Ön Tampon Boyatma

Aracınız
Civic FB7 2014
Beyler tamponu kaldırıma sürtmüşüm köşesi çatlamış. bundan önce de ufak tefek boyası atan yerler vardı.
ön tamponu komple boyatsam araç değerini etkiler mi?
ankarada yaptırabileceğim işçiliği iyi olan bir yer var mıdır?

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@muratgenc Tamponlar malzeme olarak plastikten üretildiği için boya ölçüm cihazları plastik parçalardaki boyanın mikron kalınlığını ölçemez. Expertiz firmaları tamponları rapor üzerinde plastik parça olarak belirtiyor. Bu nedenle boya ve değişenden sayılmıyor. Yeterki düzgünce boyansın. Aracınızın değerini düşüreceğini sanmıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2016
Bazı ekspertiz firmalarında çıkıyor. Bundan önceki aracım için otoraporda ekspertiz yaptırmıştım. Satıcı sadece çamurluk demişti. Ön ve arka tamponda da boya çıktı. Benim için sorun değildi ama değerini etkiliyor. Ama ekspertiz firmalarının çoğunda plastik yazıldığı doğru

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bazı ekspertiz firmalarında çıkıyor. Bundan önceki aracım için otoraporda ekspertiz yaptırmıştım. Satıcı sadece çamurluk demişti. Ön ve arka tamponda da boya çıktı. Benim için sorun değildi ama değerini etkiliyor. Ama ekspertiz firmalarının çoğunda plastik yazıldığı doğru

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ton farklılığı ve boya işçiliğinde kalitesizlik varsa tampona boyalı yazabiliyorlar. Demek istediğim güzel atılmış bir boya için genelde boyalı diye yazmıyorlar. Boya ölçüm cihazlarının ana prensibi metal ile vernik arasındaki mikron oranını ölçmektir. Plastikte bu husus tespit edilemeyeceği için firmalar sorumluluk almamak ve oluşabilecek problemleri engellemek adına genellikle plastik parça olarak yazıyorlar.

Geri