Otomatik Bagaj Amörtisörü

Arkadaşlar dün serviste aracıma anahtardan tuşa basılınca açılan otomatik bagaj amörtisörü montajı yapıldı. Servis görevlisi bagajın açılışını gösterip kendisi kapattı bagajı. Eve gelince farkettim ki bagajı kaptmak tam bir işkenceye dönmüş, çok zor kapanıyor ve amörtisörler direnç gösteriyor gibi kapanmasına. Açılışında hiçbir sorun yok. Eşim kapatmayı başaramadı o derece ağır. Zamanla yumuşama olur mu yoksa sizce montaj veya amörtisörde bir sorun mu var?

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar dün serviste aracıma anahtardan tuşa basılınca açılan otomatik bagaj amörtisörü montajı yapıldı. Servis görevlisi bagajın açılışını gösterip kendisi kapattı bagajı. Eve gelince farkettim ki bagajı kaptmak tam bir işkenceye dönmüş, çok zor kapanıyor ve amörtisörler direnç gösteriyor gibi kapanmasına. Açılışında hiçbir sorun yok. Eşim kapatmayı başaramadı o derece ağır. Zamanla yumuşama olur mu yoksa sizce montaj veya amörtisörde bir sorun mu var?
Ben de yetkili de taktırdım, kapanış sert ama yapacak bişey yok. Normalin çok az üzerinde sertlik var evet. Bi tık daha yumuşak takılabilir ama gerek yok bence. Vectra c aracım vardı aynı sertlikteydi o yüzden normal geldi bana.hatta hondaya ilk geçtiğimde böyle hafif bagaj kağağımı olur dedim, aşırı hafifti elimden kaysa kırılacak gibi kapanıyordu.demem o ki Sertlik iyidir :)

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2020
Ayrıca ekleyeyim yay takacaktım nette bir sürü uygulayan var fiyat hemen hemen yakın amortisöre.açılışı hoşuma gitmedi, amortisörde yavaş yavaş sona vurması çok güzel ve dediğim gibi kapak daha sağlam oldu sanki:)

LYA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Amortisörlerin 80 newtonu geçmemesine dikkat et gerekirse deşiştir yumuşama falan olmaz kilitde zarar görebilir kapak çok zayıf deforme olup zamanla kapanma noktalarında içeri su alabilir

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Merhabalar. Bende çok düşündüm yaylı sistem mi yoksa amortisör mü uygulayayım diye fakat çok basit bi uygulamayla kendinizinde yapabileceği bir yöntem keşfettim. 5 ya da 6 lık dübele içine vida koyarak bagaj kapağının gergin yay çubuklarının kapağa temas eden noktalarına o her iki tarafa uzanan telleri sırayla levye ya da sağlam bir demirle açtırarak dübelli vidayı yerleştirip demiri eski yerine bırakıyorsunuz böylece Demir dübele temas ettiği için gerginliği biraz daha artıyor. Sonra diğer tarafa da aynısını uygulayıp demiri eski yerine bırakıp orantıda gerginleştirmiş oluyorsunuz. Sonra kapağı kapatıp kumandadan açınca kapak kendinden yukarı kalkıyor. Maliyet olsun olsun 2-3 TL henüz elim değip görüntü yükleyemedim. En kısa sürede yükleyeceğim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhabalar. Bende çok düşündüm yaylı sistem mi yoksa amortisör mü uygulayayım diye fakat çok basit bi uygulamayla kendinizinde yapabileceği bir yöntem keşfettim. 5 ya da 6 lık dübele içine vida koyarak bagaj kapağının gergin yay çubuklarının kapağa temas eden noktalarına o her iki tarafa uzanan telleri sırayla levye ya da sağlam bir demirle açtırarak dübelli vidayı yerleştirip demiri eski yerine bırakıyorsunuz böylece Demir dübele temas ettiği için gerginliği biraz daha artıyor. Sonra diğer tarafa da aynısını uygulayıp demiri eski yerine bırakıp orantıda gerginleştirmiş oluyorsunuz. Sonra kapağı kapatıp kumandadan açınca kapak kendinden yukarı kalkıyor. Maliyet olsun olsun 2-3 TL henüz elim değip görüntü yükleyemedim. En kısa sürede yükleyeceğim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bekleriz

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba dübel uygulamasının resmini yüklersen çok iyi olur, nasıl uygulama yaptığını görmek için.

Geri