Civic FC5 Ön Park Sensörü Hatası

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Benim arabada hangi sensör ötüyorsa ekranda o tarafın uyarısı yanmaya başlıyor. ( hb) Başka bir şey mi sormak istediniz acaba?

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet hocam hem ön park sensörü göstergesinde hem de geri görüş kamerası açıkken de yaklaşılan yönü belirtiyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Hocam aynı durumu yaşıyorum. Aracımı 6 Kasım'da teslim aldım, 15 Kasım'da 1000 bakımına götürdüm. Bakıma götürene kadar havalar güzeldi, her hangi bir hata olmadı sensörde. Bakım günü İstanbul'da yağmur başladı ve o günden beri de durmadı. Bakımdan çıktıktan sonra bu hatadan ötürü tekrar servise döndüm, 1000 bakımında tamponlarla ilgili hiç bir işlem yok yağmurdandır denildi. Ben de oradan ayrıldım. Fakat bu sabah işe gelirken yağmur yoktu ve sensör yine aptal aptal ötmeye başladı.

Çok beğenerek aldığım araçta böyle düzgün çalışmayan aksamlar tadımı kaçırıyor. Multimedya ekranındaki problemlerden sonra şimdi de ön park sensörleri..

Herkese selam,

Bu anlattığınız sorun eşimin arabası chr de de vardı.ön plakalıkla ilgili sensör arızası değil.1 hafta önce sport+ aldım bende aynı sensör sıkıntısını yaşadım.ancak daha önceden tecrübe ettiğim için plakalığı iptal edin ya da çok az aşağı alın sorun çözülüyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Aracımı geçen hafta bayiden teslim aldım, hava aşırı yağmurluydu. Sıkışık trafikte önüme aniden bir araç kırdı ve sensör ötmeye başladı, ondan sonra da bir daha susmadı. Daha önce burada yazılanları okuduğum için kronik bir problem olduğunu biliyordum. Sensörü kapattım, park edip kontak kapatıp bir süre sonra tekrar açınca problem kesildi.

Ces

Özel Üye
Herkese selam,

Bu anlattığınız sorun eşimin arabası chr de de vardı.ön plakalıkla ilgili sensör arızası değil.1 hafta önce sport+ aldım bende aynı sensör sıkıntısını yaşadım.ancak daha önceden tecrübe ettiğim için plakalığı iptal edin ya da çok az aşağı alın sorun çözülüyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhaba,
Plakalığın bir fotosunu paylaşabilir misiniz rica etsem?

Hocam aynı durumu yaşıyorum. Aracımı 6 Kasım'da teslim aldım, 15 Kasım'da 1000 bakımına götürdüm. Bakıma götürene kadar havalar güzeldi, her hangi bir hata olmadı sensörde. Bakım günü İstanbul'da yağmur başladı ve o günden beri de durmadı. Bakımdan çıktıktan sonra bu hatadan ötürü tekrar servise döndüm, 1000 bakımında tamponlarla ilgili hiç bir işlem yok yağmurdandır denildi. Ben de oradan ayrıldım. Fakat bu sabah işe gelirken yağmur yoktu ve sensör yine aptal aptal ötmeye başladı.

Çok beğenerek aldığım araçta böyle düzgün çalışmayan aksamlar tadımı kaçırıyor. Multimedya ekranındaki problemlerden sonra şimdi de ön park sensörleri..
Multimedya ekranında ne gibi sorunlarla karşılaştın dostum? Dokunma algılamama gibi sıkıntılar yaşıyorum ama pek kafama takmıyorum açıkçası. Fk7 kasa görünüm olarak güzel fakat narin, dayanıklı değil. Mekanik olarak performanslı fakat şanzıman performansı aşırı derece törpülüyor. Yani bana kalırsa çok fazla eksikleri var. Hataları fazla. Daha iyi olabilirdi.

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri