Civic FC5 Otomatik Ayna katlama, Sunroof ve Cam kapatma modülü aldım

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@alierman Paylaşım için teşekkürler (y)

Aracınız
Civic FC5 2019
merhabalar arkadaslar fb7den fc5e gecıs yaptım aldıgım arkadas ayna cam sunroof modulu taktırmıs normalde bı sıkıntı yok ama şöyle bır sorun var . kayserıde yasıyorum ve yavas yavas kıs yuzunu gostermeye basladı sabahları -10ları gormeye basladık. benım sormak ıstedıgım sey ayna kapamayı ıptal edebılıyor msunuz yada manule cekebılıyor muyuz kar ve yagmur yagdıktann sonra gecenın ayazını da hesaplarsak sabah aracın yanına geldıgımızde aynaları acmak ısteyecek ve donmus olursa ayna zarar gorur dıye dusunuyorum ne yapabılırım

Aracınız
merhabalar arkadaslar fb7den fc5e gecıs yaptım aldıgım arkadas ayna cam sunroof modulu taktırmıs normalde bı sıkıntı yok ama şöyle bır sorun var . kayserıde yasıyorum ve yavas yavas kıs yuzunu gostermeye basladı sabahları -10ları gormeye basladık. benım sormak ıstedıgım sey ayna kapamayı ıptal edebılıyor msunuz yada manule cekebılıyor muyuz kar ve yagmur yagdıktann sonra gecenın ayazını da hesaplarsak sabah aracın yanına geldıgımızde aynaları acmak ısteyecek ve donmus olursa ayna zarar gorur dıye dusunuyorum ne yapabılırım

Daha önce bu konuşulmuştu ve yanlış hatırlamıyorsam bunun için şöför kapısındaki aynanın düğmesine basınca,modül aynayı kapatmıyordu.

Kün feyekün..

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba.

Linkteki ürünü aldım ilgilen olursa diye buraya da yazmak istedim.

https://urun.gittigidiyor.com/otomo...-ayna-ve-sunroof-kapama-modulu-2016-352292976

Fiyatı kargo dahil 159₺

Montajı da çok basit. Sadece cam kontrollerinin olduğu paneli sökmeniz yeterli. Sökmek için de trim sökmek için kullanılan plastik aparatınız yoksa düz tornavidanın ucuna bir bez sarıp panelin altına sokup hafif esnetmeniz yeterli. Zira ben öyle söktüm.

Montaj ise paneli sökmekten daha kolay. Aracın cam açma düğmelerine giden 2 kabloyu çıkarıp modüle, modülden çıkan 2 kabloyu da cam açma düğmelerine takıyorsunuz. Kablo kesme ekleme yok. Her şey soketli.

Modülü de uygun bir yere sıkıştırmanız yeterli. Zaten kıpırdayıp ses yapma şansı yok. Ben sıkıştırdıktan sonra camı açıp kapattım hengi bir sıkışma sürtme olmadı.

Gelelim özelliklerine;

Aracın kapılarını uzaktan kumanda ile açınca aynalar anında açılıyor.

Aracın hızı 15km/s i geçince kapıları güvenlik amaçlı otomatik olarak kilitliyor.
Aracı stop ettiğinizde kapıları açıyor.
Araçla seyahat ederken acil durum freni yaptığınızda kapıları yine güvenlik amaçlı otomatik olarak açıyor.

Araçtan indiğinizde camları ve sunroofu açık bırakırsanız uzaktan kumandadan aracı kilitlediğinizde önce aynaları sonra da sunroofu ve camları aynı anda kapatıyor.
Bazı modüllerde sürücü kapısını açınca aynaları kapattığını, bu durumun da araçtan inerken arkadan geleni görmeme riski oluşturduğunu okumuştum. Bu modüle o sıkıntı yok. Aracı kilitleyince aynalar katlanıyor.

Ayrıca içerdeki ayna katlama düğmesi de çalışmaya devam ediyor. Mesela düğmeden aynaları kapalı konumda bıraktığınızda kumandadan kapıları açınca aynaları açmıyor.

Özelliklerden kullanmak istemediklerinizi modülün üzerinde bulunan 6 adet switch le devre dışı bırakabiliyorsunuz.

Umarım ilgilenen arkadaşlara faydalı olabilmişimdir.

Keyifli forumlar...

Lenovo K53a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ürününü kullanıyorum. Hem montaj gemde stabil çalışması çok iyi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha önce bu konuşulmuştu ve yanlış hatırlamıyorsam bunun için şöför kapısındaki aynanın düğmesine basınca,modül aynayı kapatmıyordu.

Kün feyekün..
Maalesef kapıdakı ayna kapatma tusu işe yaramıyor tusa basınca dırekt aynayı kapatıyor zaten sanırm modulu sokmmek yada ıptal etmek gerekecek

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracı bagaj açıkken kilitlerseniz aynaları kapatmaz. Önce bagajı açın, aracı kilitleyin ve bagajı kapatın bu sırayla yaparsanız istediğiniz olacaktır. Böylece sabah aracı çalıştırdığınızda aynalar da açık olur.
Maalesef kapıdakı ayna kapatma tusu işe yaramıyor tusa basınca dırekt aynayı kapatıyor zaten sanırm modulu sokmmek yada ıptal etmek gerekecek

Aracınız
Civic FC5 2019
Aracı bagaj açıkken kilitlerseniz aynaları kapatmaz. Önce bagajı açın, aracı kilitleyin ve bagajı kapatın bu sırayla yaparsanız istediğiniz olacaktır. Böylece sabah aracı çalıştırdığınızda aynalar da açık olur.

teşekkür ederim dedıgınızı yaptım işe yaradı

Geri