Ön tampon altına monte edilen park kamerası - konsolda Navitech cihaza bağlı

sk67a

0
plakadaki "damla" kelimesinin "m" harfinin tam altında bulunan siyah renkli yuvarlak cihaz park kamerası.

24KlPFM.jpg

sk67a

0
Ynt: Ön tampon altına monte edilen park kamerası - konsolda Navitech cihaza bağlı

Ynt: Ön tampon altına monte edilen park kamerası - konsolda Navitech cihaza bağlı

[quote author=Attila Khan link=topic=301.msg3206#msg3206 date=1397162253]
iyi seçim olmuş belli bile olmuyor.
[/quote]

Ayıpsın kardeşim. Bu kamerayı bulmadan önce yanlış bir seçim yaptık. Geri görüş kamerası aldık.
Navitech'çi teknik arkadaş sayesinde; çok sağolsun. Doğal olarak solu sağ, sağı sol olarak görüntüyü ters gösteriyordu.
O kamera iptal edildi. Fakat motor ızgarasının "H" harfinin tam ortasına plastik ızgara delinerek monte edilmişti.
Kamerayı yerinden söktürmedim çünkü delik boş kalacak; kötü gözükecek ve motor bölümüne toz, çamur girecekti.

Yaa. Araba kamera mezarlığı oldu.

Ne çekti bu arada benden. Honda Civic'in bir dili olsa da anlatsa, şikayet etse..

:)

[quote author=sk67a link=topic=301.msg3214#msg3214 date=1397163267]
Ayıpsın kardeşim. Bu kamerayı bulmadan önce yanlış bir seçim yaptık. Geri görüş kamerası aldık.
Navitech'çi teknik arkadaş sayesinde; çok sağolsun. Doğal olarak solu sağ, sağı sol olarak görüntüyü ters gösteriyordu.
O kamera iptal edildi. Fakat motor ızgarasının "H" harfinin tam ortasına plastik ızgara delinerek monte edilmişti.
Kamerayı yerinden söktürmedim çünkü delik boş kalacak; kötü gözükecek ve motor bölümüne toz, çamur girecekti.

Yaa. Araba kamera mezarlığı oldu.

Ne çekti bu arada benden. Honda Civic'in bir dili olsa da anlatsa, şikayet etse..

:)

[/quote]

Valla sizin araç Mercedes ayarında şuanda alacak kişi çok şanslı olacak :)

sk67a

0

[quote author=Attila Khan link=topic=301.msg3216#msg3216 date=1397163437]
Valla sizin araç Mercedes ayarında şuanda alacak kişi çok şanslı olacak :)
[/quote]

Attila kardeşim; sağolasın; çok naziksin. Fakat hanımın Nissan Qashqai Platinum Edition arabasını arada bir kullanınca
ben pek öyle düşünmüyorum. Bir ara Nissan'ın fotoğraflarını buraya aktarırım; özelliklerini anlatırım.

[quote author=sk67a link=topic=301.msg3218#msg3218 date=1397163576]
Attila kardeşim; sağolasın; çok naziksin. Fakat hanımın Nissan Qashqai Platinum Edition arabasını arada bir kullanınca
ben pek öyle düşünmüyorum. Bir ara Nissan'ın fotoğraflarını buraya aktarırım; özelliklerini anlatırım.

[/quote]

Hocam Nissan artık Fransiz o nedenle Honda'dan iyi olamaz tabi benim fikrim ama benimde gözüm şu Subaru WRX lerde manyak bir arac fiyatı yüksek olmasa alacagim tek arac suanda :)

sk67a

0

[quote author=Attila Khan link=topic=301.msg3223#msg3223 date=1397164103]
Hocam Nissan artık Fransiz o nedenle Honda'dan iyi olamaz tabi benim fikrim ama benimde gözüm şu Subaru WRX lerde manyak bir arac fiyatı yüksek olmasa alacagim tek arac suanda :)
[/quote]

Umarım bir gün alırsın; gönlünce olur. İnsanın gerçekten arzuladığı bir şeyi elde etmesi veya hedefe ulaşması çok güzel bir duygu.

