Civic FC5 Ön Park Sensörü Hatası

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Aynı sorun bende de vardı 1000 bakımdan sonra uyarı vermeye başladı ve güneşli havalarda da sık sık yapıyordu. Servise götürdüm (Mutluhan/Maltepe) ön sağ-sol sensör arızalı dendi ve yeni sensör sipariş verildi, değişti. Değişim 6 saat sürdü. Şuan sorunum devam ediyor sadece yağmurlu havalarda nadiren. Tekrar da zaman bulup götüremedim.

Hocam aynı durumu yaşıyorum. Aracımı 6 Kasım'da teslim aldım, 15 Kasım'da 1000 bakımına götürdüm. Bakıma götürene kadar havalar güzeldi, her hangi bir hata olmadı sensörde. Bakım günü İstanbul'da yağmur başladı ve o günden beri de durmadı. Bakımdan çıktıktan sonra bu hatadan ötürü tekrar servise döndüm, 1000 bakımında tamponlarla ilgili hiç bir işlem yok yağmurdandır denildi. Ben de oradan ayrıldım. Fakat bu sabah işe gelirken yağmur yoktu ve sensör yine aptal aptal ötmeye başladı.

Çok beğenerek aldığım araçta böyle düzgün çalışmayan aksamlar tadımı kaçırıyor. Multimedya ekranındaki problemlerden sonra şimdi de ön park sensörleri..

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Ön sensör yağmur yada pisliği algılayıp gereksiz ötüyor bu da can sıkıyor tabiki. Sensöre yağmurun daha iyi kayması için uygulama tarzında bir şey yapsak üstünde daha az pislik, damla tutar dolayısıyla gereksiz ötmez olur mu acaba?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ön sensör yağmur yada pisliği algılayıp gereksiz ötüyor bu da can sıkıyor tabiki. Sensöre yağmurun daha iyi kayması için uygulama tarzında bir şey yapsak üstünde daha az pislik, damla tutar dolayısıyla gereksiz ötmez olur mu acaba?
Camlara sıktığımız su kaydırıcı spreyden sıkarak denene bilir. Sensörlerin ucuzuda var pahalısıda! Acaba Honda hangisini kullanıyor? Bakmak lazım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Peki arkadaşlar honda bu arızalı karantina kapsamında da mı değiştiriliyor.kronik gibi geldi bana arıza

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Peki arkadaşlar honda bu arızalı karantina kapsamında da mı değiştiriliyor.kronik gibi geldi bana arıza

E6603 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Eğer sensör arızalı ve kullanıcı hatası yok ise garantiden değiştirir, ancak yağmurda vs. ötme sorunu fb7 kasadan beri devam ediyor bu yüzden garantiden işlem yapma olasılıkları düşük.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Garantilik bir durum yok ki ortada hadi değiştirdiler diyelim yine ötecek o sensörün konumu aerodinamiği bir sıkıntısı var ki ötüyor.

Sensörler çok önde ve üstlerinde hiçbir muhafaza yok. En azından yuvarlak çerçevesi yok. Bu yüzden yağmur, çamur, toz olduğunda diğer arabalar iki kere ötüyorsa bizimkiler beş kere boş yere ötüyor.
O nedenle garantilik bir durum yok. Çünkü sensörler bozuk değil. 1542780730912.jpeg

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaslar. Aracta hangi sensor un ottugunu nasil anlayabiliriz? Gece sagli sollu dar bir yere park etmeye calisinca sorun oluyor. Eski arabamda kirmizi ikaz vardi. Hangi taraftan daha cok yaklastiysa o yöne göre ışık uyarıyordu.

Arkadaslar. Aracta hangi sensor un ottugunu nasil anlayabiliriz? Gece sagli sollu dar bir yere park etmeye calisinca sorun oluyor. Eski arabamda kirmizi ikaz vardi. Hangi taraftan daha cok yaklastiysa o yöne göre ışık uyarıyordu.
Benim arabada hangi sensör ötüyorsa ekranda o tarafın uyarısı yanmaya başlıyor. ( hb) Başka bir şey mi sormak istediniz acaba?

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri