Ön Taraftan Gelen Tıkırtı Sesleri

Aracınız
Öncelikle tüm forumdaki arkadaşlara merhaba;

bende 2013 model 9000 km de otomatik elegance bir araç var aracımın 1500 km de direksiyon kutusu değişti, Direksiyonda hafif boşluk vardı. ama asıl sorunum düz yollarada olmasada hafif stabil yollarda ön taraftan gelen tıkırtı sesleri sanki ön takım bozulmuş gibi bu tarz bir sorunla veya sesle karşılaşan arkadaşlarımız varmıdır? yada yine direksiyon kutusuyla ilgili bir sorunmu oluştu? çünkü aklıma başka birşey gelmiyor.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Araçta navigasyon var mı?
Benim göğüslüğün içerisinden bir ses geliyor, navigasyona bağladım servise yolum düşünce göstereceğim.

Öncelikle tüm forumdaki arkadaşlara merhaba;

bende 2013 model 9000 km de otomatik elegance bir araç var aracımın 1500 km de direksiyon kutusu değişti, Direksiyonda hafif boşluk vardı. ama asıl sorunum düz yollarada olmasada hafif stabil yollarda ön taraftan gelen tıkırtı sesleri sanki ön takım bozulmuş gibi bu tarz bir sorunla veya sesle karşılaşan arkadaşlarımız varmıdır? yada yine direksiyon kutusuyla ilgili bir sorunmu oluştu? çünkü aklıma başka birşey gelmiyor.

tikirti demissiniz ama on takimdan ses geliyor gibi diye devam etmissiniz. eger torpido veya gosterge kisimlari ya da on cam tarafinda bir ses geliyorsa -ki bu ses basit bir tikirdama seklinde oluyor genelde- benim basima gelmisti. kaputu kaldirip, silecek suyu fiskiyesinin bagli oldugu cam boyunca uzanan siyah plastik parcaya ustten bir kac kez vurun. ses kesilecektir. ancak, on takimdan gelecek ses "tikirti" degil "lokurtu" olur ancak:) eger oyle bir ses ise ben karsilasmadim.
kolay gelsin.

Bende de vardi daha cok sol taraftan duydugum icin sol taraf diye belirttiim servise 20000 bakimda baktilar incelediler kapi icinde camlarla ilgili vidali bir duzenekten bahsettiler bunlar fabrika cikisi gevsek birakilmis dediler siktik bunlari dediler servis cikisi duymadim sesi ama araba sarsildiginda yada dusuk viteslerde ilk kalkista sanki hala geliyor gibi...

Aracınız
tikirti demissiniz ama on takimdan ses geliyor gibi diye devam etmissiniz. eger torpido veya gosterge kisimlari ya da on cam tarafinda bir ses geliyorsa -ki bu ses basit bir tikirdama seklinde oluyor genelde- benim basima gelmisti. kaputu kaldirip, silecek suyu fiskiyesinin bagli oldugu cam boyunca uzanan siyah plastik parcaya ustten bir kac kez vurun. ses kesilecektir. ancak, on takimdan gelecek ses "tikirti" degil "lokurtu" olur ancak:) eger oyle bir ses ise ben karsilasmadim.
kolay gelsin.

Gelen ses ön takımdan geliyor düzelteyim o zaman tıkırtı değil lokurtu şeklinde

iPhone 6 Tapatalk

kolay gelsin.

gelen ses buna benziyor mu hocam?

çok ince bir ses, bazı yerlerde net duyuluyor, sanki kablolar birbirine sürtünüyor gibi

https://www.youtube.com/watch?v=-wpyNQEZLdc

Geri