kasko şirketleri yetkili serviste cam değişimine müsaade eder, bazıları kendi anlaşmalı oldukları cam servislerinde cam değişimine müsaade eder, bazıları da yetkili serviste %25 civarı bir muafiyetle cam değişimine müsaade eder. Detaylı bilgi Kaskonuzda cam değişimi klozunda yazar.

Bunun haricinde aracınızda hasar kaydı mutlaka olur. E-devletten hasar kaydınıza ilişkin detaylara baktığınızda cam değişimi yazdığını görürsünüz. Bu da aracınızı satarken elinizde cam değişimine dair evrak olmasını sağlar. Şahsen ben öyle yaptım alan kişi evrağı görünce sorun etmedi.

Önceki aracımda (FB7) sizin başınıza gelen olayın aynısını yaşadım.
Benim kaskom anlaşmalı olduğu cam servislerinde değişime müsaade ediyordu. Cam servisine gittiğimde yan sanayi cam takmak istediler. Ben de kaskonun (sompo japan) müşteri hizmetlerini arayıp orijinal cam istediğimi söyledim. 15-20 gün içinde orijinal camı fabrikadan tedarik edip anlaşmalı cam servislerinde değişimi yaptılar.

Orijinal cam üzerinde yağmur sensörü ve bağlantı yerleri hazır geliyor. Yan Sanayi cam taktırırsanız eski camdan sensörleri söküp yenisine takıyorlar. Böyle bir durumda silecek sensörü randımanlı çalışmayabiliyor.

Bunlara dikkat ederseniz sıkıntı yaşamazsınız.

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

Geçmiş olsun :(
Öncelikle kaskonuzdaki cam teminatını inceleyin, eğer muafiyet var ise orjinal cam değişiminde fark ödeme durumu oluşabilir. Sigortacınıza bu durumu danışın.
Eğer orjinal cam ile yetkili serviste muafiyetsiz değiştirme hakkınız var ise genelde yılda 1 kereye mahsus cam değişimlerinde kasko hasarsızlığınızı etkilemeden değişim yaptırabilirsiniz (Bu durumu da sigortacıya sorun).
Son olarak hasar kaydı TRAMERde görünecektir, ancak yanında CAM DEĞİŞİMİ şeklinde değişen parçanın ne olduğu da yazılacaktır. Bence bu hasar hususunu dert etmeyin, sonuçta sistemde cam değişimi olduğu belirtildiği için bilinçli kullanıcı bu durumu dert etmeyecektir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Cevabınız için teşekkür ederim. Sigortacımı aradım. Kendiside dediğiniz gibi yılda 1 ücretsiz cam değiştirme hakkınız var dedi ama bu hasar kaydı olarak işlenir dedi. Haa kaza olarak görünmez ama yinede cam değişimi diye hasar kaydına işlenir dedi. Sizde hasar kaydına işlenmeden olur dediniz kafam karıştı valla
Siz kasko metnini de okuyun, ücretsiz değiştirme yetkili servislerde geçerli mi değilmi, bunu okuyarak teyit edin.
Hasar kaydı işlenir, ancak CAM DEĞİŞİMİ şeklinde ne olduğu görünür, al-satçılar haricinde bu duruma gerçek kullanıcı takılmaz.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
İki ay kadar önce benim de ön cama taş çarptı ve çatladı. Cuma çatladı, Cumartesi servise bildirdim ve Perşembe KASKO'dan orijinali ile değişti. Fatura tutarı 2.566,29 TL ama ben hiç ödeme yapmadım. Toplam KASKO tutarım 1560 TL, dolayı ile sadece tramer olmasın diye cepten ödemek bana mantıklı gelmedi.

Cam değişimini Kasko ile yaparsanız KASKO'nun hasarsızlık indirimi bozulmuyor ama araca cam değişimi olarak tramer kaydı çıkıyor. Size tavsiyem servisten orijinal cam ile değiştirmeniz şeklinde olur.

Servisin kayıt açabilmesi için yanınızda bulunması gerekenler:
- Araç Ruhsatı
- Trafik Sigortası
- KASKO Metni
- Eğer Kasko'da "Aktif Meslek" belirtilmiş ise onu doğrulayan bir belge (Doktor, Mühendis-Mimar, vs)
- Beyan Dilekçesi (Servis görevlisi yazılmasına yardımcı olacaktır)

Cam değişimi için aracın serviste en az 8 saat kalması gerekiyor, onu da unutmayın.
Tekrar geçmiş olsun.

S

Silinen üye 20336

Guest
İki ay kadar önce benim de ön cama taş çarptı ve çatladı. Cuma çatladı, Cumartesi servise bildirdim ve Perşembe KASKO'dan orijinali ile değişti. Fatura tutarı 2.566,29 TL ama ben hiç ödeme yapmadım. Toplam KASKO tutarım 1560 TL, dolayı ile sadece tramer olmasın diye cepten ödemek bana mantıklı gelmedi.

Cam değişimini Kasko ile yaparsanız KASKO'nun hasarsızlık indirimi bozulmuyor ama araca cam değişimi olarak tramer kaydı çıkıyor. Size tavsiyem servisten orijinal cam ile değiştirmeniz şeklinde olur.

Servisin kayıt açabilmesi için yanınızda bulunması gerekenler:
- Araç Ruhsatı
- Trafik Sigortası
- KASKO Metni
- Eğer Kasko'da "Aktif Meslek" belirtilmiş ise onu doğrulayan bir belge (Doktor, Mühendis-Mimar, vs)
- Beyan Dilekçesi (Servis görevlisi yazılmasına yardımcı olacaktır)

Cam değişimi için aracın serviste en az 8 saat kalması gerekiyor, onu da unutmayın.
Tekrar geçmiş olsun.
Hocam kitap gibi bir bilgilendirme mesajı yazmışsınız. Çok beğendim gerçekten. Aklınıza, canınıza sağlık... ??
Paylaşımınız için teşekkür ederim... Sağolun. ??

Geri