Otobana girerken birkez daha düşünmeli

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugün Nevşehir den Ankara ya giderken Şereflikoçhisar dan Niğde Ankara otobanına "bir deneyelim bakalım , yeni açılan yol " hevesi ile girdik. Yol gayet güzel bu arada birazda hız denemesi yapalım dedik 203 ü gördüm yol musayit olmadığından çektim gazdan. Daha ayağımın altında gaz vardı. Neyse muhabbeti gereksiz uzatıyorum. Asıl mesele yaklaşık 100 km lik yol için 48 Tl alınması. Demek ki Niğde den girsek Ankara'dan çıksak 100 Tl yi geçecek ücret.
Otobanlar sanki eskiden daha keseye uygundu ya da ben yanlış hatırlıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Eski zamanda yapılan otobanlarda bu sorun yok ama yeni yapılan otobanlarda bu tip sıkıntılı fiyatlandırmalar mevcut.
Niğde koçhisar arası normal şehirlerarası yolda aslında iyi diyebilirim, duble yol ve pek bir sorunu yok, uygun fiyatlı olmazsa acil durumlar harici pek anlamı kalmıyor.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2015
Bugün Nevşehir den Ankara ya giderken Şereflikoçhisar dan Niğde Ankara otobanına "bir deneyelim bakalım , yeni açılan yol " hevesi ile girdik. Yol gayet güzel bu arada birazda hız denemesi yapalım dedik 203 ü gördüm yol musayit olmadığından çektim gazdan. Daha ayağımın altında gaz vardı. Neyse muhabbeti gereksiz uzatıyorum. Asıl mesele yaklaşık 100 km lik yol için 48 Tl alınması. Demek ki Niğde den girsek Ankara'dan çıksak 100 Tl yi geçecek ücret.

Ne yazık ki özel sektörün işlettiği otoyollar çok pahalı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Yeni yapılan yolların çoğu sanırım özel firmalara ait. Doğuda da güzel yollar var lakin herhangi bir ücret ödemiyoruz. Bizim vergilerimizle yapılan şeylere ekstradan da para ödemek nasıl desem her ay aidatını verdiğim sitede, asansöre de binerken para ödemek gibi bir şey. Yol ve köprülerden çok kaybediyor ülke ve halk.

Son düzenleme:
Aracınız
Niğde Ankara 120 lira olması gerek.

Burada eksik bildiğiniz noktalar var. Kullandığınız güzergahın (Ş.urfa-Edirne) bir kaç bölümü yap işlet devret sistemiyle yürütülüyor. Sizin otoyola girdiğiniz kısım tamda bu nokta. Yoksa Ş.urfa-Adana 18,5 lira ve Adana-Eminlik 15,5 lira. Adana şehir geçişi ücretsiz. Bu noktadan birkaç km sonra sizin girdiğiniz bölüm bulunuyor ve ücreti 120 lira gibi bir rakam. Ayrıca devlet burada garanti geçiş ücreti ödüyor.

Şu noktada haklısınız yolun bu kısmını kullanmak oldukça gereksiz. Zaten amaçlarıda bu olsa gerek. Zaten para devlet tarafından her şekilde ödenecek, neden yol yıpransın ki ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri