Civic FD6 Ön fren hk.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Amazon.com'dan aldığım ön fren balataları taze geldi, 5-10bin km sonrasında takmayı düşünüyorum ancak aracın üstündeki stock disklere zarar verme ihtimali varmıdır bu durum biraz kafamı karıştırdı :unsure:

Ekli dosyayı görüntüle 256873
Ekli dosyayı görüntüle 256871
İlk kez böyle bir marka görüyorum. Sport yazdığı için balatalar sert olabilir. Spor tarz kullanımda ani fren fazla yapılır. Isınınca tam performans alınır. Soğuk iken verim düşebilir. Hammaddeside çok ömemli. Birde disk buna dayanır mı bilemedim. Sert balata ise ses yapma olasılığıda var. İnşâallah yapmaz. Biraz fazla olumsuz yazmışım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İlk kez böyle bir marka görüyorum. Sport yazdığı için balatalar sert olabilir. Spor tarz kullanımda ani fren fazla yapılır. Isınınca tam performans alınır. Soğuk iken verim düşebilir. Hammaddesi ömemli. Birde disk buna dayanır mı bilemedim. Sert balatalar ses yapma olasılığısa var. İnşâallah yapmaz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Yorumlarda STOPTECH'lerin bayağı sesli olduğu, yumuşak ve ciddi toz atan ancak müthiş frenleme özelliğine sahip olduğu yazıyordu, FD6 kullanıcıları 2010 yıllarında ciddi fren sorunları yaşamışlar ve STOPTECH disk+balata ikilisi ile bunları çözdüklerini belirtmişlerdi, buna istinaden deneme amaçlı aldım birazda :)
Acaba @w0lkan hocam gibi kaliteli bir disk set de mi almam gerekirmi emin olamadım :unsure:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yorumlarda STOPTECH'lerin bayağı sesli olduğu, yumuşak ve ciddi toz atan ancak müthiş frenleme özelliğine sahip olduğu yazıyordu, FD6 kullanıcıları 2010 yıllarında ciddi fren sorunları yaşamışlar ve STOPTECH disk+balata ikilisi ile bunları çözdüklerini belirtmişlerdi, buna istinaden deneme amaçlı aldım birazda :)
Acaba @w0lkan hocam gibi kaliteli bir disk set de mi almam gerekirmi emin olamadım :unsure:
Ses istenen birşey değil. Elbette kendi diski ile takılsa daha rahat olur. Daha önceden takıp tecrübe edenleri dinlemek şart gibi duruyor. (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ses istenen birşey değil. Elbette kendi diski ile takılsa daha rahat olur. Daha önceden takıp tecrübe edenleri dinlemek şart gibi duruyor. (y)
Hocam CivicTR öncesi başka bir kaynakta FD6 kullanıcıları bu fren ikilisi ile yüksek hızdaki uğuldama sorununu çözmüşlerdi, hatta linkteki uygulamayı FB7lere ilk izolasyon yapan @smakbuloglu hocam bu uygulamayı yapmış :)

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Benimde frene basınca titreme oluşuyor marka ve yapılacak(torna,değişim?) konusunda ustanın tecrübesine göre hareket etmeyi düşünüyorum. Bu konuyuda takipteyim :)

Geri