Otomatik Şanzıman Filtresi

Aracınız
Civic FB7 2015
Merhaba arkadaşlar,
2014 fb7 kasa bir aracım var uzun süredir otomatik şanzıman yağını değiştirmeyi planlıyordum 3lt yağımı aldım tam değiştireceğim bir de ne göreyim bu şanzımanın bir de filtresi varmış :oops::oops: ama hatırladığım kadarıyla araç kitapçığında bu filtreden hiç bahsetmiyordu. Bende formumuz da araştırma yaptım ve aldığım bilgiler neticesinde bu filtreyi de değişmeye karar verdim.
yaptığım aramalar neticesinde n11 de aşağıdaki ilanı gördüm fiyatı makul geldi. satıcı ürünün orijinal olduğunu söylüyor ve satıcı yorumları %100 ancak satılan ürüne yapılan bir yorum var o da olumsuz.
Benim sormak istediğim bu firmadan alış veriş yapan arkadaş oldu mu? oldu ise memnun kaldı mı? ve bu tür ürünleri aldığınız bir yer var mı? (Servisler dışında)

https://urun.n11.com/diger-filtreler/orjinal-honda-civic-2006-otomatik-sanziman-filtresi-P281588592

yardımlarınız için teşekkür ederim.

Aracınız
Hocam filtre 2006 diyor yani fd6 kasa bile değil. Ayrıca yetkili servis filtreyi değişmiyor sanırım.
Yakın zamanda kampanya vardı, 500 TL ye şanzuman yağını ve tapa contasını orjinal değişip iç dış yıkayıp teslim ediyorlardı.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Fd6 ile aynı mekaniğe sahip biliyorum ;

Eski siparişim
1588084694010.png

Ben özel serviste önce yağı değiştirmiştim.Yaklaşık bir hafta sonrada kendim filtreyi değiştirmiştim. Ne yağ değişiminde ne de filtre sonrası bir fark hissetmedim. Bakımlar zamanında yapıldıysa fark hissetmemek normal diye düşünmüştüm ki herhangi bir şikayetimde yoktu.

Filtre sanırım 2 adet, birisi hava filtresinin altında (ben bunu değiştirmiştim) diğeride şanzıman içerisinde sanırım. Bunun için ise arızai durum haricinde dokunmuyorlar sanırım.

Aracınız
Civic FB7 2015
firma ile görüştüm. fb7 ile uyumlu imiş. aracın kitapçığında filtrenin değişimi hakkında bilgi yok zaten....

kampanya iyi imiş ancak ben yağı aldım ve değişimi kendim yapacağım...

Geri