Ön Plakalık Takımı Yardım.....

Arkadaşlar aracımın ön plakasının arkasındaki siyah plakalık plastiğini söktüm ve beyaza boyadım. fakat geri yerine takamadım. sebebi ise resimde belli. işaretli plastiklerden gerdirerek çıkarttım plakalığı. ama aynı şekilde gerdirerek takılmıyor. tamponun sökülmesi gerekli ama bi plakalık içinde tampon sökümü saçma geliyor açıkcası. bugun geç saatte işlemi bitirdiğim için yetişemedim, bu yüzdende henuz herhangi bir parçacıya sormadım ama yedek parçacılarda bu ürünlerden bulunuyormu, bilgisi olan varmı? yada servisdenmi tedarik etmem gerekli? şuan ön plakasız geziyorum maalesef:(

uxw1TTx.jpg

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Ynt: Ön Plakalık Takımı Yardım.....

Hocam o siyah klipsleri yerinden söküp plakalığa takarak sonrasında monte etmeniz gerekiyor gibi.
Eğer olayı çözemezseniz hiç uğraşmayın plakalığı çift taraflı bant ile yapıştırın ;)

[quote author=khelrun link=topic=358.msg4022#msg4022 date=1399217915]
Arkadaşlar aracımın ön plakasının arkasındaki siyah plakalık plastiğini söktüm ve beyaza boyadım. fakat geri yerine takamadım. sebebi ise resimde belli. işaretli plastiklerden gerdirerek çıkarttım plakalığı. ama aynı şekilde gerdirerek takılmıyor. tamponun sökülmesi gerekli ama bi plakalık içinde tampon sökümü saçma geliyor açıkcası. bugun geç saatte işlemi bitirdiğim için yetişemedim, bu yüzdende henuz herhangi bir parçacıya sormadım ama yedek parçacılarda bu ürünlerden bulunuyormu, bilgisi olan varmı? yada servisdenmi tedarik etmem gerekli? şuan ön plakasız geziyorum maalesef:(

uxw1TTx.jpg

[/quote]
Tamponun altinda kaplama var. Sekmanli klipsleri cikartin. Elinizi sokun. Oraya yetismesi lazim. Ya da bi sekilde yukardan sokmaya calisin. Sonra 11 acik agiz ile sıkın.

[quote author=NoFeaR link=topic=358.msg4023#msg4023 date=1399218361]
Hocam o siyah klipsleri yerinden söküp plakalığa takarak sonrasında monte etmeniz gerekiyor gibi.
Eğer olayı çözemezseniz hiç uğraşmayın plakalığı çift taraflı bant ile yapıştırın ;)
[/quote]

aynen öyle hocam, olmadı o pastikleri kırıp yenileri takmak istedim ama işte yenisini bulmak kolay olmaz gibi. plakalık boyanmadan önce esniyodu. boyayınca iyice sertleşti. yarın bakıcam duruma ona göre hareket edicem. bi bitseydi foto yayınlıcaz daha :)

[quote author=timothyblue link=topic=358.msg4024#msg4024 date=1399224813]
Tamponun altinda kaplama var. Sekmanli klipsleri cikartin. Elinizi sokun. Oraya yetismesi lazim. Ya da bi sekilde yukardan sokmaya calisin. Sonra 11 acik agiz ile sıkın.
[/quote]

hocam anladığım kadarıyla bu siyah plastikler tamponun içinden somunlu. bildiğimiz standart sekman klipslerinden değil sanırım.

[quote author=khelrun link=topic=358.msg4042#msg4042 date=1399300579]
hocam anladığım kadarıyla bu siyah plastikler tamponun içinden somunlu. bildiğimiz standart sekman klipslerinden değil sanırım.
[/quote]aynen. 11 somun var arkasinda.

Base

0

Hocam aynı olay benimde başıma geldi gerdirerek taktım tekrarda. Çok zorluyor ama başka çaresi yok öndeki klipsleri sağ sola döndürecek takman gerekli 20dkmı aldı onu yerine takmak

[quote author=khelrun link=topic=358.msg4022#msg4022 date=1399217915]

uxw1TTx.jpg

[/quote]

dostlar bu şekildeyken, yanı o siyah çıkıntı yokken kare app plaka ortadaki metal çıkıntının üstüne yapılsa sizce nasıl durur. siyah plastik çıkıntıdan nefret ediyorum. ordaki metal çıkıntı olamasa düz olsa plakayı direk yana alıcam ama o da olmuyo. görüş ve önerileriniz?

Kare plaka taksanda sagda ve soldaki siyah noktalardaki plastikleri kirip o delikleri kapattirman gerekli. Ekstra iscilik olur hocam. Ama benim aracinki gibi yapabilirsin. Ben siyahi beyaza boyadim. Cokda şık oldu.

gördüm hocam gayet iyi olmuş seninki de. o siyah klipslerin çok mu büyük delikleri var, bi de o ortadaki çıkıntı yok edilemiyo dimi? eğer çok zahmetli olursa seninki gibi yaparım ben de muhtemelen

Geri