Ön tampon altına monte edilen park kamerası - konsolda Navitech cihaza bağlı

sk67a

0
Ynt: Ön tampon altına monte edilen park kamerası - konsolda Navitech cihaza bağlı

Ynt: Ön tampon altına monte edilen park kamerası - konsolda Navitech cihaza bağlı

[quote author=Attila Khan link=topic=301.msg3388#msg3388 date=1397473242]
[quote author=sk67a link=topic=301.msg3387#msg3387 date=1397473043]
Youtube kapalı ama yine de şu videoyu izleyin:
https://www.youtube.com/watch?v=VMPzG2igzgU

İşe yarıyor. Bir keresinde park ettiğim yerde tamponun tam altında ve görüş alanımdan uzak odunları yığmışlar.
Aracı yanaştırırken eğer kamera ile görmeseydim aracı odunların üzerine çıkarıyordum. Misal olarak.

Aynı zamanda ön tampon park sensörleri var. Konsoldaki LED ışıklar ile ve aynı zamanda bip-bip-bip ses ile
ikaz ediyorlar. Bence hem tampon altı ön park kamera gerekli; hem de ön tampon park sensörleri.

Bu benim fikrim.

Maliyet; yurtdışı amazondan sipariş ettim. O tarihte piyasada özellikle ön tampon için kamera bulamamıştım.
Fakat artık piyasada var. Yurtdışı siparişe gerek yok. Benim satın aldığım ürün hem ön kamera, hem de arka
kamera olarak kullanılabiliniyor. Görüntüyü sol-sağ ters çevirebilme özelliğine sahip. Istenirse paralel park
çizgilerini de görüntüye ekleyebiliyorsunuz. Ben onları ön kamera için iptal ettim; gerek duymuyorum.
Kamera fiyati (ABD) 25 USD; tabi navlun da ilave olacak üzerine.

Sami Hocam, 25 Usd verip kamera taktırmak, ön tamponu tümseğe çarpıp hasar olmasindan cok daha mantıklı bence :)

[/quote]

Atillacım, haklısın, ama ilave maliyetler var. Bunlardan da bahsetmek lazım:

1. Kamera görüntüsü için konsolda LCD panel lazım. Honda i-Mid ekran teorik olarak mümkün ama pratikte çok zor.
O zaman arabada LCD panelli ve video giriş kabul edebilen navigasyon cihaz olması gerekiyor. Bütün Civicdaşlarımızda
opsiyonel LCD panelli navi cihaz yok.

2. 25 USD kamera, üzerine belki 25 USD navlun masrafı. Yurtdışı siparişi için. Gerçi piyasada bu tür kameralar mevcut;
yurtdışı siparişine gerek kalmıyor.

3. Kamerayı tabi ki konsoldaki Navitech cihaza bağlatmak için bütün konsol söküldü; montaj yapıldı.
Navitech'çi arkadaşa da emeği karşılığı para verdik. Bu da ilave bir masraf.

Masraflardan bahsetmek lazım ki yanlış yönlendirme olmasın.

[quote author=sk67a link=topic=301.msg3389#msg3389 date=1397473919]
Atillacım, haklısın, ama ilave maliyetler var. Bunlardan da bahsetmek lazım:

1. Kamera görüntüsü için konsolda LCD panel lazım. Honda i-Mid ekran teorik olarak mümkün ama pratikte çok zor.
O zaman arabada LCD panelli ve video giriş kabul edebilen navigasyon cihaz olması gerekiyor. Bütün Civicdaşlarımızda
opsiyonel LCD panelli navi cihaz yok.

2. 25 USD kamera, üzerine belki 25 USD navlun masrafı. Yurtdışı siparişi için. Gerçi piyasada bu tür kameralar mevcut;
yurtdışı siparişine gerek kalmıyor.

3. Kamerayı tabi ki konsoldaki Navitech cihaza bağlatmak için bütün konsol söküldü; montaj yapıldı.
Navitech'çi arkadaşa da emeği karşılığı para verdik. Bu da ilave bir masraf.

Masraflardan bahsetmek lazım ki yanlış yönlendirme olmasın.[/quote]

Hocam tşkler toplamda 300 Usd olsun diyelim yine ön tamponu biryerlere çarpıp hasar gelmesi daha pahalıya patlar gibi geliyor bana cunku benim arac cizilmisti 2.500 TL masraf cikti ki kırık dökük yoktu sadece bildigimiz cizikler vardi.

Geri