Otomatik N konumunda uğultu

yyaazz

0
Aracınız
Arkadşlar merhaba aranıza yeni katıldım Ankaradan 29 yaşındayım. Daha önce astra kullanıyordum ve aracımı değiştirip 2011 otomatik premium LPG'li civic aldım . Henüz yeni ancak birkaç sorum olacak araştırdım ama benzer sorunla karşılaşanı bulamadım.
Aracımı sabahları çalıştırdığımda yani motor henüz soğukken vitesi N konumuna aldığımda motordan ya da şanzımandan (hangisi tam emin olamadım) sanki bir gürültü uğultu geliyor. Araçta titreme vs yok. Sanki yol bozukmuş da içeri ses alıyormuş gibi bir ses var ama araç park halinde yani hareket etmiyorum. Vitesi D'ye aldığımda ses kesiliyor ama bu seferde hareket edip ayağımı gazdan çektiğimde mesela yokuş inerken o gürültü tekrar oluyor. Gaza bastığımda ses kesiliyor. Motor ısınınca N'ye aldığımda ses gitmiş oluyor. İlk defa otomatik kullanıyorum o yüzden bir bilgim yok. Herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?

Toygg

0
Aynısını bende de oluyor. P ve N de ilk çalıştırmada ama D ye aldığımda benimde ses kesiliyor. Motor ısındıktan sonra arabada ses kalmıyor.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
P de ve n de devir ilk çalıştırdığınızda motor soğuk olduğu için yüksek olur. Havanın durumuna göre 1200 1300 rolanti görebilirsiniz. Ama d ye aldığınız zaman direk 800 d/dk ya çakılır frende iken. Boşta iken 3dk vitese takmadan motorun ısınmasını bekleyin devrin ve sesin durumuna göre bir daha istişare edelim.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

yyaazz

0
Aracınız
P de ve n de devir ilk çalıştırdığınızda motor soğuk olduğu için yüksek olur. Havanın durumuna göre 1200 1300 rolanti görebilirsiniz. Ama d ye aldığınız zaman direk 800 d/dk ya çakılır frende iken. Boşta iken 3dk vitese takmadan motorun ısınmasını bekleyin devrin ve sesin durumuna göre bir daha istişare edelim.

Teşekkürler dediğinizi deneyip buraya tekrar yazacağım

yyaazz

0
Aracınız

Tekrar merhaba, dediğiniz gibi vites N'de rolantide bekledim devir 1200-1300 aralığında ama gürültü mevcut biraz da titreşim var gibi. D'ye aldığımda titreşim de gidiyor gürültü de. Ayrıca biraz yol aldıktan sonra hafif yokuş aşağı bir yolda trafikte beklerken N'ye aldığımda titreşimi ve gürültüyü daha çok hissettim. Bu gürültü ve titreşim sanki kötü asfalt yolda gidiyormuş gibi bir his veriyor araç hareket etmese de. Aşırı bir sarsıntı veya titreşim yok ama biraz belli oluyor acaba motor kulağı mı kronik sorunmuş galiba? Ya da şanzımanda mı bir şey var bilemedim

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Tekrar merhaba, dediğiniz gibi vites N'de rolantide bekledim devir 1200-1300 aralığında ama gürültü mevcut biraz da titreşim var gibi. D'ye aldığımda titreşim de gidiyor gürültü de. Ayrıca biraz yol aldıktan sonra hafif yokuş aşağı bir yolda trafikte beklerken N'ye aldığımda titreşimi ve gürültüyü daha çok hissettim. Bu gürültü ve titreşim sanki kötü asfalt yolda gidiyormuş gibi bir his veriyor araç hareket etmese de. Aşırı bir sarsıntı veya titreşim yok ama biraz belli oluyor acaba motor kulağı mı kronik sorunmuş galiba? Ya da şanzımanda mı bir şey var bilemedim
Bu durum dediğiniz gibi kulağı işaret ediyor ama alternatör kasnağı da olabilir. Bilen birine göstermeniz gerekebilir.

Toygg

0
Sorunu öğrendikten sonra buraya yazabilirmisiniz neden kaynaklanıyormuş aynı sorun bende de var çünkü.

yyaazz

0
Aracınız
Geç cevap verdim kusura bakmayın. Hafta sonu fırsat bulunca bir ustaya göstermeyi planlıyorum sebebini öğrenince buraya yazarım teşekkürler cevaplar için

yyaazz

0
Aracınız
Sorun subap ayarından kaynaklı olabilir mi acaba? Daha önce ayar yapıldı mı yapılmadı mı hiç bilmiyorum. Genelde rolantide titremeye subap ayarı diyorlar. Motor kulağında sorun olsa normal yolda giderken de sarsıntı veya ses yapması gerekmez mi?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Sorun subap ayarından kaynaklı olabilir mi acaba? Daha önce ayar yapıldı mı yapılmadı mı hiç bilmiyorum. Genelde rolantide titremeye subap ayarı diyorlar. Motor kulağında sorun olsa normal yolda giderken de sarsıntı veya ses yapması gerekmez mi?
Motor sıcakken tapa gaz verip sonra ayağınızı çekin. Çektikten sonra devir saati dalgalanıyor ise subap ayarı gerekliliğini anlarsınız. Hatta çok sıkmış ise yokuş aşağı fazla yığılma ile de belli olur bu durum.

Geri