[quote author=sk67a link=topic=301.msg3177#msg3177 date=1397156259]
plakadaki "damla" kelimesinin "m" harfinin tam altında bulunan siyah renkli yuvarlak cihaz park kamerası.

24KlPFM.jpg

[/quote]hocam maliyeti ne oldu? Bir de gercekten ise yariyor mu?

sk67a

0

[quote author=timothyblue link=topic=301.msg3383#msg3383 date=1397471915]
hocam maliyeti ne oldu? Bir de gercekten ise yariyor mu?
[/quote]
Youtube kapalı ama yine de şu videoyu izleyin:
https://www.youtube.com/watch?v=VMPzG2igzgU

İşe yarıyor. Bir keresinde park ettiğim yerde tamponun tam altında ve görüş alanımdan uzak odunları yığmışlar.
Aracı yanaştırırken eğer kamera ile görmeseydim aracı odunların üzerine çıkarıyordum. Misal olarak.

Aynı zamanda ön tampon park sensörleri var. Konsoldaki LED ışıklar ile ve aynı zamanda bip-bip-bip ses ile
ikaz ediyorlar. Bence hem tampon altı ön park kamera gerekli; hem de ön tampon park sensörleri.

Bu benim fikrim.

Maliyet; yurtdışı amazondan sipariş ettim. O tarihte piyasada özellikle ön tampon için kamera bulamamıştım.
Fakat artık piyasada var. Yurtdışı siparişe gerek yok. Benim satın aldığım ürün hem ön kamera, hem de arka
kamera olarak kullanılabiliniyor. Görüntüyü sol-sağ ters çevirebilme özelliğine sahip. Istenirse paralel park
çizgilerini de görüntüye ekleyebiliyorsunuz. Ben onları ön kamera için iptal ettim; gerek duymuyorum.
Kamera fiyati (ABD) 25 USD; tabi navlun da ilave olacak üzerine.

http://www.amazon.com/gp/product/B004HJ9D4Y/ref=wms_ohs_product?ie=UTF8&psc=1

yj2Rwb5.jpg

[quote author=sk67a link=topic=301.msg3387#msg3387 date=1397473043]
Youtube kapalı ama yine de şu videoyu izleyin:
https://www.youtube.com/watch?v=VMPzG2igzgU

İşe yarıyor. Bir keresinde park ettiğim yerde tamponun tam altında ve görüş alanımdan uzak odunları yığmışlar.
Aracı yanaştırırken eğer kamera ile görmeseydim aracı odunların üzerine çıkarıyordum. Misal olarak.

Aynı zamanda ön tampon park sensörleri var. Konsoldaki LED ışıklar ile ve aynı zamanda bip-bip-bip ses ile
ikaz ediyorlar. Bence hem tampon altı ön park kamera gerekli; hem de ön tampon park sensörleri.

Bu benim fikrim.

Maliyet; yurtdışı amazondan sipariş ettim. O tarihte piyasada özellikle ön tampon için kamera bulamamıştım.
Fakat artık piyasada var. Yurtdışı siparişe gerek yok. Benim satın aldığım ürün hem ön kamera, hem de arka
kamera olarak kullanılabiliniyor. Görüntüyü sol-sağ ters çevirebilme özelliğine sahip. Istenirse paralel park
çizgilerini de görüntüye ekleyebiliyorsunuz. Ben onları ön kamera için iptal ettim; gerek duymuyorum.
Kamera fiyati (ABD) 25 USD; tabi navlun da ilave olacak üzerine.

http://www.amazon.com/gp/product/B004HJ9D4Y/ref=wms_ohs_product?ie=UTF8&psc=1

yj2Rwb5.jpg

[/quote]
Sami Hocam, 25 Usd verip kamera taktırmak, ön tamponu tümseğe çarpıp hasar olmasindan cok daha mantıklı bence :)

Geri