Civic FC5 Ön Park Sensörü Hatası

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Merhaba,
Dün takılan ön yağmur sensörlerini az yağan yağmurda deneme fırsatım oldu. Sonuç olumlu. Artık 20 km altında yağmur damlalarından dolayı ön sensörlerde ötme olmuyor. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar servislere başvurarak bu konuda bülten olduğunu ve değiştiren arkadaşlar olduğunu söylerlerse servisler yardımcı olacaktır.

Merhaba,
Dün takılan ön yağmur sensörlerini az yağan yağmurda deneme fırsatım oldu. Sonuç olumlu. Artık 20 km altında yağmur damlalarından dolayı ön sensörlerde ötme olmuyor. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar servislere başvurarak bu konuda bülten olduğunu ve değiştiren arkadaşlar olduğunu söylerlerse servisler yardımcı olacaktır.

Benim ön panjurda değişti.
Söylediğiniz gibi bülten gelmiş.
Benim sensör dün anlık olarak yani 1sn gibi bir saçmaladı.
Ama sonrasında tekrarlamadı.
Bakalım kullandıkça daha iyi anlayacağız.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Bu sabah bıraktım aracı servise ön panjur değişimi için. Bırakmışken otomatik silecekten olan şikayetimi de belirttim. Kış yaklaşıyor. Geceler serin olmaya başladı. Haliyle sabah erken saatlerde ön cam nemleniyor. İleride kırağıya, buzlanmaya çevirecek daha da soğudukça. Sabah ilk çalıştırmada ön cam full nemli olmasına rağmen otomatik silecek devreye girmiyor. Off konumuna alıp tekrar otomatiğe çeviriyorum bu kez de çalışmaya başlıyor ama durmak bilmiyor 10-12 dakika falan çalışıyor. Videosunu çekip gösterdim bir baksınlar diye ama bir şey çıkacağını sanmam. İlk günden beri düzgün çalışmıyor zaten. Biraz koymuş olmak için koymuşlar.
İlk çalıştırmada otomatik silcek devreye girmez zaten. Kullandığım ve bu donanıma sahip araçlarda durum hep böyleydi.

Sebebine gelince, sileceklerin gece donmuş ve cama yapıştığını düşünün. Otomatik silecek devreye girerse ilk marşta silecek motorunu yakar çünkü silecekler hareket edemez cama yapıştığından dolayı.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Benim araç önden kaza geçirdi ve panjur vs değişti. Ama bu durumdan önce de yağmurda sensör bozukluk yaşardı. Şimdi servis buna rağmen değişim yapar mı yoksa işte kullanıcı hatası vs diye yalan mı uydurur?

Teo16

0
Aracınız
Civic FK7 HB 2020
Panjur değişirken servis sorumlusunun ilettiği,
Sensörde problem olmadığı, Sensörün panjura takıldığı yerde boşluk olduğu ve o bölgeye su girdiği üzerine idi. Bu sebepten panjur değişiyor.

S

Silinen üye 35473

Guest
Merhaba, bende 6 Aralık ta 2017 sport hb araç aldım. Benim de on park sensörü 20 km altında yağmurda ötüyor. Bodrum'da yim ve bayi servis 9 Aralık'ta kapanmış. 29 Aralık Pazar günü Ankara gidip 30 Aralık pazartesi döneceğim, Ankara'da vaktim olmazda. 28 Aralık cumartesi de gidebilirim, güzergah üzerinde aydın, Denizli, afyon illerindeki bayiler cumartesi günü panjur değişimini hemen yapar mı ellerinde hazır olur mu? İşlem uzun mu sürer bilgisi olan var mı? Bu şekilde yaptirabilirsem cumartesi çıkarım yola. Teşekkürler

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba, bende 6 Aralık ta 2017 sport hb araç aldım. Benim de on park sensörü 20 km altında yağmurda ötüyor. Bodrum'da yim ve bayi servis 9 Aralık'ta kapanmış. 29 Aralık Pazar günü Ankara gidip 30 Aralık pazartesi döneceğim, Ankara'da vaktim olmazda. 28 Aralık cumartesi de gidebilirim, güzergah üzerinde aydın, Denizli, afyon illerindeki bayiler cumartesi günü panjur değişimini hemen yapar mı ellerinde hazır olur mu? İşlem uzun mu sürer bilgisi olan var mı? Bu şekilde yaptirabilirsem cumartesi çıkarım yola. Teşekkürler

Öncesinde servisin panjuru kontrol etmesi gerekiyor. Sonrasında değişim için parçanın gelmesini bekliyorsunuz. Siz gideceğiniz servise video çekip gönderin. Böyle böyle su sebeple günübirlik değişim gerçekleştirebilirmisiniz diye. Çünkü genelde 10-15 güne parça geliyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

S

Silinen üye 35473

Guest
Arkadaşlar sabah aydın ilindeki Honda plaza yıldırım bayiyi arayıp durumu izah ettim. Benden ruhsat km ve aracın 4 tarafının fotoğrafları ni gondermemi istediler. WhatsApp ile gönderdim, işlemlere başladılar, parça 2-3 güne ellerinde olacak. Haftaya cumartesi de Ankara'ya giderken uğrayıp taktıracağım.

S

Silinen üye 35473

Guest
Arkadaşlar sabah aydın ilindeki Honda plaza yıldırım bayiyi arayıp durumu izah ettim. Benden ruhsat km ve aracın 4 tarafının fotoğrafları ni gondermemi istediler. WhatsApp ile gönderdim, işlemlere başladılar, parça 2-3 güne ellerinde olacak. Haftaya cumartesi de Ankara'ya giderken uğrayıp taktıracağım.

Sabah uğradım fakat değişim yapamadık çünkü maalesef benim panjur daha önce değişmiş yan sanayi bir panjur ile aldığım kişi aracı Honda bayiden alırken (test aracı imiş) panjur kırıkmış bana servis degistirecekti değiştirdimi tamir mi etti bilmiyorum demişti. Demekki yetkili servis yan sanayi panjur takmış iyimi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben de fk7 hb civic kullanıyorum, bu problemi yaşadım. Servis garantiden değişeceğini söyledi. Sanırım bu kasa hondalarda genel bir problem bu.

Geri