Oksijen sensoru problemini çözen var mı arıza ışığını söndüren.1ay önce Antalya da çı

Aracınız
Oksijen sensoru problemini çözen var mı arıza ışığını söndüren.1ay önce Antalya da çıkma arka oksijen sensorunu degistirdim ışık yarım saat söndü yine yandı.ariza isigi çok problem değilde şehir içinde çok yakıyor araç uzun yolda az yakıyor.

General Mobile 4G cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
2004 model vtec es modeli.tupten dolayı diyorlar ama yakıtını etkiliyor

Benim 2003 civite de aynı sorun vardı, benzinle gidince sönüyordu, lpg ile bir süre gittikten sonra tekrar yanıyordu, ışık ile yaşamaya alışmıştım :)

Aracınız
Bende öle yapacam artık 80 tl yakıtla 260 km gidiyor şehiriçi ama uzun yolda çok az yakıyor.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bende de ara ara yanıyordu şu ara sürekli yanıyor ama yakıt full depo lpg ile 300km gidiyorum şehir içi, şehşr dışı ise 350-360 arası gidiyor klima açık değilken.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bendede 2001 model var beyni tarattım 2. Sensör arıza veriyordu. Orjinali ile değiştirdim. Sonra birdaha yandı katalizör kirli dedi. Temizlemede yapılıyormuş. Fakat sıfır taktım (üniversal) şimdi yanmıyor. Araç lpgli diye arıza lambası yanacak diye bir şart yok. Genelde öyle bir ön yargı var. 1. sensör yanma sonucu oluşan oksijen miktarını ölçer ecuya bildirir. 2. Sensör ise katalizör den çıkan oksijeni ecuya bildirir. 1.si yakıtı çok etkiler. 2.si emüsyon degerini etkiler. Bu malzemelerin bir ömrü var. Kullandığımız arabalarda genç değil artık. malzemeler pahalı olduğundan pek uğraşmak istenilmiyor. Benim daha çok üstünde durduğum ise arıza ışığı devamlı yanık olarak sürüş yapıldığında. Aracın başka bir ariza olduğundan haberiniz olmayacaktır!!!

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri