Otomatik kapanan yan aynalar

Aracınız
Merhabalar,

2018 model executive benzinli aracımı alalı 2000 km oldu. Aracı ilk alacağım zaman 400 tl karşılığında cam ve aynaların otomatik kapanma özelliğini ekletmek isteyip istemediğim soruldu. Aslında bu donanım standart sanıyordum ama neyse diyerek 400 tl vermeyi kabul ettim.

Cam ve sunroof kapatması gayet güzel işliyor. Araçtan uzaklaştıktan 3-5 saniye sonra camlar kapanıyor. Fakat sorun şu ki aracın yan aynaları sürücü kapısını açtığım anda kapanıyor. Arkadan araç gelip gelmediğine bakmak imkansız oluyor.

Sizlerde de durum böyle midir? Buna sinir olan bir tek ben miyim? :)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
bende FK7 kasa civic var yani 2017 civic hatchback te durum şu, yan aynaları hiçbir zaman içeriden kapatmıyorum arabadan inip bütün kapıları kapatıp anahtar kumandasına bir kez bastığımda kapılar ve bagaj kilitleniyor sonrasında bir saniye içinde eğer anahtar kumandasındaki kilit düğmesine tekrar basıp 2-3 saniye basılı tutarsam aynalar katlanıp kapanıyor sonrasında kapı kilidini kumandadan açarsam sadece sürücü kapısı açılıyor bir saniye içinde ikinci kez basarsam dört kapı ve bagaj kilidi açılıyor ve sürücü kapısının kulpunu çekip açtığım anda aynalar kendiliğinden açılıyor sürücü kapısı haricindeki kapıların kulpundan açarsam aynalar açılmıyor. Bir kez de hata verdi ve aynaları katlamadı dört kapı ve bagajı tek tek elimle açıp kapadım problem düzelmişti

Gerçi benim civic anahtarlı çalıştırmaya sahip sizinki anahtarsız olmalı ama neyse yine de bu bilgi belki lazım olur:)

Multimedya ekranında kilit sisteminin ince ayarı olsa iyi olurdu bazı özelliklerin ayarları var TPMS kalibrasyonu, farlar, silecekler gibi.

Aracınız
Evet, benim araç anahtarsız çalışıyor. Bir de otomatik kapandığı için (Walk Away Lock) anahtarın hiçbir tuşuna hiçbir zaman basmam gerekmiyor. Cepte anahtarın olması yeterli. Ama dikiz aynalar beni inanılmaz gıcık etti. Başka şikayetçi olan görmemek de garip geldi, kimse arabadan çıkarken aynaya bakmıyor mu? Ya o sırada bir motorcu arabaya yakın geçerse? Resmen güvenlik zaafiyeti.

Aracınız
Civic FC5 2017
Hocam şimdi bir dakika.
Siz herhangi bir modül olmadan kumandadan aynaları katlayabiliyor musunuz ?
Ben mi yanlış anladım ?

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet, benim araç anahtarsız çalışıyor. Bir de otomatik kapandığı için (Walk Away Lock) anahtarın hiçbir tuşuna hiçbir zaman basmam gerekmiyor. Cepte anahtarın olması yeterli. Ama dikiz aynalar beni inanılmaz gıcık etti. Başka şikayetçi olan görmemek de garip geldi, kimse arabadan çıkarken aynaya bakmıyor mu? Ya o sırada bir motorcu arabaya yakın geçerse? Resmen güvenlik zaafiyeti.
Hocam aynı modül bende de var. Dediğiniz gibi şöfor kapısını açınca katlanıyor. Kapıyı açmadan geriye bakıp öyle açın problem kalmaz. Zaten kapıyı açtıysanız ayna katlanmasa da geriyi görme şansınız kalmaz. Şahsen ben bunu sorun olarak görmüyorum.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Kapıyı sağ elinizle açmaya alıştırın, farkında olmadan arkayı kontrol edeceksiniz zaten ☺

Honda Civic FC5 ECO Executive Otomatik

Aracınız
Hocam aynı modül bende de var. Dediğiniz gibi şöfor kapısını açınca katlanıyor. Kapıyı açmadan geriye bakıp öyle açın problem kalmaz. Zaten kapıyı açtıysanız ayna katlanmasa da geriyi görme şansınız kalmaz. Şahsen ben bunu sorun olarak görmüyorum.

Eşim yanımdayken o da yola bakamıyor. Veya kapıyı dalgınlıkla bir anlık açtım diyelim, arkada motorcu var mı yok mu diye anlamam için kapıyı azıcık aralayıp önce arkama bakmam gerek. Yaklaşık yedi yıldır kendi arabama binerim, arabadan her inişimde aynaya bakarım. Yani ne olursa olsun bu aynaların anında kapanıyor olmasının ne getirisi var ki zaten? Camlar ve sunroofla birlikte kapanması sizce de çok daha mantıklı olmaz mı?

Kapıyı sağ elinizle açmaya alıştırın, farkında olmadan arkayı kontrol edeceksiniz zaten ☺

Honda Civic FC5 ECO Executive Otomatik

Camdan dışarı bakarak tam arkanızı görmeniz imkansız. 100 metre arkanızda bir motorlu olabilir. En güvenli ve rahat yol aynadan bakıp inmek.

Aracınız
Bendede modul var, kontagi cevirince aynalar aciliyor. Disari cikip kilitleyince ilk sunroof, ardindan camlar 10 sn sonra da aynalar kapaniyor.
Piyasada farkli moduller satiliyor. Bence sizin moduldeki programda bi enayilik var.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Bendede modul var, kontagi cevirince aynalar aciliyor. Disari cikip kilitleyince ilk sunroof, ardindan camlar 10 sn sonra da aynalar kapaniyor.
Piyasada farkli moduller satiliyor. Bence sizin moduldeki programda bi enayilik var.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sizin aldığınız modül enayilik değil diğerleri enayilik mi yani? Bu nasıl bir yorumdur ya. Biraz saygı olmalı insanda

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Sizin aldığınız modül enayilik değil diğerleri enayilik mi yani? Bu nasıl bir yorumdur ya. Biraz saygı olmalı insanda

Hocam sanırım yanlış anlaşılma oldu arkadaş modülün programında problem olabilir anlamında yazmış '' Bence sizin moduldeki programda bi enayilik var. ''

Geri