Civic FC5 Otomatik bagaj açma önerisi olan varmı?

Arkadaşlar parçalar geldi ve beş dakikada montajı tamamlanabiliyor. Fikir edinmek isteyenler için video ve foto ekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 259572Ekli dosyayı görüntüle 259573

Seçkin hocam hayırlı olsun güle güle kullanın
İnşallah beğenmişsinizdir ve moderatör olarak tarafsız bir gözle #hobays hakkında arkadaşları bilgilendirirseniz bu ürünü yapıp satan biri olarak memnun olacağım. İyi akşamlar

iPhonercan cihazından YouTube nam’ı değer
Caner Usta inovasyon=#hobays / since 2017

Aracınız
Civic FC5 2016
Spoiler yoksa tavsiye ederim 1 adet yay takılıyor bu yüzden bagaj açtığında çarpma yapmıyor.
Ben araca sonradan spoiler taktirdim bu yüzden tek yetmedi iki adet taktılar , bu seferde çok sert açılıp vurduruyor bu da hoşuma gitmiyor.
Taktirabilirsen amortisör olandan taktirin

Lenovo P2a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Spoiler yoksa tavsiye ederim 1 adet yay takılıyor bu yüzden bagaj açtığında çarpma yapmıyor.
Ben araca sonradan spoiler taktirdim bu yüzden tek yetmedi iki adet taktılar , bu seferde çok sert açılıp vurduruyor bu da hoşuma gitmiyor.
Taktirabilirsen amortisör olandan taktirin

Spoiler olan modelde kullanılan yay sertliği farklıdır
Siz önce Spoiler olmayan model için sert yay almışsınızdır sonra Spoiler olunca ikinci bir yay
Biri sert diğeri yumuşak sonuç sert açar
Oysaki en baştan Spoiler olan model için almış olsanız iki yumuşak sertlikte ( orasını ben bilemem) doğru karar verilmediği yada ilerleyen zamanda karar değiştiği için bu tür bir memnuniyetsizlik yaşamış oluyorsunuz. Arayın size de yardımcı olurum.

Aracınız
Civic FC5 2016
Spoiler aldıktan sonra eski yayı kendileri alip takım olarak değiştirdiler.bunuda Ankara'da meşhur olan Civic aksesuarcisinda yaptırdım.zamanla düzelir dedi fakat 6 ay oldu duzelmedi:) bagajı açarken elimle tutuyorum yoksa kötü çarpıyor.
Spoiler olan modelde kullanılan yay sertliği farklıdır
Siz önce Spoiler olmayan model için sert yay almışsınızdır sonra Spoiler olunca ikinci bir yay
Biri sert diğeri yumuşak sonuç sert açar
Oysaki en baştan Spoiler olan model için almış olsanız iki yumuşak sertlikte ( orasını ben bilemem) doğru karar verilmediği yada ilerleyen zamanda karar değiştiği için bu tür bir memnuniyetsizlik yaşamış oluyorsunuz. Arayın size de yardımcı olurum.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Seçkin hocam hayırlı olsun güle güle kullanın
İnşallah beğenmişsinizdir ve moderatör olarak tarafsız bir gözle #hobays hakkında arkadaşları bilgilendirirseniz bu ürünü yapıp satan biri olarak memnun olacağım. İyi akşamlar

Teşekkür ederim, ancak size bir otomotivci olarak birkaç önerim olacak.
*Set içerisinde gönderdiğiniz U kelepçenin somunları çok zayıf. M5 yerine civata uçları M6 olursa çabucak yalama olmaz. Benim somunun birisi daha tam sıkmadan yalama oldu ve benim elimde olduğu için yenisini taktım.
*Bagaj kenarına takılan braketin iç yüzeyi boyasız gönderilmiş. Dış yüzeyi gibi iç yüzeyide boyanırsa, ilerleyen yıllarda pas problemini birkaç yıl daha uzatacaktır.
*M4 olan yıldız başlı civataları galvaniz kaplama değilde, siyah boyalı olanlardan gönderirseniz alan kişi civata başlarını boyama veya bant ile kapatma işleriyle uğraşmazlar ve daha estetik görünür.
Özetle ben memnun kaldım. Ancak bu eksikleri giderirseniz eminim daha orijinal ve kullanışlı bir set olacaktır.

Teşekkür ederim tek tek cevap vermek istiyorum

** U kelepçeli olan (halat kelepçesi veya U klemens ) denilen M6 oraya büyük geliyor daha önce denedim büyük geldiği şikayetleri üzerine M5 ile değiştirdim. Yalama olmuyor somun için diş kalmadığı için yalama olmuş gibi hissediliyor ikinci bir somun atılırsa kontra oluyor sorun kolaylıkla çözülüyor ama her U için geçerli değil

** Braket dediğiniz siyah plaka videoda da anlattığım gibi arkası paslanma boyaya zarar gelmesin diye şeffaf bant ile yalıtılmıştır (sanırım gözünüzden kaçtı) bu sebeple üzerine boya gerek görmedim ve fitilin altında kaldığında arkası da görünmediği içinde bu şekilde gönderim yapıyorum.

** M4 yıldız başlı Civatanın İstanbul Ankara gibi bir şehirlerde siyahını bulamadım belki vardır (bauhaus Koçtaş) gibi yerlerde varsa da adet bazlı oldukça pahalı satılmakta maliyet satıcı ve alıcı İçin artacaktır en düşük maliyetle satmaya çalışıyorum.

Değerlendirmeniz için çok teşekkür ederim bu konularda değişiklik forum arkadaşları ile paylaşırım.
Herkese iyi forumlar

Geri