Civic FC5 Ön camım sizlere ömür :(

Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Normalde kaskolarin yılda 1 cam değişim hakkı var hasar haydı işlenmeden. Onu kasko şirketinize sorup öğrenebilirsiniz.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
İki ay kadar önce benim de ön cama taş çarptı ve çatladı. Cuma çatladı, Cumartesi servise bildirdim ve Perşembe KASKO'dan orijinali ile değişti. Fatura tutarı 2.566,29 TL ama ben hiç ödeme yapmadım. Toplam KASKO tutarım 1560 TL, dolayı ile sadece tramer olmasın diye cepten ödemek bana mantıklı gelmedi.

Cam değişimini Kasko ile yaparsanız KASKO'nun hasarsızlık indirimi bozulmuyor ama araca cam değişimi olarak tramer kaydı çıkıyor. Size tavsiyem servisten orijinal cam ile değiştirmeniz şeklinde olur.

Servisin kayıt açabilmesi için yanınızda bulunması gerekenler:
- Araç Ruhsatı
- Trafik Sigortası
- KASKO Metni
- Eğer Kasko'da "Aktif Meslek" belirtilmiş ise onu doğrulayan bir belge (Doktor, Mühendis-Mimar, vs)
- Beyan Dilekçesi (Servis görevlisi yazılmasına yardımcı olacaktır)

Cam değişimi için aracın serviste en az 8 saat kalması gerekiyor, onu da unutmayın.
Tekrar geçmiş olsun.
Hocam kitap gibi bir bilgilendirme mesajı yazmışsınız. Çok beğendim gerçekten. Aklınıza, canınıza sağlık... ??
Paylaşımınız için teşekkür ederim... Sağolun. ??
Kış lastiği kullanımı çoğaldıkça ön camlarımız artık birer sarf malzemesi oldular, dişli kış lastikleri aralarına bolca taş topluyorlar kışın önünüzdeki kış lastikli arabanın takip mesafesine dikkat edin.

Arkadaşlar cevaplarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.

Bugün Honda bayi yetkili servisini aradım. Durumumu anlattım. Buraya gelmeniz gerekiyor ve Gün içerisinde istediğiniz zaman gelebilirsiniz dedi.
Sizlerin de dediği gibi Kasko metni,ve ruhsatla gelmemi ayrıca bir beyan yazacağımı söylediler.
Aracımı alıp götürdüm. Kasko metnini incelediler her şey olması gerektiği gibi bir sorun yok. Beyanımı yazdım ve imzaladım.
Daha sonra kasko şirketi ile görüşüp onay alıp işleme başlayacaklarını söylediler.

Bana ordaki hanımefendi 3-4 iş günü içerisinde Orjinal camımın geleceğini ve Montaj yapıldıktan sonra 1 gece aracınızı misafir etmemiz gerekiyor En az asgari 9 saat kuruması için durması gerektiğini söyledi

Camın orjinal takılacağını ve yan sanayi takmadıklarını özellikle belirttiler. Aracımın dıştan içten fotoğrafları çekildi. Camın kırık yerininde fotoğrafları çekildi ve aracınızı alıp gidebilirsiniz dediler.

Cam gelince haber verecekler. :)

Geri