oto teyp üzerinden telefon şarj

rok206

0
Aracınız
hep merak ettigim bir konudur.teyp üzerinden usb bağlanti sağlıyarak şarj edilen telefonlarin pillerinde sorun oluyor mu? araç çakmak girişlerinden olunan şarjlarda uzun sürede iphone pillerine zarar verdigini biliyorum ama teyp üzerinden olan şarjlardada ayni sorun olur mu acaba ?

arac üzerinde sony CDX-GT570UI marka iphone destegi veren bir teypim var.usb üzerinden hem sarj oluyor hem uygulama sayesinde teypi kontrol edebiliyorum.ses kalıtesi hem orjinal cdlerden,flashdisklerden ve aux girişinden daha kaliteli ses veriyor.tek tek deniyerek bu sonuça vardim.ama sarjda yaptgi için telefonun piline zarar verir mi diye korkar oldum.
konu hakkında bilgisi olan var mi?

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=1698]rok206[/MENTION]

konu hakkında net bilgim yok ama, bozmaz diye düşünüyorum, pc üzerinden de usb ile şarj ediyoruz bu şekilde de bozulma ihtimali olurdu.

rok206

0
Aracınız
[MENTION=1698]rok206[/MENTION]

konu hakkında net bilgim yok ama, bozmaz diye düşünüyorum, pc üzerinden de usb ile şarj ediyoruz bu şekilde de bozulma ihtimali olurdu.
Simdı söyleıgınızde haklısınızda benım aklımı kurcalayan şey baska bır yabancı forumda teyp uzerındekı usb taktıgın cıhaza göre akım değişir demış onu anlamadım. Deneme fırsatım olmadı ama örnekle söyle demış. Önce telefonu usbden tak aracı calıştırın demış. Sonra telefonu cıkarın usb bellegı takın usb bellek fazla guç gelecegı için calışmaz ancak arabayı kapatık bastan acarsanız calışır demış. Bu mantıkla usb gırışı amperı degıstırıyor gelıyor. Bu yuzden sormak ıstedım

rok206

0
Aracınız
yaptıgım araştırmalar sonucu herhangi bir sıkıntı olmucaginin bilgisine vardim.merak eden arkadaşlar vardir diye burayada yazım dedim.konular askıda kalmasın ;)

Aracınız
bendede sony teyp var usb den dolum hızı çakmaklıktan yada bilgisayar usbsinden doluma göre çok yavaş baya düşük akım geliyor ben ordan şarj etmiyorum ne olur ne olmaz

rok206

0
Aracınız
bendede sony teyp var usb den dolum hızı çakmaklıktan yada bilgisayar usbsinden doluma göre çok yavaş baya düşük akım geliyor ben ordan şarj etmiyorum ne olur ne olmaz

şimdi sony teypden teype fark var midir bilmiyorumda benim modelinden yola çıkarak söylüyorum direk iphonelara yönelik çıktıgı için usb şarjda herhangi bir sorun yok.pc üzerinden şarj ettigi gibi şarj ediyor.herhangi bir yavaslık yada hızlı dolum yok.ama dedigim gibi diger sony ürünlerinde farklılık gösterebilir

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hocam genelde kullandığımız akıllı telefonların bataryaları 1500-2800 mA arasında. Bu tarz usb çıkışları da maximum maalesef 500mA civarındadır. Kendi şarj aletinizi kontrol ederseniz de 1.0 A veya 1000mA yazar. Dolayısıyla geç şarj edecektir ama bir zarar vermez. Bu durumda zarar verecek tek durum telefon usbden şarja bağlıyken pilden yüksek akım çekmek. Yani oyun oynamak, internete girmek, navigasyon gibi. Bu tarz durumlar dışında geç şarj etmek hariç herhangi bir zarar vermeyecektir.

rok206

0
Aracınız
Hocam genelde kullandığımız akıllı telefonların bataryaları 1500-2800 mA arasında. Bu tarz usb çıkışları da maximum maalesef 500mA civarındadır. Kendi şarj aletinizi kontrol ederseniz de 1.0 A veya 1000mA yazar. Dolayısıyla geç şarj edecektir ama bir zarar vermez. Bu durumda zarar verecek tek durum telefon usbden şarja bağlıyken pilden yüksek akım çekmek. Yani oyun oynamak, internete girmek, navigasyon gibi. Bu tarz durumlar dışında geç şarj etmek hariç herhangi bir zarar vermeyecektir.
Hocam haklısınız ama muzık dınlemek için baglıyorum yada navi kullanmak için. Sarj etme özelligini kapat diye bir şeçenek olsa daha güzel olur

Araç tutacagi n önerirsiniz ? Nasıl tarz

Aracınız
usb kart yada flashdisklerin okunması ıcın elektrık lazım olacagından sarz kapat secenegıının olması ımkansız. akı gelmezse zaten içerik okunmayacaktır.

Ali334

0
Aracınız
Burada önemli olan sizin şarj etmek için kullandığınız şarj cihazı. Eğer o dandik bir ürünse priz araba pc farketmez telefona zarar verir. Ben sürekli arabada olduğumdan mecbur gunde 2-3 defa araçta şarj ediyordum onun için sağlam cihaz araştırması yaptım ve Belkin marka araç şarj aletini buldum. Kendisi apple tarafından lisanslı 3 yıl aralıksız hergün kullandım şuana kadar ne şarj cihazında ne telefonda sıkıntı oldu sizede tavsiye ederim

Sent from my iPad using Tapatalk

Geri