Oksijen sensoru problemini çözen var mı arıza ışığını söndüren.1ay önce Antalya da çı

Aracınız
arkadaşlar aynı sorun bende de var.( Honda 2014 elegance fabrikasyon lpg-30.000 de katalizör arızası verdi(şuan 70.000 km hala veriyor). Ankara da servis değişmesi gerekiyor dedi.(garanti dışı imiş 5000 tl istiyor). Ankara da birkaç yere daha gösterdim tam cevap alamadım(gaz ayarı yaptılar-içini temizlediler yine olmadı). Valla aracımdan soğudum.

KATALİZÖR BYPASS işlemini önerenler var mı?(veya ARIZA LAMBASININ yanmamasını sağlayacak birşey).
BUNU daha önce yapan var mı?
EKSİLERİ ARTILARI nedir?
MUAYENDEN gecer mi?
ARIZA LAMBASI sürekli yanmaya devam eder mi?
çözüme ulaşan var mı?

Aracınız
arkadaşlar aynı sorun bende de var.( Honda 2014 elegance fabrikasyon lpg-30.000 de katalizör arızası verdi(şuan 70.000 km hala veriyor). Ankara da servis değişmesi gerekiyor dedi.(garanti dışı imiş 5000 tl istiyor). Ankara da birkaç yere daha gösterdim tam cevap alamadım(gaz ayarı yaptılar-içini temizlediler yine olmadı). Valla aracımdan soğudum.

KATALİZÖR BYPASS işlemini önerenler var mı?(veya ARIZA LAMBASININ yanmamasını sağlayacak birşey).
EKSİLERİ ARTILARI nedir?
MUAYENDEN gecer mi?
çözüme ulaşan var mı?
Candan muhendislik ile gorusun
Lpg yuzunden yaniyor

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

EKSİLERİ ARTILARI nedir?
MUAYENDEN gecer mi?
çözüme ulaşan var mı?
Geçmiş olsun. Bende 2. Oksijen sensörü arızalıydı. Orjinal değiştirdim. Sonrada katalizör arızası verdi. Temizle belki geçer dediler. Ben direk üniversal marka katalizör taktırdım. Şimdi yanan birşey yok. (2 sene oldu.)
Siz genel olarak yapılacakları yapmışsınız. Bu km.'de arıza vermeside garip. Benim bildiğim Lpg ısı fazlalığından dolayı katalizörü eritmeye başlıyor. Zengin veya fakir karışım varsa daha hızlı yakar. Sonrada işlem göremez hale geliyor.

> Katalizör değiştirmen gerekir gibi duruyor. Temiz çıkma bulursan denenebilir.
> Katalizör çalışmaması araca herhangi bir zararı olmaz.
> Katalizör çalışmaz ise egzos muayenesinden geçemezsin. Dolaylı olarak muayenede ağır kusur olarak geçer. Muayeneden kalırsın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Geçmiş olsun. Bende 2. Oksijen sensörü arızalıydı. Orjinal değiştirdim. Sonrada katalizör arızası verdi. Temizle belki geçer dediler. Ben direk üniversal marka katalizör taktırdım. Şimdi yanan birşey yok. (2 sene oldu.)
Siz genel olarak yapılacakları yapmışsınız. Bu km.'de arıza vermeside garip. Benim bildiğim Lpg ısı fazlalığından dolayı katalizörü eritmeye başlıyor. Zengin veya fakir karışım varsa daha hızlı yakar. Sonrada işlem göremez hale geliyor.

> Katalizör değiştirmen gerekir gibi duruyor. Temiz çıkma bulursan denenebilir.
> Katalizör çalışmaması araca herhangi bir zararı olmaz.
> Katalizör çalışmaz ise egzos muayenesinden geçemezsin. Dolaylı olarak muayenede ağır kusur olarak geçer. Muayeneden kalırsın.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

teşekürler

myna

0
Hocam lpg den dolayı yanar cart curt diyenlere pek inanmayın çoğu lpg satıcısı lpg den dolayı yanmaması gerektiğini söylüyor eğer parça arızasından dolayı yanıyorsa parçayı değiştirmeniz lazım yok bu lpg den yanıyor normal derlerse doğru lpgcilere gidip lpg sisteminizi kontrol ettirip gaz ayarı vs yaptırın gaz filtresine baktırın sorununuz hallolacaktır bana da öyle dediler gittim yaptırdım motor arıza lambası yanmıyor lpgyi de bulunduğunuz şehire göre sabit markalardan almaya çalışın Niğde de opet berbat ne zaman alsam performansı düşüyor motor arıza yakıyor Türkiye geneli shell oldukça güzel shell i öneririm büyük şehirde yaşıyorsanız opetten alın

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri